Morhipo Kargo Takip

Morhipo, 2011 yılında Boyner Holding çatısı altında kuruldu. Morhipo e-ticaret sitesi, kurulduğu günden beri kampanyalı giyim ürünlerini ve markaların yeni sezon koleksiyonlarını sitesinde moda severlerle buluşturuyor. Morhipo başlangıçta moda üzerine bir e-ticaret sitesi olarak açılsa da zamanla hizmet alanını genişletti. Artık ev eşyaları ve kozmetik gibi giyim kategorisi dışında ürünler de satılıyor. Morhipo şirketi her ne kadar farklı kategorilerde satış yapıyor olsa da temel olarak moda üzerine kurulmuş bir site olarak her gün binlerce müşteriye hizmet vermeye devam ediyor.

Morhipo, Boyner Holding güvencesiyle müşteri odaklı çalışan büyük bir e-ticaret sitesi. Kuruluşundan yalnızca 3 yıl sonra, 2014 yılında Avrupa’nın en hızlı büyüyen e-ticaret sitesi seçildi. Internet Retailer tarafından düzenlenen Europe500 araştırması, Morhipo’nun %117 oranında büyüdüğünü belirtti. Başarısını sürdürmekte kararlı olan Morhipo, daha sonrasında kendi markalarını piyasaya sürerek e-ticaret sitesinin seçkin markaları arasına bu isimleri de ekledi. Hızlı büyümeyi başarmış ve hâlâ büyümekte olan Morhipo, “En Güzel Alışveriş Bahanesi – Paylaştık” projesini hayata geçirdi. Paylaştık projesi kapsamında yapılan alışverişlerin tüm gelirleri ise sivil toplum kuruluşlarına aktarılıyor.

Morhipo’dan alışveriş yapmak için firmanın online satış sitesi kullanılabileceği gibi mobil uygulama da bulunuyor. Google App, App Store ve AppGallery’de Morhipo mobil uygulaması yer alıyor. Siz de Morhipo üzerinden alışveriş yapmak istiyor ve bu şirketin kargo süreci, müşteri ilişkileri, ücret politikaları gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Morhipo Kargo Takibi Nasıl Yapılır? Üye Olmadan Sipariş Takibi Nasıl Yapılır?

En çok merak edilen konular arasında “Morhipo kargo takibi nasıl yapılır?” sorusu yer alıyor. Morhipo kargo takip işlemleri Morhipo’nun anlaşmalı olduğu kargo şirketlerinin kargo takip adreslerinden yapılabilir. Morhipo e-ticaret sitesi Yurtiçi Kargo, MNG Kargo ve Hepsiexpress şirketleriyle çalışıyor. Kapıda ödemeli kargo siparişleri içinse sadece Yurtiçi Kargo ile sipariş teslimi yapılıyor. Bu nedenle kapıda ödeme yapmak istiyorsanız Yurtiçi Kargo ile teslimat yapılmasını istemelisiniz.

Morhipo kargo sipariş takibi, Morhipo sitesi veya mobil uygulama üzerinden de yapılabilir. Morhipo kargo sorgulama işlemlerini yürütmek için ilk olarak üyelik hesabınıza giriş yapmalısınız. Alışverişinizi tamamladığınızda ve siparişleriniz Morhipo tarafından alındığında size bir e-posta gönderilir. Gönderilen e-postada sipariş bilgileriniz ve Morhipo kargo takip numarası yer alır. Verilen bu Morhipo kargo takip no ile siparişinizin takibini kolayca yapabilirsiniz.

Morhipo sipariş takip işlemleri ile kargonuzun teslim alınıp alınmadığını, hangi aşamada olduğunu, adrese teslim edilmek üzere dağıtıma çıkıp çıkmadığını detaylı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Gelen ürününüz, eğer iade ve değişimi mümkün olmayan bir ürün değilse, kolayca değişim ve iade de yapabilirsiniz. Sipariş ettiğiniz ürünü değiştirmek isterseniz yerine almak istediğiniz ürün sizin için 5 gün rezerve edilir. Ancak değişim yapmak istediğiniz ürün, Tıkla Gel teslim noktalarından alınmışsa bu üründe değişim mümkün olmaz. İade işleminin ise 15 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gerekir.

Morhipo Tıkla Gel Teslimat Adresi Nedir?

Morhipo, online alışveriş ile sipariş edilen kargoları müşterinin belirttiği iş veya ev adresine teslim eder. Ancak müşterinin kendi adresinden değil de mağazadan teslim almak istemesi hâlinde Tıkla Gel teslimat adreslerine de kargo gönderimi yapılır. Morhipo Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Kütahya, Mersin, Muğla, Rize, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon ve Van’da toplam 57 teslimat merkezine sahip. Boyner Holding çatısı altında kurulan Morhipo, Boyner mağazalarını Tıkla Gel teslimat adresi olarak da kullanıyor. Böylece istediğiniz Boyner mağazasına ürününüzü sipariş edip teslim almanız mümkün. Morhipo teslimat adresleri kullanılarak verilen siparişlerde kargo ücreti ödemenize de gerek yok! Ancak Morhipo Tıkla Gel teslimat adresleri sadece seçili ürünler için kullanılabilir ve bu hizmetten yararlanabilmek için belirlenen minimum değerde alışveriş yapmak gerekiyor.

