Sürat Kargo Takip

Sürat Kargo takibi için kargo takip numaranızı aşağıdaki alana girerek 'kargoyu bul' butonuna tıklayabilirsiniz.

Kargo Takip Numarası

2003 yılında kurulan Sürat Kargo; yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımını, herkes için ulaşılabilir ve nitelikli hizmet anlayışıyla harmanlayarak her geçen gün büyümeye devam ediyor. Firma; 17 Bölge Müdürlüğü, 25 Aktarma Merkezi, 800’den fazla şubesi, 2000’in üstünde mobil dağıtım alanı ile hem Türkiye genelinde hem yurt dışında hızlı ve geniş kapsamlı bir çerçevede hizmet sunuyor. Geliştirdiği uluslararası iş birliktelikleri sayesinde kargolarınızı dünyanın 220’den fazla ülke ve bölgesine taşıyor. 8000’den fazla çalışanı ile hizmet veren Sürat Kargo, binlerce araçtan oluşan filosuyla kargo gönderilerinizi güvenle yerine ulaştırıyor. 

Siz de kargolarınızı gitmesi gereken yerlere ulaştırması için Sürat Kargo’yu tercih etmek istiyorsanız Sürat Kargo gönderi takibi, takip sorgulama, kargo takip numarası, iletişim, kargo şubeleri, kargo dağıtım saatleri ve ücret tarifeleri gibi merak ettiğiniz pek çok sorunun yanıtını bu yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Sürat Kargo Kargo Takip Nasıl Yapılır? Kargo Takip Numarası, Kodu Nasıl Öğrenilir?

Kargolarınızı hızlı ve güvenli bir şekilde yerine ulaştırmak için Sürat Kargo’yu tercih etmek isterseniz bulunduğunuz bölgedeki en yakın Sürat Kargo şubesine giderek gönderinizi teslim edebilirsiniz. Gönderinizi teslim ederken gönderici ve alıcı isimlerini, iletişim bilgilerini ve açık adreslerini doğru bir şekilde belirttiğinizden emin olmalısınız. 

Gönderinizi Sürat Kargo şubesine teslim ettikten sonra “Sürat Kargo takip numaramı nasıl öğrenebilirim?”, “Sürat Kargo takip numarası nerede yazar?” ve “Sürat Kargo takip numarası kaç haneli?” gibi sorular aklınıza gelebilir. Gönderinizin işleme alınmasından sonra size, gönderinize ait bir belge verilir. Size teslim edilen bu form üzerinde, 14 haneli Sürat Kargo takip no bulunur. Ayrıca telefonunuza da Sürat Kargo takip numarası gönderilir. Sürat Kargo gönderi takip numarası ile gönderinizin nerede olduğu ve ne zaman teslim edileceği bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eğer kargonuzun kabulü yapıldıktan sonra gönderinizin durumunu merak ederseniz yukarıdaki sorgulama alanına Sürat Kargo takip kodunu yazıp kargonuzun durumunu sorgulayabilirsiniz. 

Size verilen belgeyi kaybettiyseniz ya da Sürat Kargo takip sorgulama koduna ulaşamıyorsanız Sürat Bilgilendirme Hizmetleri sayesinde kargonuzla ilgili genel bilgilere, gönderinizin durumuna, şube adresi ve telefonu gibi bilgilerin tümüne pek çok farklı kanaldan ulaşabilirsiniz. Bu noktada “Sürat Kargo takip numarası alma nasıl yapılır?”, “Sürat Kargo takip numarasını nasıl öğrenebilirim?”, “Sürat Kargo takip no bulma işlemleri nedir?” veya “Sürat Kargo takip telefon numarası nedir?” gibi sorular aklınızı kurcalıyor olabilir. Bu sorularınıza cevap bulmak için Sürat Kargo Canlı Destek Birimi’ne bağlanmak isteyebilirsiniz. Bunun için öncelikle Sürat Kargo iletişim numarası olan 0850 202 02 02’yi arayarak çağrı merkezinden canlı destek alabilir ve Sürat Kargo takip numarası öğrenme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra Sürat Kargo Takip İletişim Formu’nu kullanarak da firma ile iletişime geçebilirsiniz. Sürat Kargo iletişim formunda yer alan bilgileri doğru bir şekilde doldurup gönderdiğiniz takdirde, sorununuzu çözmek üzere sizinle en kısa sürede iletişime geçilir.

