TNT Kargo Takip

TNT kargo takip uygulamız ile kargonuzun durumunu anında öğrenin!

Kargo Takip Numarası

TNT Kargo, 70 yıldan daha uzun bir süredir müşterilerinin kargolarını teslim etmek için hizmet veriyor. Milyonlarca paketli, zarflı ve kolili gönderiyi her gün dünyanın pek çok yerine ulaştıran firma; kapıdan kapıya entegre taşımacılık ağını benimsiyor. Aynı zamanda gönderinizi online takip etme imkânı da sağlıyor. Toplam 58.000 TNT Kargo çalışanı; gönderilerinizi mesafe, ülke, dil, kültür ve para ayrımı yapmaksızın kaliteli bir hizmet için çalışıyor. Taşıma ihtiyacınıza yönelik olarak özel ve esnek çözümleri bir araya getiren TNT, aynı zamanda uzman bir hizmet anlayışı benimsiyor. 

TNT, 200’den daha fazla ülkeye ve bölgeye ulaşarak uluslararası bir ağ sunuyor. Bu sayede işinizin dünyanın her yerinde yapılabilir ve uygun fiyatlı olmasını sağlıyor. TNT Kargo’nun tüm Avrupa’yı içine alan 55.000’den fazla kara yolu ağı, gönderilerin hızlı ve zamanında teslim edilmesine yardımcı oluyor. Bunların yanı sıra TNT Kargo, birçok farklı hizmeti de müşterilerine sunar. Teslimatlarınızın kontrolünü elinizde tutabileceğiniz özel araç, refakatçi kurye, hava yolu özel sefer gibi özel servisler aracılığıyla istediğiniz hizmeti kolayca alabilirsiniz.

Siz de TNT Kargo ile taşımacılık hizmeti almak istiyorsanız aklınızı karıştıran bazı sorular olabilir. Gönderi takip, müşteri hizmetleri, çalışma saatleri ve ardiye ücreti gibi en çok merak edilen soruları sizler için açığa kavuşturduk.

TNT Kargo Takibi Nasıl Yapılır? Kargo Takip Numarası Nasıl Öğrenilir?

TNT Kargo ile gönderilen paketlerinizin güncel durumunu canlı bir şekilde takip edebilirsiniz. TNT yurt dışı kargo takip için öncelikle Gönderi Takip sayfasına girmelisiniz. Ardından gönderinizi takip etmeniz için gönderi numarası ve müşteri referansı seçenekleri sunulur. Gönderi numarası aynı zamanda konşimento numarası olarak da geçer. Bu numarayı e-postanızda veya toplama manifestosunda barkodun altında bulabilirsiniz. Gönderinizi bu numarayla takip etmek için gönderi numarası seçeneğine tıklamalısınız. Ardından ilgili numarayı kutucuğa yazıp “ara” butonuna tıklamanız yeterli. Burada kullanacağınız gönderi numarasıyla düzenlenen konşimento, her gönderi için özel olarak oluşturulur. Kolay bir şekilde konşimento hazırlamak için online gönderi araçlarından birini kullanabilirsiniz. Gönderinize ilişkin daimi olan bu numarayla kargonuzu istediğiniz her zaman takip edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra gönderinizi müşteri referansıyla da takip edebilirsiniz. Müşteri referansı, gönderinin kaydının yapıldığı esnada sağlanan isteğe bağlı bir referanstır. Bu referansa sahipseniz müşteri referansını seçerek de TNT kargo takip sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Gönderi takip sayfasında kargonuzun güncel durumuyla ilgili tüm bilgiler bulunur. Buradaki kargo statüleri sayesinde paketinizin hazırlandığını veya dağıtıma çıktığını kolay bir şekilde görebilirsiniz. 

Gönderi takip işlemi hakkında herhangi bir sorunuz olursa TNT Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilcisi, gönderi takibi hakkındaki tüm sorularınızı açığa kavuşturur. Aynı zamanda gönderi statüleriyle ilgili açıklamaları da yaparlar. 

TNT Yurt Dışı Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

TNT yurt dışı kargo takip işleminin nasıl yapıldığı, en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. TNT gönderinizi yurt dışından takip etmek istiyorsanız yurt içiyle aynı aşamaları izleyebilirsiniz. TNT yurt dışı kargo takip için gönderi numarasına ya da müşteri referansına sahip olmanız yeterli. TNT Kargo’nun resmî internet sayfasında bulunan ilgili kutucuğa bu numaraları yazdıktan sonra gönderinizin durumunu anlık olarak takip edebilirsiniz.

TNT Kargo Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlük İletişim Bilgileri Nedir?

Müşteri memnuniyetine oldukça önem veren TNT Kargo iletişim için birçok farklı kanal ile hizmet veriyor. Öncelikle müşteri hizmetlerini 444 0 868 TNT telefon numarasıyla arayabilirsiniz. TNT Müşteri Hizmetleri, herhangi bir konudaki sorularınızı hızlıca yanıtlayıp problemlerinizi çözer. Aynı zamanda müşteri temsilcisine istek, öneri ve şikâyetlerinizi de iletebilirsiniz. TNT Kargo ile e-posta aracılığıyla iletişime geçmek isterseniz Bize e-posta ile ulaşın sayfasındaki formu doldurabilirsiniz. Mesajınızın ardından müşteri temsilcisi, en kısa sürede size dönüş yapar. 