Morhipo Easy Point Teslimat Noktası Nedir?

Morhipo’nun Easy Point teslimat noktası, Tıkla Gel teslimat adresinden farklı bir hizmettir. Ürünlerinizi kendi adresinize sipariş ettiğinizde eğer ürünü teslim almak için adreste kimse bulunmuyorsa ya da kargo beklemek yerine siparişinizi kendiniz almak istiyorsanız Easy Point noktalarını kullanabilirsiniz. Easy Point noktaları yalnızca İstanbul içinde hizmet vermektedir. Bu hizmeti kullanarak siparişinizi 7 gün içinde 10.00-22.00 saatleri arasında teslim alabilirsiniz. Easy Point noktası belirlemek için siparişinizi oluştururken “Adrese Teslimat” seçeneğini tıklayarak “Easy Point Teslimat” seçeneğini işaretlemelisiniz. Teslimat noktasını belirleyerek ve siparişi teslim alacak kişinin bilgilerini girerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Easy Point Teslimat hizmeti yalnızca kredi kartı ödemeleri için veriliyor, bu nedenle Easy Point teslimatta kapıda ödeme gibi bir seçeneğiniz bulunmuyor.

Morhipo Bugün/Yarın Teslimat Nedir?

Morhipo Bugün/Yarın gönderi, bazı ürünlerde geçerli olan ve maksimum iki gün içinde teslimatın gerçekleştirildiği bir hizmet. Morhipo e-ticaret sitesinden yapacağınız Bugün/Yarın gönderi alışverişlerinizde İstanbul içine 24 saatte ve İstanbul dışı yurt içine ise 48 saatte kargonuz teslim edilir. Morhipo, bu hizmeti her ilde gerçekleştirmiyor. 48 saat içinde teslim edilecek ürünler için hızlı teslimat yalnızca İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara ve İzmir illerine yapılıyor. Morhipo Bugün/Yarın gönderili ürünlerde 24 saat içinde teslim edilecek siparişler için ek olarak belirli bir kargo bedeli istiyor.

Üye Olmadan Yaptığım Alışverişin Kargo Takibini Nasıl Yapabilirim?

Morhipo’dan online alışveriş yapmak için üye olmak şart değil. Morhipo sitesi veya mobil uygulaması üzerinden satın alınacak ürünler seçilerek üyelik kaydı olmadan alışveriş yapılabilir. Ayrıca Morhipo kargo takip üye olmadan yapılan alışverişler için de kullanılabilir. Ancak üye olmadan alışveriş yapmak için e-posta bilgilerinizi paylaşmanız gerekir. Alışveriş bilgileriniz, paylaştığınız e-posta adresinize gönderir. Siparişiniz alındıktan sonra size gönderilen maildeki bilgileri kullanarak kargo takibi yapabilirsiniz. Morhipo sitesinde üye olmayanların sipariş takibi için ayrı bir sayfa mevcut. Bu sayfaya ulaşmak için sitenin ana sayfasına girdiğinizde Hesabım sekmesinin üzerine gelin ve altta açılan seçeneklerden “Sipariş Takibi“ne tıklayın. Açılan sayfanın en altında üye olmadan verdiğiniz siparişler için “Sipariş Takibi” seçeneği yer alıyor. Bu seçeneğe tıklayarak Morhipo üye olmadan sipariş takip işlemlerini yürütebilirsiniz.

Dilerseniz Morhipo’dan yaptığınız geçmiş alışverişleri görmek ve Morhipo üyeliğinin sunduğu avantajlardan yararlanmak için üyelik de oluşturabilirsiniz. Morhipo üyeliğine Morpass adı verilir. Morhipo üyeliği, “Üye ol” sayfasından isim, soy isim, e-mail adresi, doğum tarihi, telefon numarası, cinsiyet ve şifre bilgileri girilerek açılabilir. Morhipo’ya üye kaydı yapmak için ayrıca Üyelik Sözleşmesi ve Açık Rıza Metni de onaylanmalı. Üyelik işleri tamamlandıktan sonra yapılan alışverişlerde kargo takibi üye sayfası üzerinden de görüntülenebilir.

Morhipo Ürün Değişim ve İade İşlemlerinde İade Etmek İstediğim Ürünü Nasıl Kargolarım?

Morhipo’dan yaptığınız alışverişinizden memnun kalmadığınızda 15 gün içinde değişim ve iade yapma hakkınız var. Alışverişlerinizde eğer iç çamaşırı, takı gibi hijyen koşulları nedeniyle iade edilemeyecek bir ürün satın almadıysanız bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bunun için ürünü kullanmamış ve ürün ambalajını açmamış olmanız gerekir. Morhipo siparişlerinizde iade veya değişim talebini siteden ve mobil uygulamalardan iletebilirsiniz. Bu talepte bulunduğunuzda size bir kod verilir. İade veya değişim yapılacak ürünü kargolarken bu kodu kullanabilirsiniz. Morhipo, müşteri memnuniyetini gözeten bir şirket olarak iade ve değişim sürecinde kargo ücreti talep etmez.

