Bershka Kargo Takip

İspanyol Inditex grubuna bağlı bir marka olarak kurulan Bershka, 1998 yılından bu yana faaliyetini sürdürüyor. Bershka 1000’in üzerindeki mağazasıyla son trendleri takip eden maceraperest genç kitleyi hedefliyor. “Genç insanların markası.” olarak tanımlanan Bershka, koleksiyonlarını stillerine göre sınıflandırarak Bershka, BSK ve Bershka Man gibi alt bölümlerde satışa sunuyor.

Tüm Bershka mağazalarında gündelik kıyafetlerden sportif seçeneklere, olmazsa olmaz temel parçalardan aksesuarlara kadar birçok ürün bulunuyor. Bershka, mağazalarının yanı sıra www.bershka.com resmî web sitesi üzerinden de trendleri belirlemeye devam ediyor. Ayrıca markanın cep telefonundan alışveriş yapmayı kolaylaştıran bir mobil uygulaması da bulunuyor. Uygulama, Google Play ve Apple Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Alışverişinizi Bershka web sitesi ve mobil uygulama üzerinden ister üye olarak ister misafir girişiyle gerçekleştirebiliyorsunuz. Siz de online alışveriş seçeneğini kullanarak Bershka’nın renkli dünyasına adım atabilirsiniz. Sorunsuz bir alışveriş deneyimi için sipariş aşamasından başlayarak teslim sürecine dair tüm sorularınıza bu yazımızda cevap bulabilirsiniz.

Bershka Kargo Takibi Nasıl Yapılır? Bershka Kargo Takip No Nasıl Öğrenilir?

Bershka web sitesi ve aplikasyonu üzerinden fiziksel mağazalarda bulunan tüm koleksiyonlara ait kıyafet, ayakkabı ve aksesuarlar satın alınabiliyor. Sitede alışverişinizi kolaylaştırmak amacıyla farklı ödeme seçenekleri bulunuyor. Bu alternatiflerden size en uygun olanını seçtikten sonra ödeme işleminiz tamamlanıyor. Böylece siparişiniz teslimat için yola çıkmaya hazır hâle geliyor.

Bershka Kargo takibini sitemizden yapmak için aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz;

Aras Kargo Takip – Aras Kargom Nerede?

UPS Kargo Takip – UPS Kargom Nerede?

“Bershka kargo takibi nasıl yapılır?” sorusunu yanıtlamadan önce, markanın sipariş sürecinden bahsetmek gerekiyor. Bershka uygulaması ve web sitesi üzerinden eve teslimat seçeneğiyle yapılan alışverişlerin müşteriye ulaştırılması üç aşamada gerçekleştiriliyor. Ödeme işleminizi tamamladığınızda satın aldığınız ürünler gönderime hazırlanmak üzere işleme konuluyor. Öncelikle sizinle iletişime geçilmesini kabul ettiğiniz e-posta adresine ve cep telefonunuza sipariş teyidinizi içeren bir mesaj gönderiliyor. İkinci aşamaya gelindiğindeyse sipariş içeriğini oluşturan ürünleriniz, kargolanacağı adrese teslim edilmek üzere depodan yola çıkarılıyor. Bu aşamada siparişiniz kargo firması tarafından teslim alınıyor ve sevkiyat doğrulama bilgisi yine e-posta ve kısa mesaj yoluyla tarafınıza bildiriliyor. Üçüncü ve son aşamada ise bilgilendirme, kargo şirketi tarafından yapılıyor. Kuryenin paketinizi teslimat adresine ne zaman getireceği cep telefonunuza kısa mesaj yoluyla gönderiliyor.

Bershka kargo takip sisteminde müşteriler bilgilendirilirken kargo takip numarası da paylaşılıyor. Bershka kargo takip numarası, kargo şirketi tarafından, ürünleriniz markanın deposundan teslim aldıktan sonra teslimat sürecini izleyebilmek amacıyla oluşturuluyor. Oluşturulan bu Bershka takip no, bilginiz olması açısından size e-posta yoluyla mutlaka iletiliyor. Böylece kargonuzu takip ederek sürece dâhil olmanız kolaylaşıyor.

