Trendyol Express Takip

Trendyol Express kargo takip için aşağıdaki kutuya kargo takip numaranızı giriniz.

Kargo Takip Numarası

2018 yılından bu yana deneyimli kadrosuyla hizmet veren Trendyol Express, uzman saha ekipleriyle teknolojinin gücünü bir araya getiriyor. Trendyol Express, temel hedef olarak hizmet verdikleri her müşterinin e-ticaret sektörüne güven duymasını amaçlıyor. Müşteri memnuniyetini en iyi düzeye taşımak için şeffaflıktan ödün vermeyen firma, İstanbul’da başlayan yolculuğunu ülkenin 81 ilinde sürdürüyor. Trendyol Express, zamanın değerini bilen ve müşteri odaklı teslimat modeli sayesinde taşımacılık sektörüne farklı bir soluk getiriyor. 

Trendyol üzerinden yapılan alışverişler için kullanılan özel kargo şirketi Trendyol Express, geleneksel teslimat yöntemini değil, hızlı teslimat yöntemini kullanır. Bu sayede kargolarınız uzun süre aktarma merkezlerinde kalmaz ve hızlıca size ulaşır. İnternet üzerinden yapılan alışverişe yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Trendyol Express, hızı ve güvenilir hizmet politikası ile tercih edilebilirliğini her geçen gün artırmaya devam ediyor.

Trendyol Kargo Takip Nasıl Yapılır? Kargo Takip Numarası Nasıl Öğrenilir?

Trendyol üzerinden aldığınız ürünler genellikle şirketin kendi kargo firması olan Trendyol Express ile gönderilir. Siparişinizi oluşturup onay aldıktan sonra ürününüzün kargo serüveni başlar. Siparişiniz alındıktan sonra dilerseniz Trendyol kargo takibi yaparak siparişin size ne zaman ulaşacağı hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz. Bu süreçte akla gelen ilk soru, “Trendyol kargo takip nasıl yapılır?” olabilir. İlk olarak Trendyol kargo takip numarasına ihtiyacınız olacak. Bunun için Trendyol üzerinden oturum açtıktan sonra sırasıyla Hesabım>Siparişlerim>Sipariş Detayı sekmelerine tıklamalısınız. Sipariş Detayı sayfasından kolay bir şekilde Trendyol kargo takip numarası öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Ayrıca Trendyol kargo takip etmek için satın aldığınız ürünün kargoya verilmiş olması gerekir. Bunu anlamak için Sipariş Detayı sayfasında “Kargoya Verildi” işareti yeşil renkte olmalı. Böyle olması durumunda “Kargoya Verildi” işaretinin altında “Kargo Takip” butonu çıkar. Bu linke tıklayarak Trendyol kargo takip işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

“Sipariş Detayı sayfası dışında Trendyol Kargo takip no nerede yazar?” derseniz Trendyol üzerinden aldığınız ürün kargoya verildiğinde telefonunuza bir bilgi mesajı gelir. Bu bilgi mesajında siparişinizin teslimat numarası ve barkod numarası yer alır. Teslimat numarası aynı zamanda Trendyol takip kodu olarak da bilinir. Yine aynı şekilde mesajda yer alan “Gönderi takibi için” yazan link üzerinden de siparişinizin teslimat detaylarına ulaşabilir ve Trendyol kargo takibi yapabilirsiniz.

Trendyol kargo takip no sorgulama işlemini yukarıdaki forma takip numarasını yazarak sorgulama yapabilirsiniz. Dilerseniz Trendyol Express kargonun internet sitesi üzerinden de hızlı bir şekilde korgonuzun durumunu görüntüleyebilirsiniz. Bunun için Trendyol Express’in resmî web sitesinin ana sayfasında bulunan “Gönderim nerede?” kutucuğuna Trendyol takip no yazdıktan sonra “Gönderi Sorgula” butonuna basmanız yeterli olur. Bu aşamada kargonuzun nerede olduğu gibi detayları kolayca öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda tahmini teslimat tarihi, gönderici hakkında detaylar, adım adım kargonuzun nerde olduğu gibi bilgilere sahip olabilirsiniz. Kargonuz eğer dağıtıma çıktıysa bu sayfa üzerinden Trendyol kargo takip iletişim için verdiğiniz bilgileri görüntüleyebilir, kargonuzun başka bir gün teslim edilmesini veya başka bir adrese gelmesini de isteyebilirsiniz. Trendyol kargo, tüketiciye farklı seçenekler sunarak en rahat deneyimi yaşamasına yardımcı olur.

