Kuryenet Kargo Takip

Mehmet Haluk Berdan, İdris Karaca ve Mehmet Ali Tlabar’ın %100 yerli sermaye ile hayata geçirdiği Kuryenet; 1994 yılından beri dağıtım alanında kaliteli ve güvenilir bir şekilde hizmet veriyor. Binlerce kişilik uzman kadrosu ve Türkiye’nin farklı şehirlerinde yer alan 500’e yakın acentesiyle kurumsal firmalar için toplu dağıtım sağlıyor. Üstelik barkod ile gönderi yapan ilk firma olmasıyla sektöre öncülük ediyor. Kimlik tespiti, randevulu teslimat, kişiye özel teslimat ve imza gibi hizmet kalitesini yukarıya taşıyan uygulamaları dağıtım alanında yaygınlaştırmasıyla da farkını ortaya koyuyor.

En güvenilir veri tabanlarını kullanan ve dağıtımda bölgesel farklılıkları ortadan kaldıran Kuryenet, müşterilerinin ihtiyaç ve isteklerine cevap verebilmek için teknolojik altyapısını her geçen gün güçlendirmeye devam ediyor. Örneğin; Kuryenet markası olan Narpost, e-ticaret alanında girişimcilere hızlı ve işlevsel bir çözüm ortaklığı sunuyor. Bu sayede ticareti internete taşımak isteyen iş insanlarının da ilk tercihleri arasında yer alıyor. Kuryenet, yeniliklere kolayca adapte olabilen dinamik sistemi ve işinin ehli ekibiyle günden güne hizmet verdiği müşteri sayısını arttırırken müşteri memnuniyetini de üst seviyeye taşıyor.

Siz de kurumsal firmanız için Kuryenet’le partner olmak istiyor veya satın aldığınız ürünler size Kuryenet tarafından ulaştırılacağından kargonuzla ilgili detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız Kuryenet kargo takibinden şubelerinin yerine, çalışma saatlerinden detaylı iletişim bilgilerine kadar ihtiyacınız olan tüm bilgileri yazımızda rahatlıkla bulabilirsiniz. 

Kuryenet Hizmet Kodları ve Ek hizmetleri Nelerdir?

Kuryenet, şehir merkezlerinden en ücra köylere kadar, Türkiye’nin her noktasında hizmet verirken kargonuza uygun, farklı hizmetlerden yararlanmanızın da önünü açıyor. Kurumsal firmanızın tüm dağıtım işleri için gönderinize en uygun kodu kargonuza atayarak en doğru hizmeti almanıza olanak tanıyor. Bu kodları teker teker şu şekilde inceleyebiliriz:

  • TK 1 kodu: Gönderi, yalnızca alıcıya ve alıcının birinci dereceden yakınına teslim edilir. 
  • TK 2 kodu: Gönderi, alıcının birinci dereceden olmayan yakınlarına da teslim edilebilir. 
  • TK 4 kodu: Gönderinin yanı sıra doldurulması veya imzalanması gereken evraklar bulunduğundan bütün işlemler yalnızca gönderi sahibi ile tamamlanabilir. 
  • TK 6 kodu: Gönderi, sadece alıcıya teslim edilebilir.
  • TK 7 kodu: İmzalanması ve doldurulması gereken evraklar, alıcıya ulaştırıldıktan sonra işlemlerin gerçekleştirilmesinin ardından tekrar göndericiye teslim edilir.

Siz de tüm gönderileriniz için istediğiniz kargolama türünü seçebilir ve ihtiyacınız olan hizmete kolayca ulaşabilirsiniz.

Kuryenet, lojistik hizmetinin yanı sıra sunduğu ek hizmetlerle de müşterilerinin işlerini kolaylaştırmaya ve hızlandırmaya son gaz devam ediyor. Kuryenet’in sunduğu ek hizmetler arasında veri girişi yapılması, kişiselleştirme, eşleştirme, katlama, naylon sarma, zımbalama, kit oluşturma, insertleme, zarflama, poşetleme, etiketleme ve tasnifleme yer alıyor.

