Aras Kargo Takip

Aras Kargo takip için yapmanız gereken tek şey aşağıdaki kutucuğa kargo takip numaranızı girmek!

Kargo Takip Numarası

1989 yılından bu yana güvenli ve kaliteli hizmet anlayışıyla Türkiye’nin her yerine ulaşan Aras Kargo, sektöre getirdiği yenilikler ve geniş hizmet ağıyla ilerlemeye devam ediyor. 15 Bölge Müdürlüğü ve 28 Transfer Merkezi ile etkin bir hizmet sunan firma, Türkiye genelinde 1000’e yakın şube ve 5000’in üzerinde aracıyla kargolarınızı güvenle ulaştırıyor. Aras Kargo kurumsal yapısı, yaklaşık 16.000 kişilik uzman bir ekipten oluşuyor. Firma, müşteri ilişkilerini önemseyerek oluşabilecek tüm sorunları etkin yöntemlerle çözmeye ve müşterileriyle hızlı bir iletişim kurmaya odaklanıyor.

Kargolarınızı güvenle ulaştırmak için Aras Kargo’yu tercih etmek istiyor ama bazı sorulara yanıt bulamıyorsanız bu sorularınızı cevaplamak için buradayız. Aras Kargo sorgulama, kargo takibi, kargo takip numarası, adres değişikliği, iade, iletişim, ücret tarifeleri, kargo dağıtım saatleri gibi pek çok sorunuzun yanıtını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Aras Kargo Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Kargolarınızın güvenli bir şekilde yerine ulaşması için öncelikle size en yakın Aras Kargo’ya giderek gönderilerinizi teslim edebilirsiniz. Gönderinizi teslim ederken belirttiğiniz alıcı ve gönderici isimlerinin, açık adreslerinin ve iletişim bilgilerinin doğruluğundan emin olmalısınız. Aras Kargo şubelerinde kargonuz işleme alındıktan sonra, telefonunuza Aras Kargo takip no gönderilir ve gönderinizin yolculuğu başlar. Gönderi kabulü yapıldıktan sonra “Aras Kargo kargom nerede?” diye merak ederseniz yukarıdaki forma Aras Kargo takip numarasını yazabilir ve gönderinizin durumunu kolayca sorgulayabilirsiniz.

Aras Kargo gönderi takip numarası sayesinde kargonuzun hangi aşamada ve nerede olduğunu, ne zaman teslim edileceğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca Aras Kargo takip sistemi ile kargonuzu, transfer merkezine iletildiği tarihten itibaren alıcıya teslim edilmek üzere dağıtıma çıktığı ve teslim edildiği ana kadar izleyebilirsiniz. Eğer internet üzerinden sorgulama yapmak istemezseniz gönderi durumunu öğrenmek için Aras Kargo Müşteri Hizmetleri’ni arayarak ilgili birime bağlanabilir, gönderi takip numaranızı tuşlayarak bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Aras Kargo WhatsApp hattı bulunmuyor ancak dilerseniz gönderilerinizin tüm süreçleriyle ilgili bilgi almak için firmanın resmi web sitesinde yer alan canlı destek hattından da faydalanabilirsiniz. 

Aras Kargo ile Kargolarım Ne Zaman Elime Ulaşır?

“Aras Kargo kaç günde gelir?” sorusu, en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Bu sorunun cevabı ise sizin kargoyu gönderdiğiniz konum ve kargonun gideceği yere göre değişiklik gösteriyor. Bu bilgiye ulaşabilmek için firmanın web sitesinde yer alan “Kaç Günde” sekmesine tıklayarak kargonuzun çıkış ve varış illerini seçebilir, tahmini teslim zamanını öğrenebilirsiniz. Böylece “Aras kargo kaç günde gelir?” sorunuza kolaylıkla yanıt bulabilirsiniz. 