Trendyol Sipariş Tahmini Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Trendyol üzerinden yaptığınız alışverişinizin tahmini olarak size ne kadar sürede ulaşacağını merak ediyor olabilirsiniz. Kargo teslim süreleri zaman zaman yaşanılan aksaklıklara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu tarihin belirlenebilmesi için siparişinizin kargoya verildiğine dair bir bilgilendirme mesajı almanız gerekir. Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra Trendyol Express kargo aracılığı ile size tahmini bir teslim tarihi verilir. Bunu öğrenmek için Trendyol’un resmi internet sitesi üzerinden Sipariş Sorgulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Trendyol Kargo Taşıma Standartları

Trendyol üzerinden satın aldığınız ürünlerin bazı taşıma standartları bulunur. Bunları açıklamak gerekirse çoklu gönderilerin tüm parçaları eğer 30 kg/desi altındaysa kargonuz teslimat için katınıza çıkarılır. Siparişinizin her bir parçasının 30 kg ve 30 desi üzerinde olduğu durumlarda ise dağıtıcı, gönderinizi bina kapısından teslim eder. Bu durumda dağıtıcının kargonuzu bulunduğunuz kata çıkarma gibi bir zorunluluğu yoktur. Ayrıca kata teslim ya da bina kapısına teslimat yapıldığında rafa dizme ve taşıma gibi hizmet seçenekleri de bulunmaz.

Aynı zamanda bazı ürünler kargoda zarar gördüğünde Trendyol kargonun herhangi bir yükümlülüğü bulunmaz. Örneğin içeriği gereği ısı değişimlerinde bozulabilecek ürünler için nem ve benzer etkilere karşı özel koruma taahhüdü verilmez. Cam, sıvı muhtevalı ürünler, boya ve mürekkep gibi malzemelerin taşınması için de Trendyol kargonun herhangi bir tazmin yükümlülüğü bulunmaz.

Taşınması yasaklanan, kabul edilmeyen ürünler ve posta tekeline giren gönderiler; bozulabilecek biyolojik maddeler, mermi, tabanca, delici ve kesici ürünler olarak başlıca sıralanabilir.

Trendyol Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlük İletişim Bilgileri Nedir?

Kargo taşımacılığında en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan Trendyol kargo iletişim konusunda da oldukça ulaşılabilir, hızlı ve aktif hizmetler sunuyor. Kargo gönderilerinizin durumunu, ne zaman teslim edileceğini, iade işlemleri ve adres değişikliği gibi sorularınızda veya yaşadığınız herhangi bir sorun için Trendyol Müşteri Hizmetleri’ne kolayca ulaşabilirsiniz. Trendyol Müşteri Hizmetleri numarasının 0212 331 02 00 olduğunu hemen belirtelim. Bu numara aracılığı ile Trendyol iletişimi kolayca sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra herhangi bir soru ya da probleminizi çözmek için Trendyol Canlı Destek üzerinden de yardım alabilirsiniz. Trendyol Hesabım sayfasında sol alt köşede bulunan Trendyol destek asistanına sorularınızı sorabilirsiniz.

Trendyol Genel Müdürlük iletişim bilgilerini merak ediyorsanız Maslak ofis adresinin DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret A.Ş. Maslak Mahallesi, Büyükdere Caddesi, (Spine Plaza), No:243, İç Kapı No:19, Sarıyer/İstanbul olduğunu belirtelim.

Trendyol Çalışma Saatleri ve Günleri Nedir?

Trendyol çalışma günleri pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma olmak üzere hafta içi 08.30 – 18.30 saatleri arasındadır. Hafta sonu Trendyol çalışma saatleri ise cumartesi günü 08.30 – 15.30. Trendyol pazar günleri hizmet vermiyor. Ayrıca firma, dinî bayram ve resmî tatillerde de çalışmıyor.

Trendyol kargo dağıtım saatleri çalışma gün ve saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Ancak personele bağlı olarak kargo teslim süresi 19.00 ve 21.00’e kadar uzayabiliyor. Trendyol Müşteri Hizmetleri ise hem hafta içi hem hafta sonu 08.30 ila 24.00 arasında hizmet veriyor. 

Trendyol Kargo Ücretleri Ne Kadar? Trendyol Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanıyor?

Trendyol üzerinden yapılan alışverişlerde belirli bir tutar ve üzeri siparişler için kargo bedava avantajı sunulur. Trendyol kargo ücretleri satıcılar için iki farklı tutar üzerinden hesaplanır. KDV ise tutara eklenmez. Siparişin barem dışında kaldığı durumlarda ise 0-2 desi gönderiler için KDV dahil farklı bir miktar üzerinden ücretlendirme yapılır.

Trendyol kargo maliyeti hesaplama yöntemi olarak ise desi yöntemi kullanılır. Desi, kargo işlemlerinde hacimsel ağırlık anlamına gelir. Kargo ile gönderilen paketin desisini hesaplamak için en, boy ve yükseklik santimetre cinsinden çarpılarak 3000’e bölünmesi gerekir. 

Belirlenen tutarın altındaki siparişlerde Trendyol kargo ücretinin bir kısmını Trendyol, bir kısmını ise satıcı karşılar. Trendyol müşterilerinin bu belirlenen tutar ve altındaki siparişleri için ödediği ücret, Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna standart olarak hesaplanır.

