UPS Kargo Takip

UPS kargo takip uygulamamız UPS kargolarınızın durumunu sorgulamak için oluşturuldu.

Kargo Takip Numarası

UPS, 28 Ağustos 1907’de Seattle’da Amerikan Posta Şirketi ismiyle 19 yaşındaki genç girişimci James E. Casey tarafından kuruldu. Şirket, 1919 yılında kapsamını genişleterek Seattle dışında da hizmet vermeye başladı. Genişleyen servis ağından sonra United Parcel Service(Birleşik Paket Hizmeti) adını aldı. 1988 yılında Türkiye pazarına giren UPS, 3000’in üzerindeki profesyonel kadrosuyla her geçen gün daha da büyüyerek ülkemizde hizmet vermeye devam ediyor. 

UPS Kargo, onlarca yıllık deneyimiyle sektörün öncü kargo şirketleri arasında yer almasının yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesiyle de adından söz ettiriyor. Bu projelerin arasında en dikkat çekici olanlardan biri, Kadın İhracatçı Programı. Program, ülkemizdeki kadın girişimcilerin işlerini dünyaya açmaları için düzenlenen bir eğitimi içeriyor. Siz de gönderileriniz için UPS Kargoyu tercih ederek hem firmanın sosyal sorumluluk projelerini destekleyebilir hem sorunsuz gönderim yapmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Gönderilerinizi UPS güvencesi ve kalitesiyle kargolamak istiyor ancak bu konuda bazı bilgilere ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız kargo takibinden iletişim bilgilerine, UPS’in çalışma saatlerinden eve kurye çağırma avantajlarına kadar merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını bu yazımızda bulabilirsiniz. 

UPS Yurt İçi ve Yurt Dışı Kargo Takibi Nasıl Yapılır? Kargo Takip Numarası Nasıl Öğrenilir?

Gönderilerinizin hızlı ve güvenli bir şekilde yerine ulaşmasını istiyorsanız size en yakın UPS Kargo şubesine giderek gönderinizi teslim edebilirsiniz. Kargo tesliminde UPS Kargo görevlisi alıcı ile göndericinin adres ve iletişim bilgilerini kaydettikten sonra gönderiniz işleme alınmış olur. Ardından sizinle bir UPS Kargo takip no paylaşılır. Kargonuzun hareketlerini takip etmek isterseniz size verilen UPS kargo gönderi takip numarasını yukarıdaki forma yazarak sorgulama gerçekleştirebilir, gönderinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz. UPS Kargo yurt içi ve yurt dışı takibi yaparken firmanın resmî web sitesini kullanmak isterseniz kodunuzu ana sayfada yer alan doğru formlara girmelisiniz. Bu sorgulama işleminden sonra UPS kargonuzu canlı takip edebilirsiniz.

Eğer UPS paket takibinizi detaylı sorgulamak istiyorsanız “UPS Detaylı Sorgulama panelini açmalısınız. Paneli açtıktan sonra göndericiyseniz UPS Paket Servisi’nin size vermiş olduğu müşteri kodu ile referans ya da fatura/irsaliye numaranızı, alıcıysanız göndericinin müşteri kodunu ve referans ya da fatura/irsaliye numarasını girmelisiniz. Bu işlemden sonra gönderinin hareketlerini görmek istediğiniz tarih aralıklarının da seçimini yaparak sorgulamanızı yapabilirsiniz. Böylelikle UPS gönderi takibinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Size verilen UPS Kargo takip sorgulama numarasını unuttuysanız veya kodun hatalı olduğunu düşünüyorsanız “UPS Kargo takip numarası nerede yazar?” veya “UPS Kargo takip numarasını nasıl öğrenebilirim?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Eğer öyleyse sorunuzu kısaca yanıtlayalım. Takip numaranızı öğrenmek için UPS Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir ve bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz UPS Kargo takip numarasını öğrenmenin yanı sıra kargonuzun anlık durumunu, teslim edilip edilmediğini de müşteri hizmetlerinden hafta içi her gün 09.00-20.00 saatleri arasında öğrenerek UPS Kargo canlı takip işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz “UPS Mobile” uygulamasını iOS ya da Android telefonunuza indirerek kargo takibinizi yapabilir ve bütün işlemlerinizi uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz

