MNG Kargo Takip

MNG Kargo takip için yapmanız gereken tek şey aşağıdaki alana kargo takip numarasını girmek!

Kargo Takip Numarası

2003 yılında kurulan MNG Kargo; 850’den fazla şubesi, 35 Minihub Şubesi, 14 Bölge Müdürlüğü, 9’u Teknolojik Aktarma Merkezi olmak üzere toplam 27 Aaktarma merkezi, 11 binin üzerinde çalışanı ve yaklaşık 3500 kara taşıma aracı ile hizmet vermeye devam ediyor. MNG Kargo, günde Türkiye’nin yanı sıra 220 ayrı ülkede yer alan toplam 700 bin farklı adrese dünya standartlarında hizmet ulaştırıyor. Sektördeki ilk Teknolojik Aktarma Merkezi’ne sahip kargo şirketi olan MNG Kargo; bu teknoloji sayesinde saatte 65 bin kargoyu yüksek hızda ayrıştırıyor, el değmeden hatasız bir şekilde hat araçlarına yükleyerek hasarsız teslimat sağlıyor ve kullanıcıları memnun etmeyi amaçlıyor.

Yaşadığınız yere yakınlığı ve güvenilirliği sebebiyle MNG Kargo’yu tercih edebilirsiniz ancak aklınızda yine de bazı soru işaretleri olabilir. MNG Kargo sorgulama, kargo takibi, kargo takip numarası, adres değişikliği, iade, iletişim, ücret tarifeleri ve kargo dağıtım saatleri gibi pek çok farklı sorunuzun yanıtını bu yazda bulabilirsiniz.

MNG Kargo Kargo Takip Nasıl Yapılır? Kargo Takip Numarası Nasıl Öğrenilir?

Kargolarınızın güvenli bir şekilde istediğiniz adrese ulaşması için size en yakın MNG Kargo Takip Şubesi’ne gidebilir ve gönderilerinizi şubeye teslim edebilirsiniz. Ancak gönderinizin doğru yere ulaşabilmesi için belirttiğiniz alıcı ve gönderici isimlerinin, açık adreslerinin ve iletişim bilgilerinin doğruluğundan mutlaka emin olmalısınız. ”MNG Kargo takip numarası nerede yazar?” diye merak ediyorsanız hemen yanıtlayalım. MNG Kargo şubesinde kargonuz işleme alındıktan sonra telefonunuza MNG Kargo takip no gönderilir. Ayrıca numara gönderi işlemi gerçekleştirilirken oluşturulan belgenin üzerinde de yer alır. Bu numara sayesinde gönderinin durumunu kolayca izleyebilirsiniz. 

MNG Kargo takip ve öğrenme işlemlerini dilediğiniz an yapabilirsiniz. Kargonuzu şubeye teslim ettikten sonra “MNG kargom nerede?” derseniz MNG Kargo takip sistemi ile hem yurt içi hem yurt dışı gönderilerinizin bulunduğu yeri anlık olarak öğrenebilirsiniz. MNG Kargo takip sipariş no ile MNG Kargo gönderi takip etmek oldukça kolay. Eğer “MNG Kargo kargom nerede?” diye merak ederseniz bunun için MNG Kargo takip aşamalarını izleyebilirsiniz: İlk olarak yukarıda MNG Kargo takip linki girmeniz için ayrılan forma MNG Kargo takip numarasını yazmalısınız. Ardından MNG Kargo takip sorgulamak için ”Kargoyu Bul” butonuna tıklamalısınız. Açılan ekran üzerinden MNG Kargo takip hakkındaki bilgileri detaylı olarak olarak görebilirsiniz.