“Sürat Kargo takip nasıl yapılır?”, “Sürat Kargo takip isimle sorgulama nasıl yapılır?”, “Sürat Kargo takip TC ile nasıl yapılır?” ya da “Sürat Kargo nasıl takip edilir?” gibi en çok merak edilen soruları da kısaca cevaplayalım. Sürat Kargo, müşteri ve hızlı çözüm odaklı yaklaşımı sayesinde geniş bir iletişim ağıyla hizmet sunuyor. Dilerseniz ilk olarak Sürat Kargo takip linkine tıklayarak Sürat Kargo Canlı Takip imkânını değerlendirebilirsiniz. Bu ekran üzerinde kargonuzun hangi aşamada olduğunu, çıkış ve varış şubesini, kayıt ve planlanan teslim tarihlerini, kargoyu teslim alanın bilgisini görebilir; işlemlerin yapılma saatlerini canlı olarak takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Sürat Kargo web sitesinde ana sayfada bulunan “Kargom Nerede” sekmesini tıklayarak açılan forma, kargo takip numarasını girebilir ve gönderinizin durumunu hızlıca öğrenebilirsiniz. Eğer internet üzerinden online sorgulama yapmak istemezseniz gönderinizin durumunu öğrenmek için, size en yakın Sürat Kargo şubesine giderek isim, soy isim, telefon numarası ve TC kimlik numarası gibi bilgilerinizle sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Sürat Kargo Kargo Şubeleri Nerede? Sürat Kargo Şubelerini Nasıl Bulabilirim?

“Sürat Kargo Nerede?” sorusu, en çok merak edilen sorulardan bir diğeri. Sürat Kargo; Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Balıkesir, Denizli, Elazığ, Van, Malatya, Niğde, Mersin, Giresun ve Manisa gibi Türkiye’nin dört bir yanındaki şubeleri ve nitelikli kadrosuyla hizmet veriyor. Size en yakın Sürat Kargo şubelerinin nerede olduğunu öğrenmek için firmanın resmi web sitesi üzerinden “En Yakın Şube” sekmesine tıklayabilirsiniz. Açılan forma istenen adres bilgilerini girdiğiniz zaman size en yakın Sürat Kargo şubesinin nerede olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Sürat Kargo şubelerinde kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilir, işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Kargonuzu evden ya da ofisten ayrılmadan göndermek istiyorsanız Sürat Kargo Kurye Çağırma Hizmeti ile kargonuzun bulunduğunuz yerden alınmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz Sürat Kargo’nun web sitesinde ana sayfada bulunan “Kurye Çağır” sekmesine tıklayarak Sürat Kargo Kurye Çağır Hizmeti’nden faydalanabilirsiniz. Açılan formda yer alan adres, telefon ve TC kimlik no gibi bilgileri doğru bir şekilde doldurduğunuzdan emin olmalısınız. Bilgileriniz sistemde tanımlandıktan sonra kuryeler en kısa sürede adresinize ulaşır.

Sürat Kargo Çalışma Saatleri ve Günleri Nedir? Sürat Kargo Dağıtım Saatleri Hangi Aralıkta?