Bununla birlikte teslimat süreleri, seçtiğiniz hizmet türüne göre de değişebilir. Standart kargo hizmetinde kargolarınız yurt içinde genel olarak 2 iş günü içinde teslim edilir. Ancak Aras Günaydın Hizmeti’nde kargonuz 1 iş günü içerisinde, yani ertesi gün en geç sabah 10:00’a kadar teslim edilmek üzere yol çıkar. Şehir içi acil gönderileriniz içinse Aras Gün İçi Hizmeti’nden faydalanabilirsiniz. Aras Kargo Gün İçi Hizmeti’ni yalnızca şehir içinde kullanabilirsiniz ve bu gönderinizi en geç sabah 11:00’e kadar Aras Kargo şubelerine teslim etmeniz gerekir. 

Standart teslimat dâhilindeki kargolarınız için “Aras Kargo kaça kadar dağıtım yapıyor?” diye soracak olursanız hemen cevaplayalım. Hafta içi 18.00’e ve cumartesi günleri 15.00’e kadar çalışan firma görevlileri, belirlenen güzergâh doğrultusunda kargoları sıralar ve bu saat aralığında teslimatı gerçekleştirir. Aras Kargo teslim sürecinin tüm ayrıntılarına “Aras Kargo Takip” sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Aras Kargo Şubeleri Nerede? En Yakın Aras Kargo Şubesini Nasıl Bulabilirim?

Aras Kargo; Bursa, Konya, Kayseri, Eskişehir, Gaziantep, Diyarbakır, Manisa, Denizli, Aydın, Kahramanmaraş, Adana, Malatya, Sivas, Mersin, Balıkesir, Trabzon, İzmit, Elazığ, Batman, Afyon, Düzce, Erzurum, Çanakkale, Çorlu, Şanlıurfa, Rize, Edirne, Bolu, Yalova, Samsun, Giresun gibi Türkiye’nin birçok farklı bölgesinde şubeleri ve uzman kadrosuyla hizmet veriyor. Bulunduğunuz il veya ilçede size en yakın Aras Kargo şubesinin nerede olduğunu merak ediyorsanız firmanın resmi web sitesi üzerinden “En Yakın Şube” sekmesine tıklayarak size en yakın şubeyi bulabilirsiniz.

Aras Kargo şubelerinde işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilir ve kargo gönderimlerinizi hızlı bir şekilde sağlayabilirsiniz. Dilerseniz Aras Kargo Kurye Çağır Hizmeti’nden faydalanarak şubeye gitmeden de kargolarınızı gönderebilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için Aras Kargo web sitesinde bulunan “Kurye Çağır” sekmesine tıklayarak adres ve iletişim bilgilerinizi girmeniz yeterli. Sistem üzerinde bilgileriniz tanımlandıktan sonra kuryeler en kısa sürede talebinizi yerine getirir.

Aras Kargo Çalışma Saatleri ve Günleri Nedir? Kargo Dağıtım Saatleri Hangi Aralıkta?

“Aras Kargo hangi günler açık?” sorusu da en çok merak edilen sorulardan biri. Bununla birlikte “Aras Kargo kaça kadar açık?”, “Aras Kargo kaçta kapanıyor?” gibi sorular aklınızı kurcalıyorsa hemen cevaplayalım. Aras Kargo çalışma saatleri hafta içi 09.00-18.00, cumartesi günleri ise 09.00-15.00 saatleri arasındadır. Aras Kargo dağıtım saatleri de Aras Kargo mesai saatlerine göre belirlenir ve bu zaman dilimi aralığında kargolar adreslerine teslim edilir. Kargo gönderimleri, iade işlemleri veya diğer işlemleriniz için Aras Kargo şubelerini bu saatler aralığında ziyaret edebilirsiniz. Aras Kargo iade saatleri için özel olarak bir zaman dilimi belirlemediğinden iade işlemlerinizi de çalışma saatleri aralığında dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. 