“UPS kargo takip no nasıl öğrenilir?” sorusundan sonra cevabı en sık araştırılan sorulardan biri de “UPS kargo takip numarası kaç haneli?”. Siz de bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız kargo takip numarasının on iki haneden oluştuğunu da hemen belirtelim.

UPS Müşteri Hizmetleri ve Genel Merkez İletişim Bilgileri Nedir?

UPS Kargo, müşteri odaklı hizmet anlayışıyla her müşterisinin taleplerini yerine getirmek ve sorunlarını anında çözmek için gelişmiş bir iletişim ağı kullanıyor. Servis kalitesini artırabilmek ve müşteri memnuniyetini her zaman sağlayabilmek adına alanında uzman müşteri temsilcileriyle hizmet veriyor. Siz de gönderinizin güncel durumu, teslimat süreleri, ücret tarifesi, gönderi ihtiyacına uygun servis çeşitleri gibi konularda bilgi almak için, daha önce belirttiğimiz saat aralığında, 0850 255 00 66 UPS telefon numarasını arayarak UPS Müşteri Hizmetleri’yle iletişime geçebilirsiniz. UPS Çağrı Merkeziyle yazışarak iletişime geçmek istiyorsanız web sitesindeki Öneri Formu’nu doldurabilir, ister kurumsal ister bireysel mesajınızı yetkililere iletebilirsiniz. Eğer talepleriniz için WhatsApp uygulamasını kullanmayı düşünüyorsanız UPS’un böyle bir iletişim kanalı bulunmadığını söylemeliyiz. UPS, şu an için WhatsApp uygulamasını yalnızca Kurye Çağırma işlemleri için kullanıma açmış durumda. UPS iletişim numarası dışında dilerseniz (0212) 409 06 10 ve (0212) 409 06 22 fax numaralarından talep ve şikâyetlerinizi UPS’a bildirebilirsiniz.

UPS Müşteri Hizmetleri, müşteri ilişkilerini önemseyen ve müşteri isteklerine önem veren hizmet anlayışıyla kargo işlemlerinizin her aşamasında size gerekli desteği sunmayı amaçlar. Ancak müşteri hizmetlerinin taleplerinizi tam olarak karşılayamadığı durumlarla karşılaşırsanız UPS Genel Müdürlük Merkezi’ne 10.00-17.00 saatleri arasında (0212) 413 22 22 numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

Bu kanallar dışında UPS Kargoyu sosyal medya hesaplarından takip ederek istek, öneri veya şikâyetlerinizi 7/24 iletebilirsiniz.

UPS Kargo Şubelerini Nasıl Bulabilirim? UPS Şubeleri Nerede?

100 yılı aşan küresel tecrübesiyle UPS Kargo, Türkiye’nin 81 ilinde 192 şubesiyle hem yurt içi hem yurt dışı gönderileriniz için profesyonel ekibiyle beraber kaliteli ve hızlı bir hizmet sunuyor. Siz de gönderilerinizi UPS ile ulaştırmak istiyor ve “Bana en yakın UPS Kargo şubeleri nerede?” diye soruyorsanız hemen yanıtlayalım. Size en yakın şubeleri adres ve telefon numaralarıyla beraber görmek için “UPS Kargo Şubelerimiz sekmesini açmalısınız. Açtığınız sekmede bulunduğunuz ili işaretledikten sonra şehrinizdeki bütün kargo şubelerini inceleyerek size en yakın şubeyi kolayca görebilirsiniz. Böylece hiç zorlamandan kargonuzu güvenle gideceği yere postalayabilirsiniz.