Bershka ürün sorgulama, firmanın resmî web sitesi ve Bershka online satış uygulaması üzerinden de yapılabiliyor. Marka tarafından gönderilen kısa mesaj ve e-postaların tarafınıza ulaşmaması gibi durumlarda, Bershka kargo takip no öğrenme amacıyla da bu kanalları kullanabilirsiniz. Hem uygulama hem web sitesi üzerinden kargonuzun durumunu kontrol etmek istediğinizde “Hesabım” sekmesine tıklamanız yeterli oluyor. Hesabınıza girdikten sonra Siparişlerim sekmesinin altından görüntülemek istediğiniz siparişi seçtiğinizde alışverişinize dair detaylara ulaşabiliyorsunuz.

Detaylar bölümünde siparişinize ait 4 ana mesaj bulunuyor. “Siparişinizin işlemde” açıklaması, siparişinizin sistem tarafından alındığı ve hazırlanması için ilgili birimlerle paylaşıldığı anlamına geliyor. “Aktarmada” açıklaması, ürünlerinizin Bershka deposundan çıkarılarak adresinize doğru gönderilmeye hazır olduğunu ifade ediliyor. “Kargo aşamasında” ifadesi ise ürünlerinizin paketlendiğini ve kargo firması tarafından teslim alınmaya hazır olduğu anlamını taşıyor. Nihayetinde paketinizi teslim aldığınızda ise sipariş detayında “Teslim edildi.” ibaresi görülüyor.

Alternatif olarak Bershka ürün takip süreci, kargo firması üzerinden de yapılabiliyor. Bershka kargo sorgulama için gönderiyi teslim alan kargo firmasının web sitesi ve çağrı merkezi kullanılabiliyor. “Bershka kargom nerede?” sorusuna daha hızlı yanıt alabilmek için kargo takip numarası ile sorgulama yapmak gerekiyor.

Bershka Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlüğü İletişim Bilgileri Nedir?

Moda sektörüne yön veren Bershka, çözüm odaklı yaklaşımıyla satış sürecinin her anında müşterilerine destek oluyor. Online alışverişlerde siparişin son durumu, kargo detayı, adres değiştirme gibi taleplerin yanı sıra sipariş iptal ve iadeleri hakkında da detaylı bilgi için müşteri hizmetleriyle iletişime geçilebiliyor. Satın alma sürecinde karşılaşılan, herhangi bir sorunda Bershka Müşteri Hizmetleri’ne üç farklı yoldan ulaşılabiliyor.

Bershka Çağrı Merkezi, Pazartesi-Cuma günleri arasında saat 10:00 ile 19:00 arasında hizmet veriyor. Müşteri hizmetlerine sabit hatlardan ulaşmak için +90 00 800 44 882 852 numaralı telefon kullanılıyor. Cep telefonundan müşteri hizmetlerine ulaşmak için ise 0850 282 50 06’yı tuşlamak gerekiyor. Bershka, iletişim için ayrıca WhattsApp seçeneğini de sunuyor. Online satış hizmetleri ile ilgili tüm sorulara cevap Bershka İşletme Hesabı üzerinden yanıt veriliyor. Çağrı merkezine paralel olarak WhattsApp iletişim hattına sadece hafta içi günlerde ulaşılabiliyor. Bu kanaldan da 10:00-19:00 saatleri arasında hizmet alınabiliyor.

İspanya Genel Merkezli firmanın ayrıca bir de Türkiye ofisi bulunuyor. İstanbul’un Levent semtinde yer alan bu ofise 0 212 386 81 01 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

Bershka Kargo Ücreti Ne Kadar? Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Bershka kargo ücreti, seçilen farklı teslimat tiplerine göre değişiklik gösterebiliyor. Bershka, standart teslimat ücreti politikası uygulayarak ürün sayısına bakılmaksızın müşterilerinin siparişlerinde sabit bir tutar belirliyor. Bu teslimat alternatifinde siparişler, satın alma işlemi sırasında müşteri tarafından belirlenen adrese kurye tarafından teslim ediliyor.