Eğer MNG Kargo gönderilerinizi internet üzerinden takip etmek istemezseniz MNG Kargo takip işlemi, en yakın şubeden de gerçekleştiriliyor. Bunun için herhangi bir MNG Kargo şubesine başvurabilirsiniz. Dilerseniz MNG Kargo Müşteri Hizmetleri’ni telefonla arayarak MNG Kargo sipariş takip işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak iletişim kurmak için MNG Kargo telefon numarası olan 444 06 06 ya da 0(850) 222 06 06 numaralarını tuşlayabilirsiniz. MNG Kargo takip no sorgulamak için MNG Kargo telefon numaralarıyla iletişime geçebilirsiniz. Görüşme sırasında kimlik bilgilerinizi vererek MNG Kargo takip no öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. MNG Kargo takip numarası 12 basamaktan oluşur. MNG Kargo takip numarası örneği olarak 000000000001’i gösterebiliriz. MNG Kargo takip numarası olmadan kargo sorgulama ise internet üzerinden gerçekleştirilmesi mümkün olmayan bir işlem. Bu nedenle kargo teslimi sırasında sizinle paylaşılan numarayı kaybetmemeye özen göstermelisiniz.

MNG Kargo Şubeleri Nerede? En Yakın MNG Kargo Şubesini Nasıl Bulabilirim?

MNG Kargo’nun 850’den fazla şubesi, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerini memnun edecek kaliteli hizmeti vermek için çalışıyor. MNG Kargo şubeleri; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Bingöl, Çanakkale, Bursa, Çankırı, Çorum, Eskişehir, İstanbul, Konya, Kütahya, Manisa, Gaziantep, Diyarbakır, Denizli, Balıkesir, Elazığ, Malatya, Isparta, Van, Uşak, Zonguldak, Mardin ve Ordu gibi birçok farklı şehirde geniş bir alana yayılarak size en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyor. Size en yakın MNG Kargo şubesini öğrenmek için firmanın resmi web sitesinde ana sayfada yer alan “Şubelerimiz“i tıklamalısınız. Ardından, açılan sayfada yer alan forma lokasyon bilgisi girerek size en yakın şubeyi hızlıca bulabilirsiniz.

MNG Kargo Çalışma Saatleri ve Günleri Nedir? MNG Kargo Dağıtım Saatleri Hangi Aralıktadır?

MNG Kargo ile ilgili en çok merak edilen soruların başında “MNG Kargo takip çalışma saatleri neler?”, ”MNG Kargo kaça kadar açık?”, ”MNG Kargo kaçta kapanıyor?” ve ”MNG Kargo cumartesi açık mı?” gibi sorular yer alıyor. Tüm soruları sizin için cevaplayalım. MNG Kargo çalışma saatleri, hafta içi sabah 08.30-18.00. Bu saatler arasında MNG Kargo’dan ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetleri alabilirsiniz. MNG Kargo çalışma saati için toplam dokuz buçuk saat diyebiliriz. MNG Kargo hafta sonu ise cumartesi günü 08:30 ile 14:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Bir diğer çok merak edilen soru da MNG Kargo dağıtım günleri ve MNG Kargo dağıtım saatleri. MNG kargo; pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma olmak üzere hafta içi beş gün 08.30 ile 18.00 arası dağıtım yapıyor. Dağıtıma çıkmış kargolarınız, MNG Kargo çalışma saatleri içerisinde size güvenle ulaştırılır.

Bu mesai saatleri haricinde MNG Kargo’nun akşam teslimat hizmeti de bulunuyor. Bu hizmet, MNG Kargo’nun iş ya da başka nedenlerden dolayı gündüz evde olmayan müşterilerini de göz önünde bulundurarak hazırladığı bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Bu hizmet ile gündüz herhangi bir sebepten evde olamayacaksanız kargonuzu akşam teslim alabilirsiniz. Akşam Teslimat kapsamıyla MNG Kargo teslimat saatleri, tamamen müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurularak geliştirilmiş. Bu kapsam dâhilinde planlanan MNG Kargo dağıtım saatleri doğrultusunda, cumartesi ve tatil günleri dışındaki tüm günlerde, akşam 19.00 ve 21.00 arasında teslimat işlemleri gerçekleştirilir. Akşam Teslimat Hizmeti’ni tüm şubeler değil, sadece belirli şubelerin sunduğunu da belirtelim.