TNT Konya Selçuklu, İzmir, Afyon gibi pek çok şehirde şubeye sahip. TNT şubelerini ve şubelerin iletişim bilgilerini öğrenmek için Hizmet Noktalarımız sayfasını inceleyebilirsiniz. Dilerseniz genel müdürlük ile de irtibat kurabilirsiniz. TNT iletişim için genel müdürlük adresi; Saray Mah. Site Yolu Sok. No.21 34768 Ümraniye / İstanbul. 

TNT Ardiye Ücreti Ne Kadar? Ardiye Tutarı Nasıl Hesaplanır?

“TNT Kargo ardiye ücreti ne kadar?” sorusu da birçok kişi tarafından merak ediliyor. TNT ardiye hesaplama işlemini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için Ardiye Hesaplama sayfasına girmelisiniz. Ardından ithalat veya ihracat ardiye hesaplama seçeneklerinden birini seçmeniz gerekir. İthalat ardiye hesaplama işlemi için gönderi numaranızı girdikten sonra vergi veya account no kutucuklarından dilediğinizi doldurmalısınız. Hesaplama kriterleri bölümünde ise çekilecek kilo, çıkış tarihi, ardiye türü ve antrepo kutucuklarını doğru bir şekilde girmelisiniz. Böylece ardiye tutarını kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

TNT Kargo Fiyatı Nasıl Hesaplanıyor?

TNT Kargo fiyatının hesaplanmasında birçok farklı değişken rol oynuyor. Bunlar; gönderinin ağırlığı, hacmi, varış yeri ve hizmet türü olarak sıralanabilir. Aynı zamanda gönderilerin ücreti hesaplanırken ek hizmetler için ilave ücretler de eklenebilir. İlave ücretler, TNT gönderileri için zorunlu olan ek masraflardır. Örneğin yakıt ek ücretleri, tüm gönderiler için endeks tabanlı olarak uygulanan bir ücrettir. Ayrıca TNT, elindeki gönderileri korumak için ek prosedür, faaliyet ve yatırımları uygulamaya koyar. Bu tür masrafları karşılamak için de tüm gönderilere güvenlik farkı ücreti ilave edilir. Gönderinize uygun olarak belirlenecek ücret için müşteri hizmetleri temsilcisiyle veya TNT yetkilisi ile iletişime geçebilirsiniz.

TNT’nin çevrim içi fiyat teklifi alma hizmeti de bulunuyor. Bunun için öncelikle Çevrimiçi Fiyat Hesaplama sayfasına girmeniz gerekir. Ardından konumunuzu, paket türünü ve paketin ebatlarını ilgili yerlere girin. Fiyat Teklifi Alın butonuna tıklayarak hızlı bir şekilde TNT Kargo fiyatını öğrenebilirsiniz. Sıkça gönderi yapıyorsanız myTNT’ye kayıt olarak kişiye özel fiyat teklifleri de alabilirsiniz.

TNT Çalışma Saatleri Nedir? Dağıtım Saatleri Hangi Aralıkta?

Çok merak edilen TNT çalışma saatlerini ve günlerini de açığa kavuşturalım. TNT Kargo hafta içi beş gün boyunca hizmet veriyor. TNT çalışma saatleri ise hafta içi 08.30-18.00 saatleri arasında. TNT hafta sonu sadece cumartesi günü 08.30-14.00 saatleri arasında çalışıyor. Pazar günü ise diğer kargo şirketleri gibi TNT Kargo da kapalı. TNT, hafta içi ve hafta sonu mesai saatleri arasında dağıtım yapıyor. Kısacası TNT Kargo ile paketlerinizi pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri hızlı ve güvenli bir şekilde teslim alabilirsiniz.

TNT Kargo Paketleme Nasıl Yapılır?

TNT ile gönderilecek kargoların taşınması için uygun paketlemenin yapılması, müşteriye aittir. TNT markalı sızdırmaz çantalar, karton kutu ve şişe ambalajlar bulunur. Paketleme için bunları TNT Kargo’dan belli bir ücret karşılığında alabilirsiniz. Bu ambalaj malzemelerini satın almak için Malzeme Sipariş İrtibat Formu aracılığıyla iletişime geçmeniz gerekir. 

Uluslararası bir gönderiyi hazırlamak içinse gümrük işlemleri ve ihracat kontrolü gibi etkenleri göz önünde bulundurmalısınız. Bunları detaylı bir şekilde öğrenmek için Küresel Uyum sayfasına göz atabilirsiniz. 

Kargom TNT Tarafından Açılır mı? Sigorta Teminatı Altına Alınır mı?