Eğer kargolarınızı Sürat Kargo ile göndermek istiyor ya da Sürat Kargo ile gönderilmiş bir kargo bekliyorsanız Sürat Kargo dağıtım günleriyle ilgili “Sürat Kargo kaça kadar açık?”, “Sürat Kargo mesai saatleri nedir?” ya da “Sürat Kargo kaça kadar dağıtım yapıyor?” gibi soruların cevaplarını merak ediyor olabilirsiniz. Sürat Kargo çalışma saatleri, hafta içi 08.30-18.00, cumartesi günleri ise 08.30-14.00 saatleri arasındadır. Sürat Kargo dağıtım saatleri ise mesai saatlerine göre belirlenir. Kargolar, ilgili personellere verilir ve çalışma saatleri aralığında dağıtım gerçekleşir. Kargo gönderimi ve bilgi alma gibi tüm işlemleriniz için bu saatler arasında Sürat Kargo şubelerini ziyaret ederek yapabilirsiniz. Eğer “Sürat Kargo öğle arası açık mı?” diye merak ederseniz hemen söyleyelim. Firma personeli dönüşümlü çalıştığı için Sürat Kargo öğle arasında mola vermiyor.

Bilgi alma ve Sürat Kargo takip, Müşteri Hizmetleri Birimi’nden de yapılabilir. Bunun için hafta içi 09.00-18.00, cumartesi günleri ise 09.00-17.00 saatleri arasında çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca görüş, öneri ve çözüm taleplerinizi “Müşteri İletişim Formu” ile iletebilir ya da e-posta ve sosyal medya gibi platformları kullanarak 7/24 bildirebilirsiniz.

Sürat Kargo Hafta Sonu Çalışma Saatleri Nedir? Cumartesi ve Pazar Günleri Çalışıyor mu?

Hafta içi yoğun bir şekilde çalışan ve kargolarını hafta sonu göndermek isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında “Sürat Kargo hafta sonu açık mı?”, “Sürat Kargo cumartesi açık mı?” ya da “Sürat Kargo pazar günü açık mı?” gibi sorular yer alıyor. Sürat Kargo hafta içi ve cumartesi günleri hizmet verirken pazar günleri çalışmıyor. Yukarıda da belirtildiği üzere firma, hafta içi 08.30-18.00 saatleri arasında çalışıyor. Sürat Kargo cumartesi çalışma saatlerinin ise 08.30-14.00 arasında olduğunu tekrar hatırlatalım. Pazar günleri tüm şubeler kapalı olduğu için kargo kabul, iade ve dağıtım işlemleri gerçekleştirilmiyor. Belirtilen saatler dışında firma ile iletişime geçmek isterseniz Sürat Kargo Müşteri Hizmetleri’nin 7/24 aktif olan iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Sürat Kargo Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır, Kargo Ücreti Ne Kadar?

Yurt içi kargo gönderilerinin fiyat tarifeleri; gönderi türü, ağırlığı, çıkış ve varış ili, bilgilendirme biçimi ve gönderinin sigortalı olup olmadığına göre değişkenlik gösterir. Kargolarınızın Sürat Kargo ücretini merak ediyorsanız firmanın web sitesinde, ana sayfada yer alan “Fiyat Hesapla” sekmesini tıklayarak öğrenebilirsiniz. Bu sekmeye tıkladığınızda açılan forma; kargonuzun çıkış ve varış ilini, gönderim tipini, gönderi türünü (dosya veya paket), gönderi paket ise en, boy, yükseklik, kilogram gibi özelliklerini ve sigorta isteyip istemediğinizi belirtmeniz gerekir. Tüm bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra “Hesapla” butonuna tıklayarak gönderinizin fiyatını öğrenebilirsiniz. Online olarak öğrenilen bu fiyata KDV ve evrensel posta hizmeti katkı payının dâhil edildiğini belirtelim. Ancak burada öğrenilen fiyat, belirtilen bilgilere göre hesaplanmış yaklaşık tutardır. Ödenecek net tutar ise şubede yapılacak ölçüm ve ilgili diğer kalemlerin eklenmesi sonucunda belirlenir. Kargonuzun net fiyatını öğrenmek için size en yakın Sürat Kargo şubesine gidebilirsiniz.