Eğer Aras Kargo Müşteri Hizmetleri’ne ulaşmak isterseniz hafta içi 08.30- 18.00, cumartesi günleri ise 08.30-13.00 arasında çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. Öneri, istek veya şikâyetlerinizi bu saatler aralığında canlı destek ve çağrı merkezi görevlilerine iletebilir ya da sosyal medya, mobil uygulama, fax, e-mail gibi platformlardan 7/24 bildirebilirsiniz. 

Aras Kargo Hafta Sonu Çalışma Saatleri Nedir? Cumartesi ve Pazar Günleri Çalışıyor mu?

“Aras Kargo cumartesi açık mı?”, “Aras Kargo pazar günü açık mı?” veya “Aras Kargo hafta sonu çalışma saatleri nasıl?” gibi sorularınızı da kısaca cevaplayalım. Türkiye’nin birçok ilinde hizmet veren Aras Kargo, pazar günleri dışında hafta içi her gün ve cumartesi günleri, daha önce belirttiğimiz zaman aralığında çalışıyor. Yani Aras Kargo şubelerine cumartesi günleri 09.00-15.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz ancak pazar günleri tüm şubeler kapalı olduğu için kargo gönderim ve dağıtım işlemleri gerçekleştirilmiyor. Eğer bu saatler dışında firma ile iletişime geçmek isterseniz 7/24 aktif olan iletişim hatlarını tercih edebilirsiniz. 

Aras Kargo Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlük İletişim Bilgileri 

Kargo taşımacılığında sektöre yön veren firmalardan biri olan Aras Kargo iletişim noktasında oldukça ulaşılabilir, hızlı ve aktif hizmetler sunuyor. Kargo gönderilerinizin durumu, adres değişikliği, ne zaman teslim edileceği, iade işlemleri gibi sorularınızda veya yaşadığınız bir sorunu çözmek adına Aras Kargo Müşteri Hizmetleri’ne kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun için Aras Kargo telefon numarası olan 444 25 52’yi arayarak çağrı merkeziyle daha önce belirttiğimiz saat aralığında iletişime geçebilirsiniz. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi Aras Kargo Whatsapp hattı bulunmuyor.

Müşterileri ile ilişkilerine önem vererek her zaman ihtiyaç ve talepleri önde tutan Aras Kargo, kurumsal yapısı için de önemli bir iletişim ağına sahip. Müşteri Hizmetleri ile herhangi bir sorun yaşamanız durumunda veya probleminizin çözülememesi hâlinde Aras Kargo Genel Müdürlük ile 0(216) 538 55 00 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. Genel Müdürlük’te bulunan Kurumsal Müşteri İlişkileri Birimi ile hafta içi 08.00-17.30 saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz. 

Aras Kargo Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanıyor? Yurt Dışı Ücretleri Ne Kadar?

Kargo gönderilerinin fiyat tarifesi; yurt içinde kargonun türü, ağırlığı, gönderildiği ve teslim alınacağı ile göre değişkenlik gösterir. Gönderimleriniz için Aras Kargo ücretini merak ediyorsanız web sitesinde yer alan “Ücret Hesapla” bölümünden kargonuzun çıkış ve varış illerini seçerek ödeyeceğiniz miktarı öğrenebilirsiniz. En doğru bilgiyi almak için bu bölümde gönderinin çıkacağı il ve ilçe bilgileri ile ulaşacağı il ve ilçe bilgilerini, açık adresi (mahalle, cadde, sokak, daire numarası gibi) doğru bir şekilde yazmanız gerekir. Bu bilgileri girdikten sonra “Adres Sorgula” butonuna tıklamalısınız. Açılacak panelden hizmet türünü seçmeli ve ilgili yerlere gönderinizin türü, ağırlığı gibi diğer gerekli verileri yazmalısınız. Ardından “Hesapla” butonuna tıklayarak kargo gönderilerinizin ücretini öğrenebilirsiniz. 