Kargonuzu TNT’ye teslim ettikten sonra kargonuzun paketinin açılıp açılmayacağını merak ediyor olabilirsiniz. Bu konuda ilk kez TNT’den hizmet alıyor olmanız cevabın verilmesinde önemli bir rol oynar. İlk kez TNT Kargo’dan hizmet alıyorsanız sizin için “Bilinmeyen Gönderici Politikası” uygulanır. Bu kapsamda paketinizin TNT ağı ile taşınmaya uygunluğunu tespit etmek için paketinizi sürücünün incelemesine uygun bir şekilde bırakmanız gerekir. Bunun için tüm koliler güvenlik taraması kapsamında incelenebilir. X-ışını ve patlayıcı izi tespiti gibi yöntemler detaylı tarama için kullanılabilir. Bunların yanı sıra tüm gönderiler TNT’nin kontrolü altındayken gümrük, sınır güvenliği veya polis tarafından da açılarak kontrol edilebilir. Resmî makamların bu tür istekleri için TNT’nin herhangi bir söz hakkı olmadığını belirtmekte de fayda var. 

TNT Kargo aracılığıyla taşınan paketleriniz için ek sigorta teminatı yaptırabilirsiniz. Bu konuda firmanın kayıp ve hasarla ilgili sorumlulukları Şartlar ve Koşullar sayfasında açık bir şekilde belirtilmiştir. Ek sigorta teminatı için online rezervasyon yaptırdığınız esnada sigorta seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bunun yanı sıra rezervasyon yaptırırken müşteri servisine sigorta teminatı yaptırmak istediğinizi de belirtebilirsiniz. 

TNT Ekspres ile Kargolar Ne Kadar Sürede Ulaşır?

TNT ekspres ile dünya çapındaki gönderilerinizi oldukça hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz. TNT; bölgesel ve uluslararası olarak tüm belge, paket ve kargolar için hizmet verir. Hizmetin kullanılabilirliği ve taşıma süreleri, paketin çıkış ve varış posta koduna göre değişir. Kargoların ulaşma sürelerinin hesaplanmasında kargonun ağırlığı da önemli bir rol oynar. Örneğin 68 kg ve altındaki paketler en hızlı seçenek ile şu yöntem ve sürelerde alıcıya ulaşır:

  • FedEx International Priority Express yöntemiyle Asya, Kanada, Avrupa ve ABD’deki seçili varış noktalarına 1-3 iş günü içinde öğlene kadar teslim edilir.
  • FedEx International First aracılığıyla dünya çapındaki belirli noktalara 08.00-11.30 saatleri arasında ulaştırılır. 
  • FedEx International Priority ise 220’den fazla ülke ve bölgeye 1-3 günü içinde, gün sonuna kadar teslimat hizmeti sunar.

68 kg ve altındaki daha az acil siparişlerinizin gönderimi için ise FedEx International Economy hizmet bulunur. Bu yöntem ile kargolarınızı kapıdan kapıya güvenilir ve gümrüklenmiş bir şekilde 2-5 iş günü içinde teslim edilmesi için gönderebilirsiniz.

Kargonun Teslimatı Müşteri Tarafından Tekrar Ayarlanabilir mi?

Bir şirket olarak TNT Kargo ile paketinizi gönderiyorsanız müşterinizin Tekrar Teslimat tarihini ayarlaması konusunda bazı değişkenler rol oynar. TNT Kargo sürücüsü müşterinize teslimat girişiminde bulunmuşsa ve buna dair bir kart bırakmışsa Tekrar Teslimat hizmeti kullanılabilir. Sürücü teslimat girişiminde bulunmamışsa ve kart bırakmamışsa müşterinin TNT Kargo ile iletişime geçmesi gerekir. Bunun için müşterinin gönderi numarası, teslimat adresi ve yeniden teslimat tarihi bilgilerini vermesi istenir. Tüm bunların yanı sıra tekrar teslim günlerinin sadece pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cumayı kapsadığını da belirtmekte fayda var. 

Gönderimi TNT Deposuna Götürebilir miyim? Gönderimi Depodan Teslim Alabilir miyim?

TNT Kargo ile göndermek istediğiniz paketlerinizi depoya götürüp götüremeyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bu sorunun cevabı maalesef hayır. TNT Kargo, bu şekilde depoya getirilen paketleri kabul etmiyor. Koliniz size söylenilen tarihte teslim alınmadıysa TNT Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Ancak TNT gönderinizi depodan teslim alabilirsiniz. Bunun için TNT Kargo sürücüsünden “Sizi bulamadım.” kartı almış olmanız yeterli. Bu aşamada Tekrar Teslimat hizmetini kullanabilir veya kolinin depodan teslim alınmasını ayarlayabilirsiniz. 

TNT Kargo, tüm çalışanlarıyla paketlerin güvenli ve hızlı bir şekilde alıcılarına teslim edilmesine yardımcı oluyor. Türkiye ile sınırlı kalmadan uluslararası bir ağ ile hizmet veren TNT Kargo’yu tercih ederek gönderilerinizi hızlıca iletebilirsiniz. Birçok farklı hizmet türü ile TNT’den yararlanmak istiyorsanız tnt.com web sayfası aracılığıyla aklınıza takılan soruların detaylı yanıtlarını alabilir; soru, şikâyet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Kargo Takibi