Morhipo, iade işlemleri için Boyner mağazalarında da hizmet veriyor. Bu nedenle Morhipo üzerinden alınan ürünleri sadece kargolayarak değil, mağazaya giderek de iade işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Ancak değişim yapılacak ürünler için Boyner mağazalarını kullanmak mümkün değil. Boyner mağazaları aynı zamanda Tıkla Gel teslimat noktaları olması nedeniyle bu mağazalarda değişim işlemi yapılamıyor.

Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlüğü İletişim Bilgileri Nedir?

Morhipo, müşteri memnuniyeti odaklı bir online satış sitesi olarak müşterilerden gelen öneri ve şikâyetlere önem veriyor. “Mutlu müşteri” sloganıyla çalışan Morhipo Müşteri Hizmetleri, müşterilerden gelen dilek ve şikâyetleri değerlendirerek büyük bir titizlikle çalışıyor. 2018 yılında yapılan anket verilerine göre Morhipo, e-ticarette en iyi müşteri deneyimi yaşatan marka olmayı başardı.

Müşteri hizmetleri iletişim numarasını merak ediyorsanız hemen paylaşalım: 0850 222 30 90. Alışverişlerinizde yaşadığınız herhangi bir sorunu çözmek ve bilgi almak için Morhipo Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz. Birim, hafta sonu da dâhil olmak üzere her gün 08.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Morhipo e-ticaret sitesi müşteri memnuniyetini sağlamak adına firmaya arayarak ulaşmak istemeyenler için mesaj yoluyla da şikâyet ve öneri alıyor. Morhipo iletişim numarasına ek olarak web sitesinde yer alan Yeni Soru sayfasından isim, soy ismi ve e-mail adresi ile herhangi bir soru sorabilir veya öneri ve şikâyetlerinizi iletebilirsiniz.

Müşteri hizmetleri ile çözemediğiniz sorunlarınız için Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile görüşebilirsiniz. Morhipo Genel Müdürlüğü’ne (0212) 366 04 99 telefon numarası ile ulaşabilirsiniz. Morhipo Genel Müdürlüğü’ne ulaşmak için Maslak mahallesi, Büyükdere caddesi, Noramin İş Merkezi, No:237, K: -6, Maslak/Şişli/İstanbul adresini de kullanabilirsiniz.

Morhipo Kargo Ücreti Nedir? Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi Morhipo; Yurtiçi Kargo, MNG Kargo ve Hepsiexpress ile çalışıyor. Kargo firmaları, ürünlerin ağırlığına ve boyutuna göre gönderi ücreti belirliyor. Ancak Morhipo gibi büyük şirketler kargo firmaları ile yaptıkları anlaşmalarda kargo ücretlerini indirimli öderler ve bu indirim müşterilere de yansır. Normalde her ürün için ayrı bir kargo ücreti ödenmesi gerekirken Morhipo, her sepet için tek bir kargo ücreti talep eder.

Morhipo kargo ücreti, anlaşmalı olduğu kargo şirketlerinin talep ettiği ücrete göre belirlenir. Bu nedenle Morhipo şirketinin talep ettiği kargo ücreti kargo şirketlerine, siparişin kat edeceği mesafeye, ürünün hızlı teslimat ile teslim edilip edilmeyeceğine gibi pek çok koşula bağlı olarak değişebilir. Morhipo, online alışverişlerde bazen kampanya düzenleyebilir ve bu kapsamdaki siparişler için ücreti istemeyebilir ya da indirim uygulayabilir. Morhipo e-ticaret sitesinden yaptığınız belirlenen limit ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti ödemenize gerek kalmaz. Ancak Morhipo’nun kargo kampanyalarından faydalanmak için Morpass’lı, yani Morhipo’ya üye olmanız gerektiğini hatırlatalım.

Morhipo e-ticaret sitesinden yapılan alışverişlerde bazı ürünler Morhipo tarafından bazı ürünlerse satıcı tarafından gönderilir. Satıcı tarafından gönderilen ürünler diğer ürünlerden kolaylıkla ayrılabilir. Alışveriş yaparken ürün detayı sayfasında ürün hakkında kısmından satıcı gönderili olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Morhipo’da satıcı gönderili olup olmadığı fark etmeksizin seçili ürünlerin teslimatı hızlı yapılır. Morhipo hızlı gönderili ürünleri listelemek için bir filtre kullanabilirsiniz. Bunun için satın almak istediğiniz ürünlerin listelendiği sayfanın en sağında yer alan hızlı gönderi kutucuğunu tıkladığınızda sadece hızlı gönderili ürünleri öne çıkarırsınız.

Morhipo, Boyner Holding’i arkasına alarak müşteri memnuniyeti odaklı politikalarıyla Türkiye’nin en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olarak hizmet vermeye devam ediyor. Giderek büyüyen ve ürün gamını artıran Morhipo ile binlerce marka ve mağazanın ürünlerini avantajlı şekilde satın almak mümkün. Siz de dilek, istek ve önerilerinizi Morhipo ile paylaşarak online mağazanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.