Firmanın resmî web sitesi üzerinden, Sürat Kargo ücret hesaplama dışında, güncel yurt içi standart taşıma fiyat listesine de ulaşabilirsiniz. Bu tarifeler kilometre hesabı, kargonun ağırlığı, adresten alım ve teslim biçimi ile gönderinin sigortalı olup olmaması durumlarına göre belirlenir. Ayrıca kargonun durumunun telefon ya da SMS ile bildirilmesi gibi ek hizmetlerin fiyatları da bu listede yer alır. Standart fiyat tarifesi tablosunda yer alan ücretler, KDV hariç tutarlardır. Tarifede belirtilen fiyatlar üzerinden ek olarak evrensel posta hizmeti katkı payı da ödenir.

Sürat Kargo, yurt dışına göndereceğiniz kargolarınızı kara, deniz ve hava yolunu kullanarak güvenle taşır. Sürat Kargo yurt dışı fiyat listesi, gönderinin ağırlığına ve gönderim yapılacak bölgeye göre değişkenlik gösterir. Ayrıca duruma göre adres değişikliği, yakıt farkı, standart dışı gönderi bedeli, uzak bölge teslimatı, güvenlik hizmet bedeli, iade ücreti gibi ek ücretler de belirtilen fiyatın üzerine eklenir. Bu listede belirtilen fiyatlar; toplam ağırlığı 300 kilogramı, parça başı ağırlığı 70 kilogramı ve en uzun kenarı 120 santimetreyi geçmeyen kargolar için geçerlidir. Belirtilen bu ölçü ve ağırlığın dışındaki gönderiler için ek ücret uygulanır. Yurt dışı kargo fiyatı hesaplama işlemi, online sunulan hizmetler arasında yer almıyor. Ancak yine de firmanın web sitesinden yurt dışı standart taşıma fiyat listesine ulaşabilirsiniz. 

Yurt dışı gönderilerinizin fiyatını net olarak öğrenmek için size en yakın Sürat Kargo şubesine gidebilir ya da çağrı merkezinden destek alabilirsiniz. Ayrıca size özel çözümler sunulabilmesi için Sürat Kargo şubelerinden bilgi alabilir, sorularınızı resmî web sitesi üzerinden “Müşteri İletişim Formu”nu doldurarak iletebilir ya da yurtdisi@suratkargo.com.tr e-posta adresine mail atabilirsiniz.

Sürat Kargo Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlük İletişim Bilgileri Nedir?

Sürat Kargo bireysel ve kurumsal gönderilerinizi güvenle adreslerine ulaştırırken müşteri odaklı bir çalışma ve iletişim biçimi benimsiyor. Bu anlayışı sayesinde gönderilerinizin durumlarıyla ilgili sorularınızı sormanız ya da mevcut sorunlarınızla alakalı çözüm talebinizi iletebilmeniz için Sürat Kargo Müşteri Hizmetleri’ne hızlıca ulaşma imkânı sunuyor. Daha önce belirtilen çalışma saatleri arasında Sürat Kargo telefon numarası olan 0850 202 02 02’yi arayarak Sürat Kargo Çağrı Merkezi ile görüşebilirsiniz. Sürat Kargo Canlı Destek ile problemlerinize anlık olarak çözüm bulabilir; öneri, şikâyet ve taleplerinizi ilgili personellere rahatlıkla iletebilirsiniz.

Müşteri odaklı iletişimiyle sorunlarınızı hızlı bir şekilde çözmeye çalışan Sürat Kargo kurumsal yapısı, Müşteri İlişkileri Birimi ile çözüme kavuşturamadığınız herhangi bir sorunda, probleminizi hızlıca çözmek için çalışıyor. Bunun için doğrudan Sürat Kargo Merkez Birimi’ne ulaşabilirsiniz. Gönderiniz ile ilgili çözemediğiniz problemlerinizi çözmek ya da istek ve görüşlerinizi iletmek üzere Sürat Kargo Genel Müdürlük ile 0212 410 30 30 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden Sürat Kargo, yenilikçi ve müşteri odaklı anlayışı ile müşterilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda en iyi hizmeti sunmayı amaçlar. Siz de gönderilerinizi Sürat Kargo’ya emanet edebilir; dilediğiniz zaman firma ile iletişime geçerek öneri, görüş, taleplerinizi paylaşabilir ve firmanın hizmet anlayışını geliştirmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Kargo Takibi