İstanbul’da yaşıyor ve siparişinizi aynı gün teslim almak istiyorsanız bu durumda kargo, özel bir fiyatla ücretlendiriliyor. Ancak bu teslimat hizmetinden faydalanabilmek için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Marka, web sitesi ve uygulama üzerinden hafta içi saat 16:30’a kadar yapılan alışverişler için bu seçeneği sunuyor.

İstanbul ili sınırları içerisinde saat 14:00 öncesinde sipariş verirseniz siparişinizi aynı gün saat 20:00’ye kadar teslim alabiliyorsunuz. Siparişinizi 14:00-16:30 saatleri arasında vermeniz hâlinde kargonuz size en geç saat 23:00’e kadar ulaştırılmış oluyor. Bu seçenek, pazar günleri ve resmî tatiller haricînde, uygun koşullar sağlandığında tüm siparişlerde kullanılabiliyor. Bu teslimat durumunda marka tarafından belirlenen standart teslimat ücreti kullanılıyor.

Online siparişlerde mağazaya teslim seçeneği de kullanılabiliyor. Bu alternatifte satın aldığınız ürünler, herhangi bir alışveriş limiti olmaksızın Bershka mağazalarına ücretsiz olarak teslim ediliyor. Mağazaya teslim yoluyla verilen siparişlerde ürünleriniz seçtiğiniz mağazaya ulaştığında, size kısa mesaj ve e-posta aracılığıyla bilgilendirme sağlanıyor. Tarafınıza gönderilen bilgilendirme mesajını mağaza personeli ile paylaşarak kasa sırası beklemeden ürününüzü teslim alabiliyorsunuz. Bershka, kampanya ve indirim dönemleri boyunca bu yöntemi teslimat seçenekleri arasından çıkarabiliyor.

Bershka, hem web sitesi hem uygulama üzerinden belirli bir alışveriş limitinin üstündeki siparişlere ücretsiz kargo uyguluyor. Böylece satın aldığınız ürünler herhangi bir ek bedel ödemeksizin kurye tarafından adresinize teslim edilebiliyor. Ancak bu alışveriş limiti, marka inisiyatifiyle belirlendiği için değişebiliyor ve bazı dönemlerde uygulamadan kaldırılabiliyor. Bu yüzden alışverişinizi tamamlamadan önce bu teslimat seçeneğinin geçerliliğini ve koşullarını kontrol etmeniz gerekiyor.

Diğer tüm markalarda olduğu gibi Bershka kargo ücretlerinde de bir değişiklik yaşanması hâlinde mağaza, bilgiyi hem uygulama hem web sitesi üzerinde güncelliyor. Kargo ücretleri, sipariş onayından önce ödeme sayfasından kontrol edilebiliyor. Tahsilat aşamasına geçilmeden hemen önce alışveriş tutarı ve kargo ücreti ayrı ayrı gösteriliyor.

Bershka Mağaza ve Şubelerini Nasıl Bulabilirim?

Mağazaya teslimat seçeneği, “En yakın Bershka şubesi nerede?” sorusunun sorulmasına sebep oluyor. Türkiye’nin farklı illerinde, farklı sayıda Bershka mağazası bulunuyor. Bershka İstanbul’da 9, Ankara’da 4, Bursa’da 2 ve İzmir’de 4 şubeyle hizmet veriyor. Ayrıca Eskişehir, Adana ve Antalya illerinde de Bershka mağazaları bulunuyor. İstisnalar hariç tüm mağazalar, hafta içi ve hafta sonu 10:00-22:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Bulunduğunuz ilde Bershka mağazasının olup olmadığını öğrenmek için www.bershka.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Sitede yer alan “Mağazalarımız” sekmesini kullanarak Bershka şubeleri ve adresleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. İnternet tarayıcınızın konum servislerinizi kullanmasına izin verdiğinizde, sistem size en yakın en Bershka mağazasını otomatik olarak gösteriyor. Konumunuzu paylaşmayı tercih etmiyor ya da farklı bir şehirdeki mağazayı aramak istiyorsanız manuel arama yapabilirsiniz. Aradığınız mağazanın bulunduğu ili veya posta kodu bilgisini yazarak ilgili mağazaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yukarda bahsettiğimiz adımları kullanarak uygulama üzerinden de mağaza bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hesabım bölmesinin altında yer alan “We Are Bershka” sekmesinden “Mağazalarımız” kısmına tıklayarak arama gerçekleştirebilirsiniz.