”MNG Kargo evden kargo alır mı?” sorusunu da kısaca yanıtlayalım. MNG Kargo, “Kurye Çağır” hizmeti ile evinizden veya iş yerinizden kargo alabilir. İstediğiniz yere kurye çağırmak için MNG Kargo Müşteri Hizmetleri ile görüşebilir veya web sitesi üzerinden Kurye Çağır hizmetini kullanabilirsiniz. Gelen kurye, yetki belgesini göstererek kargonuzu teslim alır. Kargo teslimine dair kuryenin size vereceği Ambar Tesellüm Fişi’nin üzerinde yazan numara ile kargonuzun mevcut durumunu kolay şekilde takip edebilirsiniz. MNG Kargo Evden Alma Hizmeti’nden cumartesi ve pazar hariç, geri kalan tüm günlerde saat 15.00’e kadar gönderi talebinde bulunabilirsiniz. Cumartesi günü ise bu hizmetten saat 12.00’ye kadar yararlanabilirsiniz. Adresten kargo alım saatlerinin şube çalışma zamanına göre farklılık gösterebileceğini de belirtmeden geçmeyelim.

”Kargom ne zaman ulaşır?” sorusunu da hemen yanıtlayalım. 600 km’ye kadar mesafesi olan kargolar; il merkezinde olağanüstü hâller, olumsuz hava ve ulaşım şartları, mücbir sebepler gibi etkenler haricindeki normal şartlarda 1 iş gününde gönderiliyor. 600-1000 km arası mesafesi olan gönderilerin 2 iş günü süresi bulunuyor. 1000 km’den fazla mesafesi olan gönderiler ise 3 iş günü içinde teslim ediliyor.

Adrese Kargo Teslimi

Gelen kargoların yanlış kişiye teslim edilmemesi için kimlik ibrazı gerekir. Alıcı kişinin adreste olmaması durumunda ise kurye, adresi kargoyu getirdiğine dair bir not bırakarak kargoyu şubeye geri gönderir. Bu durumdaki kargolar, alıcı tarafından 3 iş günü içinde teslim alınmalıdır. Aksi durumda göndericinin de bilgisi dâhilinde kargo çıkış şubesine tekrar gönderilerek kargonun iadesi yapılır.

MNG Kargo Hafta Sonu Çalışma Saatleri Nedir? Cumartesi ve Pazar Günleri Çalışıyor Mu?

En sık merak edilen sorular arasında yer alan ”MNG Kargo cumartesi açık mı?”, ”MNG Kargo pazar günü açık mı?” ve ”MNG Kargo pazar günü çalışıyor mu?” sorularını açığa kavuşturalım. Daha önce de belirttiğimiz gibi MNG Kargo cumartesi günü açık ve 08:30 ile 14:00 saatleri arasında yarım gün çalışıyor. MNG Kargo pazar günleri kapalı olduğu için hizmet vermiyor. MNG Kargo dağıtım günleri ise hafta sonunu kapsamıyor, sadece hafta içi 5 gün hizmet veriyor.

Gün İçi Hizmeti

MNG Kargo ile kargolarınızın hızlı bir şekilde teslim edilmesine ihtiyaç duyuyorsanız özel bir hizmet olan Gün İçi Teslimat’tan yararlanabilirsiniz. Bu hizmetle gönderileriniz aynı gün içinde alıcısına teslim edilir. Zaman hassasiyeti olan gönderileriniz için Gün İçi Kargo Hizmeti sizin için yararlı olabilir. Bu hizmet, İstanbul içinde en hızlı ve en etkin dağıtım ağı kullanılarak gerçekleştirilir ve kargolar aynı gün içinde İstanbul’daki alıcılarına saat 22.00’ye kadar teslim edilir. Hizmetin İstanbul’da Çatalca, Adalar, Şile, Silivri, Tuzla ve Büyükçekmece’yi kapsamadığını da belirtelim. Hizmetten yararlanmak için şubeleri ziyaret edebilir veya müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul, Ankara ve İzmir içi kargolarınızda bu hizmetten yararlanmak için kargonuzu şubelere en geç 11.30’a kadar teslim etmelisiniz. Bu hizmet, 0-5 desi/kg olan kargolar için geçerli. Ankara’da Gün İçi Teslimat Hizmeti’ni sadece Çankaya, Yenimahalle, Altındağ, Mamak ve Keçiören ilçeleri için alabilirsiniz. İzmir için ise Konak, Karşıyaka, Karabağlar, Bornova, Bayraklı, Balçova ve Buca şubeleri için yararlanabilirsiniz.