Eğer Trendyol üzerinden aldığınız bir ürünü iade etmek isterseniz bu işlem için kargo ücreti satıcıdan tahsil edilir. Müşteri bir ürünü iptal ya da iade etmek isterse ürününü kargo ücretini ödemeden teslim etme hakkı bulunur. 

Trendyol İade Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Trendyol üzerinden aldığınız bir ürünü iade etmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. İlk olarak iade edilecek ürünler ile faturayı aynı pakete koymalısınız. Bu aşamada faturanız yoksa veya faturayı kaybettiyseniz endişelenmenize gerek yok. Boş bir kâğıda ad soyadı, iade nedeni ve sipariş numarasını yazarak iade paketinizin içine koyabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ayrı ayrı teslim edilen ürünleri tek bir poşete değil, farklı paketlerin içine koymanız gerektiği. Ayrıca iade işlemini yapmadan önce Siparişlerim>Detaylar sayfasından “Kolay İade Talebi Oluştur” butonuna tıklayarak iade kargo kodunu almayı da unutmamanız gerekiyor.

Trendyol Teslimat Noktaları Nerede, Nasıl Bulabilirim?

Trendyol Teslimat Noktası hizmeti ile sektörde yeni bir dönüm noktası yarattı. Gel Al Noktası sayesinde Trendyol kargonuzu beklemek zorunda kalmadan kendiniz kolayca teslim alabilirsiniz. Trendyol teslimat noktaları, belirli Gel Al şubeleri ve Gel Al kargo otomatlarından oluşuyor. Anlaşmalı olan noktaların çalışma saatleri farklılık gösterebilirken Gel Al kargo otomatları 7/24 hizmet veriyor. 

Trendyol teslimat noktalarından yararlanmak için siparişinizi oluştururken teslimat yöntemi olarak Gel Al Noktası’nı tercih etmeniz gerekir. Bu aşamada kendinize en yakın noktayı ya da istediğiniz herhangi bir yeri seçmeniz yeterli. Siparişiniz Gel Al Noktası’na ulaştıktan sonra size kargonuzu teslim alabileceğinize dair mesaj ya da mail gelir. Teslimat noktalarından sipariş detay sayfasında yer alan veya telefonunuza gönderilen mesajda bulunan şifre ile 3 gün içinde kargonuzu güvenle teslim alabilirsiniz.

Trendyol teslimat noktaları anlaşmalı esnafları, kargo şubelerini ve zincir mağazaları kapsar. Siparişlerinizi esnaflarından, Trendyol Express Gel Al, YK Plus Teslimat ya da Sendeo noktalarından; Yurtiçi Kargo, PTT, Sürat Kargo, Aras Kargo, MNG Kargo esnaf ve şubelerinden teslim alabilirsiniz.

Trendyol teslimat noktası otomat seçeneği ise Trendyol kargo otomatları ve PTT Kargomat’larından oluşuyor. Akıllı otomatlardan hem teslimat kodu ile hem kimlik bilgilerinizi girerek siparişinizi teslim alabilirsiniz. Bu noktada teslimat noktası seçeneğinden sadece sipariş oluştururken alıcı olarak girilen kişilerin siparişlerini teslim alabileceğini de belirtelim. 

Teslimat Noktası Kuponu

Tüketiciye, dağıtıcıya ve teslimat noktası olan satıcıya fayda sağlayan Teslimat Noktası hizmetini hayata geçiren Trendyol Express, teslimat olarak bu yöntem seçildiğinde kullanıcılara belirli bir tutarda indirim kuponu veriyor. Bu kuponun yine belirlenen alt limit ve üzeri alışverişlerde, 1 hafta içinde kullanılması şartı bulunuyor. Kupon, siparişinizi Gel Al noktalarından teslim aldıktan 24 saat içinde hesabınıza tanımlanıyor. 

Teslimat noktası olan satıcının ya da işletmenin de bu yöntem ile bazı kazançları vardır. Örneğin işletmeye teslimat için gelen kargolar üzerinden belli bir ücret kazanır. Aynı zamanda kargo teslimatı için işletmeye müşteri akışı olacağı için kendi ürünlerinin ve hizmetinin tanıtılması açısından da yarar sağlar.

Siparişimde Gel Al Noktası Seçeneği Neden Çıkmıyor?

Siparişinizi oluşturduktan sonra teslimat seçeneğinde teslimat noktası karşınıza çıkmıyor olabilir. Gel Al Noktası hizmeti, sadece belirli satıcılar ve kategoriler için geçerli. Diğer bir nokta ise belirli bir üst limiti aşan sepetlere Gel Al Noktası opsiyonunun bulunmuyor olması. Büyük hacimli ürünler, bu kapsamın dışında kalır. Ayrıca Gel Al Noktası kapasiteden dolayı her zaman seçenek olarak sunulmayabilir. 

Siz de Trendyol üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde aldığınız kargo hizmetini değerlendirerek, şikâyet ve önerilerinizi ileterek firmanın gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Kargo Takibi