Bershka Hangi Kargo Firmasını Kullanıyor?

“Bershka hangi kargo firması ile çalışıyor?” sorusuna ayrı ayrı cevaplar verilebiliyor. Bu cevapların altında Bershka markasının hem Aras Kargo hem Yurtiçi Kargo ile çalışması yatıyor. Bu yüzden farklı şehirlerdeki teslimatlar, farklı kargo şirketleri tarafından yapılabiliyor. Siparişin hangi kargo firmasıyla teslim edileceği Bershka tarafından gönderilen bilgilendirme e-postalarında müşteriyle paylaşılıyor. Ayrıca kargo şirketi tarafından gönderilen kısa mesaj, müşterinin hangi kargo firmasına ait kuryeyi bekleyeceğini kesinleştiriyor.

Hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında çalışan Aras Kargo, cumartesi günleri 09:00-15:00 saatleri arasında çalışıyor. Firma yetkilileri, bu mesai saatlerine göre belirlenen güzergâhlar doğrusunda Bershka kargonuzu size ulaştırıyor. Pazar günleri tüm şubelerin kapalı olması nedeniyle dağıtım yapılmıyor. Dağıtıma çıkarılan Bershka gönderinizle ilgili bilgi almak isterseniz ilgili Aras Kargo şubesine ulaşabilirsiniz. Söz konusu şubeye ulaşamama durumunda ise 444 25 52 numaralı çağrı merkezini arayarak yardım talep edebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo firması da Aras Kargo gibi hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Mesai saatlerine göre düzenlenen dağıtım planı doğrultusunda kargolar, adreslerine teslim ediliyor. Yurtiçi Kargo, cumartesi günleri sadece 09:00-13:00 saatleri arasında gönderi teslimi yapıyor. Yine benzer şekilde pazar günleri Yurtiçi Kargo şubeleri de hizmet vermiyor. Yurtiçi kargo tarafından taşınan Bershka gönderiniz hakkında bilgi almak isterseniz 08:00-20:00 saatleri arasında Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi’ne ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda dağıtım şubesine ulaşarak gönderiniz hakkında bilgi alabilir, varsa, taleplerinizi iletebilirsiniz.

Paketinizin teslimat süresi ise seçtiğiniz teslimat yöntemine göre farklılık gösterebiliyor. Siparişinizin mağazaya teslim edilmesini isterseniz ürün teslimi 2 ya da 3 iş günü içerisinde gerçekleşiyor. Adresinize teslim koşuluyla sipariş vermeniz hâlinde paketiniz 2 ila 4 iş günü içinde teslim ediliyor. Kampanya ve indirim dönemlerinde bu teslimat süreleri farklılık göstererek uzayabiliyor.

Tarafınıza kısa mesaj ve e-posta yoluyla bildirilen teslim tarihinde adresinizde bulunamazsanız standart prosedürler işletiliyor. Kurye, siparişinizi getirdiğinde teslimatın yapılamadığına dair adresinize bir not bırakıyor. Bu notta kargonuzu nereden ve nasıl alabileceğinizi gösteren bilgiler yer alıyor. İkinci teslimat denemesinde de ürünler alıcıya teslim edilemezse sipariş iptal edilebiliyor. Bu nedenle teslimat gününde adresinizde bulunamayacaksanız mutlaka kargo firmasıyla irtibata geçmeniz gerekiyor. Bershka teslimat politikası gereğince kargo firmaları, siparişleri posta kutusuna bırakamıyor.

Online Bershka alışverişlerinde değişim yapılamıyor ancak marka, ürün iadelerini kabul ediyor. Satın aldığınız ürünlerin online iadesi yine sadece Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo şubelerinden ücretsiz olarak yapılabiliyor. İade süreci, satın alma koşullarında belirtilen kanuni cayma hakkı uyarınca gerçekleştiriliyor. Buna göre, kuryeden teslim aldığınız ürünleri hiçbir ücret ödemeden 14 gün içerisinde iade etmeniz gerekiyor.