Eğer UPS Kargo şubesi evinize veya iş yerinize uzak kalıyorsa ya da günlük rutininizden ötürü şubeye gidecek vakte sahip değilseniz UPS’un sunduğu Eve Kurye Çağırma Hizmeti’nden de yararlanabilirsiniz. Böylelikle hiç zaman kaybetmeden kargonuzun teslimini sağlayabilirsiniz.

UPS Çalışma Saatleri ve Günleri Nedir? Dağıtım Saatleri Hangi Aralıkta?

Birçok UPS müşterisi tarafından en çok merak edilen konulardan biri de UPS Kargo çalışma ve dağıtım saatleri. UPS Kargo hafta içi her gün 09.00-18.00 arasında hizmet verir. Cumartesi günleri ise UPS Kargo çalışma saatleri 09.00-15.00 aralığındadır. UPS, kargo dağıtımlarını da çalışma gün ve saatleri içinde gerçekleştirilir. Siz de belirtilen gün ve saat aralıklarında UPS kargoya giderek kargo gönderme, iade ve diğer işlemlerinizi yapabilirsiniz.

UPS Hafta Sonu Çalışma Saatleri Nedir? Cumartesi ve Pazar Günleri Çalışıyor mu?

Yoğun çalışma programına sahip UPS müşterilerinin en çok merak ettiği “UPS hafta sonu ve cumartesi çalışıyor mu?” sorusunun cevabından daha önceki de bahsetmiştik. UPS hafta sonu sadece cumartesi günleri saat 15.00’e kadar çalışır ve pazarları tatil gününü olarak kullanılır. Aynı zamanda UPS Kargonun resmî ve dinî bayram günlerinde de hizmet vermediğini belirtelim. Yine daha öncesinde bahsettiğimiz gibi UPS dağıtım saatleri çalışma saatleri aralığında gerçekleşir. Yani kargo dağıtımları, Türkiye genelindeki tatil günleri ve pazar günleri dışında, belirtilen saat aralıklarında yapılır.

UPS Kurye Eve Nasıl Çağırılır? Evden Kargo Nasıl Verilir?

Kargo şubesine gidecek vaktiniz yoksa UPS Kargo Kurye Çağırma Hizmeti’ni kullanarak gönderilerinizi kolayca kargolayabilirsiniz. Kargonuzu evinizden UPS’a teslim etmek için “UPS Kurye Çağır” sayfasını açmalısınız. Açtığınız sayfada istenen bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde panele girmelisiniz. Eğer kurumsal bir gönderim sağlayacaksanız firma adını da belirtmelisiniz. Bu işlemlerin ardından yurt içi ve yurt dışı gönderim türleri arasından seçim yapmalı, eğer gönderi harici express teslimat veya iade yapacaksanız gerekli işaretlemeleri gerçekleştirmelisiniz. Sonrasında ödeme türü ve ödeme şekline karar verip rezervasyon tarih ve saatini seçebilirsiniz. Eğer UPS kuryelerine iletmek istediğiniz bir not varsa onu da panel üzerinden paylaşabilirsiniz. Kurye rezervasyonunuzu online olarak gerçekleştiremezseniz veya rezervasyonu iptal etmek isterseniz müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

UPS’un kısa süre önce kullanıma giren, yeni hizmeti WhatsApp Gönderi Hattı da tercih edebileceğiniz bir diğer UPS Kurye Çağırma yöntemi. Siz de yazışarak iletişim kurmayı daha kolay buluyorsanız 09.00-16.00 saatleri arasında 0 530 524 93 33 numarasına WhatsApp üzerinden ulaşarak gönderilerinizi teslim etmek için rezervasyon yapabilirsiniz.