MNG Kargo Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

Türkiye’nin en büyük kargo şirketleri arasında yer alan MNG Kargo Müşteri Hizmetleri; 0(850) 222 06 06 MNG Kargo iletişim numarasıyla kargo takip, şube sorgulama, hasar tazmin, acente başvurusu, kurye çağırma ve daha birçok farklı konuda müşterilerine destek sunuyor. Aynı zamanda bu MNG Kargo takip iletişim numarasıyla kargolarınızın mevcut durumunu da kolay şekilde öğrenebilirsiniz.

Güçlü bir altyapıya sahip MNG Kargo’nun Türkiye’de 14 Bölge Müdürlüğü bulunuyor. Aynı zamanda kargoların el değmeden paketlenmesi ve teslim edilmesi için de Teknolojik Aktarma Merkezleri’yle hizmet vermeye devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışı gönderi, şubeye teslim ve adresten alım gibi hizmetler veren MNG Kargo; KOBİ’ler ve e-ticaret sahiplerine avantajlı çözümler sunuyor. MNG Kargo Takip Müşteri Hizmetleri’nden fiyat listesi veya paketleme çözümleri gibi konularla ilgili bilgi ve destek de alabilirsiniz. 

Müşteri memnuniyeti açısından öneri ve şikâyetlerde bulunmak için, pazar günleri hariç, MNG Kargo Çağrı Merkezi ve MNG Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası olan 0(850) 222 06 06 ile 444 06 06 numaraları üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz yine pazar günleri dışında Whatsapp iletişim hattı 0(850) 222 06 06 ile MNG Kargo Canlı Destek’ten hizmet alabilirsiniz. Dilek ve istekleriniz için MNG Kargo’nun web sitesinde bulunan Öneri, İstek ve Şikâyet Formu‘nu doldurabilir ya da e-posta adresi olan info@mngkargo.com.tr’ye mailinizi iletebilirsiniz. Hafta içi 08.30-18.00, hafta sonu ise 08.30-14.00 saatleri arasında MNG Kargo Şube ve Acente Müdürlükleriyle görüşebilirsiniz. Eğer Bölge Müdürlükleri’ne ulaşmak isterseniz hafta içi 08.30-17.30, hafta sonu ise 08.30- 14.00 saatleri arasında görüşme sağlayabilirsiniz. MNG Kargo Genel Müdürlük’ün de hafta içi 08.15-17.30 saatlerinde açık olduğunu belirtelim.

Müşteri hizmetlerine her zaman önem veren ve özen gösteren MNG Kargo, kurumsal yapı içinde de dikkat çekici bir iletişim ağına sahip. Müşteri Hizmetleri ile herhangi bir sorun yaşadığınızda veya sorunlarınızın yeterli çözüme ulaşamadığınız durumunda MNG Kargo Genel Müdürlük ile 0(212) 366 55 55 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. Genel Müdürlük adresini merak ederseniz hemen belirtelim: Ayazağa Mah. Azerbaycan Cad. No: 3/B Vadi İstanbul 1B Blok Bulvar Ofis, Kat: 3 Sarıyer/ İstanbul.

MNG Kargo Merkez İletişim binası, Maslak Mah. Sümer Sok. No:3 Ayazağa Ticaret Merkezi Kat:5-6 Sarıyer/İstanbul adresinde yer alıyor. MNG Kargo Merkez Şubesi’ne 0(212) 366 55 55 numaralı telefon aracılığıyla ya da 0(212) 366 55 60 faks numarasıyla erişim sağlayabilirsiniz.

MNG Kargo, müşterilerin ihtiyaçlarını etkili şekilde karşılamaya çalışıyor. Bu hedef doğrultusunda teknoloji yatırımlarını ve dijital uygulamalarını şekillendiriyor. Müşterilerin öneri, istek ve şikâyetlerini kaliteli hizmet sunma anlayışıyla ele alıyor. İlgili mevzuatlara uygun olarak hizmet vererek müşteri odaklı, şeffaf ve objektif çözümler sunuyor. Dilediğiniz an firma ile iletişime geçerek firmanın gelişimine destek olabilirsiniz.

Kargo Takibi