Aras Kargo kargo ücreti hesaplama sayfasında aynı zamanda güncel yurt içi standart fiyatlandırma tarifelerini de görebilirsiniz. Bu tarifeler kilometre hesabına ve gönderinin ağırlığına göre belirlenir. Hesaplamada gönderinin ağırlığı ve hacimsel ağırlık karşılaştırılır, yüksek olan ağırlık üzerinden gönderi ücreti belirlenir. Hacimsel ağırlık en, boy ve yükseklik üzerinden hesaplanır ve 3000’e bölünerek belirlenir. 

Aras Kargo yurt dışı fiyat listesi ise gönderim yapılacak olan ülkeye göre değişkenlik gösterir. Yurt dışı gönderimleriniz için yine “Ücret Hesapla” bölümünden yurt dışı seçeneğini işaretlemelisiniz. Açılan sayfadan kargonun gideceği ülkeyi, gönderim türünü seçmelisiniz. Ardından gönderinin ağırlığını girerek “Sorgula” butonuna tıklayabilir ve gönderinizin ücretini öğrenebilirsiniz. Ancak net ücretin öğrenilebilmesi için şubedeki yetkili personellerin gönderiyi ölçmesi ya da tartması gerektiğini unutmamalısınız. Yurt dışı gönderim ücretlerinde standart bir tarife bulunmamakla birlikte en doğru bilgiyi şubelerden alabilirsiniz. 

KKTC gönderilerinin başlangıç noktası Mersin ili olarak kabul edilir. KKTC’ye yapılan kargo gönderimleri ise KDV’den muaf tutulur. 

Aras Kargo web sitesinde yer alan “Ücret Hesapla” bölümünde ve standart fiyat tarifeleri tablosunda gösterilen ücretlerin KDV hariç olan tutarlar olduğunu, buna ek olarak fiyatlar üzerinden evrensel posta hizmeti katkı payı ve idari ücret ödendiğini de hatırlatalım. 

Aras Kargo Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Kargolarınızı herhangi bir Aras Kargo şubesine varış adresine gönderilmek üzere teslim ettikten sonra adresin değişmesi gerekiyorsa bunu nasıl yapacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Aras Kargo adres değişikliği için öncelikle gönderim yaptığınız şubedeki yetkili kişilerle görüşebilir ve talebinizi onlara iletebilirsiniz.

Eğer şubeye ulaşma şansınız yoksa 444 25 52 numaralı Aras Kargo Müşteri Hizmetleri üzerinden müşteri temsilcileriyle görüşerek adres değişikliği talebinizi iletebilirsiniz. Müşteri temsilcileri mümkün olan en kısa süre içerisinde talebinizi yerine getirir ve sizlere uygun çözümler sunar. 

Adres değişikliği yaparken gönderi ücretinde farklılıklar olabilir ve bu tutar gönderinin mesafesine göre değişkenlik gösterebilir. Bunun yanı sıra adres değişikliği için gönderinizin alıcıya teslim edilmek üzere dağıtıma çıkmamış olması gerekir. Eğer adres değişikliği yapmak istediğiniz kargo dağıtıma çıkmış olan bir gönderi ise adres değişikliği süreci olumsuz olabilir.

Eğer kargo dağıtıma çıktıysa ve adres değişikliği yapamıyorsanız Aras Kargo iade süreçleri ile ilgili müşteri temsilcileriyle görüşebilir ve gönderinizin iade yapılarak güncel adrese tekrar gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu noktada yapılan her bir işlem ayrı ücretlendirilir. Bunun için detaylı bilgiyi Aras Kargo şubelerine giderek veya Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi’ni arayarak alabilirsiniz. 

Aras Kargo her zaman müşterilerin yanında olarak onların taleplerine, önerilerine ve ihtiyaçlarına cevap veren, müşteri odaklı anlayışı ile hareket eder. Dilediğiniz zaman firma ile iletişime geçebilir, öneri ve şikâyetlerinizi ileterek firmanın gelişimine destek olabilirsiniz.

Kargo Takibi