Kargonuzu rezervasyonla çağırdığınız UPS kuryesine teslim ettiniz ve “Kargom ne kadar sürede teslim edilecek?” diye düşünüyorsanız hemen bu konuyu da açıklığa kavuşturalım. Eğer İstanbul çıkışlı, yurt içi gönderimli kargonuzu UPS Express hizmetiyle gönderirseniz kargonuz teslim edildikten sonraki gün alıcının adresine ulaşır. Bu teslimat türünde gönderinin teslimat saatini seçebileceğiniz dört farklı gönderim çeşidi bulunur. Bunlar; 09.00’a kadar, 10.30’a kadar, 12.00’ye kadar ve gün içinde teslim seçenekleridir. Bu gönderim seçeneklerinden birini seçtikten sonra eğer gönderiniz zamanında teslim edilemezse gönderi ücreti tarafınıza tamamen iade edilir. UPS tarafından gerçekleştirilen bu uygulamanın Türkiye’de ilk ve tek olduğunu da belirtelim. 

Express hizmetler dışında yurt içinde veya yurt dışında gönderilerinizin teslim süresini merak ediyorsanız “Süre ve Maliyet Hesapla” sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Açtığınız sekmede yer alan gönderim lokasyonu ve varış yeri bilgilerini eksiksiz şekilde girmelisiniz. Gönderim tarihini de panel üzerinden seçtikten sonra gönderinizin tahmini teslimat süresini görebilirsiniz. Ayrıca uygulama veya web sitesi üzerinden hem gönderici hem alıcı olduğunuz kargoların hareketlerini anlık olarak takip edebilirsiniz.

UPS Kargo Ücreti Ne Kadar? Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanıyor?

Yurt içi ve yurt dışı gönderileriniz için ne kadar kargo ücreti ödemeniz gerektiğini merak ediyorsanız UPS web sitesindeki “UPS Online” sekmesine tıklamalısınız. Yurt içi kargolarınız için sol bölümde bulunan yurt içi kargo hesaplamayı seçmelisiniz. UPS Kargo ücreti hesaplarken gönderim yaptığınız ili ve varış ilini belirttikten sonra servis tipine karar vermelisiniz. Paket türü işaretlemesinden sonra gönderi ağırlığını da panele girerek ödemeniz gereken ücreti görebilirsiniz.

UPS ile yurt dışına gönderim yapmayı planlıyorsanız UPS Online sekmesinde bu sefer yurt dışı gönderi hesaplama bölümünü seçmelisiniz. Açılan panelde hedef ülkeyi, gönderim tipini, servis ve gönderi türünü işaretlemelisiniz. Devamında gönderi ağırlığını ve en, boy, derinlik olarak gönderi boyutlarını yazmalısınız. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra hesapla butonuna basarak gönderim ücretini görebilirsiniz. Eğer göndereceğiniz kargonun ödemesi alıcı tarafından yapılacaksa bu ücretin değişeceğini söylemeliyiz. Alıcının ödemesi gereken kargo ücreti hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Bireysel yurt içi ve yurt dışı gönderimlerinizin yanı sıra ticari gönderileriniz için de hem Türkiye içinde hem Türkiye dışında UPS Kargo ile çalışabilirsiniz. İster KOBİ ister büyük bir işletme olun; ticari gönderilerinize ilişkin esnek, güvenilir, uygun maliyetli hizmet alabilirsiniz. Acil gönderileriniz için özel seçeneklerle dünyanın 220 farklı bölgesine gönderim yapabilirsiniz. Gönderilerinizi Express hizmetlerle dünyanın diğer ucuna kısa sürede, ekonomik gönderim hizmetiyle ve uygun maliyetlerle gönderebilir, ticari ağınızı geliştirebilirsiniz.

Siz de ister kurumsal ister kişisel gönderilerinizde UPS Kargo’yu tercih ederek gönderilerinizin tam zamanında ve zarar görmeden varış noktasına ulaşacağından emin olabilirsiniz. Müşteri odaklı, kaliteli hizmet anlayışıyla sektörde öne çıkan firma ile ilgili eleştiri, görüş, şikâyet ve önerilerinizi bildirerek UPS Kargo’nun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Kargo Takibi