Tüm bu işlemlerde en yeni teknolojilerden yararlanan Kuryenet, en son, bünyesine kattığı robotik ayrım sistemiyle Türkiye’de yine bir ilke imza atıyor. Robotlar yardımıyla ayrım işlemlerini hızlı ve hatasız şekilde gerçekleştirmenin önünü açıyor. 120 robotluk kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük sistemini kullanarak farkını ortaya koymaya devam ediyor.

Siz de kargolarınız için hangi ek hizmete ihtiyaç duyarsanız duyun, Kuryenet ile çalışmaktan memnun kalabilir ve kaliteli hizmet almanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. Gönderilerinizi Türkiye’nin her yerine, tam zamanında ulaştırabilirsiniz.

Kuryenet Kargo Takibi Nasıl Yapılır? Kargo Takip Numarası Nasıl Öğrenilir?

Kurumsal kargolarınızın müşterilerinize güvenilir ve hızlı bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız Kuryenet’i tercih edebilirsiniz. Gönderilerin şubeye teslim edilmesinin ardından tüm teslimat süreci boyunca her kargo hareketi sisteme kaydedilir ve bu hareketler iki yıl boyunca saklanır. Tüm şubeler kamerayla izlenirken taşıma sırasında kargo araçlarının kilitli olmasına özen gösterilir. Böylelikle kargo taşınmasında istenmeyen durumların yaşanmasının önüne geçilir. Herhangi bir kayıp veya hasar durumu olmaksızın kargolarınız yerine güvenle ulaştırılır.

Kurumsal bir şirket olarak Kuryenet kargo takibi yapmak istiyorsanız Kuryenet’in anasayfasında yer alan “Kargo Takip” bölümünden “Kurumsal Takip” butonuna tıklamalısınız. Açılan yeni ekranda Kuryenet takip no ile kargo sorgulama yapabilirsiniz. Aynı zamanda Kuryenet’in web sitesi üzerinden kendi şifrenizle de gönderi takibi sağlayabilirsiniz.

Eğer satın aldığınız herhangi bir ürün Kuryenet’e verildiyse ve “Kuryenet kargom nerede?” diye düşünüyorsanız anasayfada bulunan Kuryenet “Gelen Kargo Takip” bölümündeki “Bireysel Gönderi” butonuna tıklamalısınız. Açılan Kuryenet gönderi sorgulama ekranına kargo takip no’nun ilk 12 hanesini ve doğrulama kodunu girdikten sonra gönderinizin her hareketini görebilirsiniz.

İnternet üzerinden sorgulama yapmak istemiyorsanız Kuryenet Müşteri Hizmetleri’ni arayarak veya WhatsapApp üzerinden Kuryenet ile iletişime geçerek kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Eğer kargo kodunuzun yanlış veya eksik olduğunu düşünüyorsanız aynı kanallar aracılığıyla Kuryenet kargo takip no öğrenme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Takip numaranızı kargonuzun göndericisi olan firmayla iletişime geçerek de öğrenebilirsiniz. Takip numaranızı öğrendikten sonra istediğiniz zaman Kuryenet kargo takip sorgulaması yapabilir, gönderinizin durumu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Kargosunun dağıtımı Kuryenet tarafından sağlanan birçok kişi için merak konusu olan “Kuryenet kargo takip T.C. ile sorgulama nasıl yapılır?” sorusuna da kısaca yanıt verelim. Kargo takibinizi yalnızca kimlik numaranızla sağlamanız mümkün değil ancak kimlik bilgilerinizi kullanarak müşteri hizmetleri desteğiyle sorgulama yapabilirsiniz. 

Kuryenet Şubeleri Nerede? Kuryenet Şubelerini Nasıl Bulabilirim?

Kuryenet; Antalya, Gaziantep, Malatya, Mersin, Sakarya, Erzurum, Sivas, Şanlıurfa, Isparta, Niğde, Samsun, Zonguldak, Uşak, Kahramanmaraş, Erzincan, Rize, Ordu, Edirne ve Hatay gibi Türkiye’nin her şehrinden ilçe ve köylerine kadar bütün noktalarda hizmet veriyor.

Türkiye’nin önde gelen birçok firmasının dağıtımını yapan Kuryenet ile siz de toplu gönderim yapmak istiyorsanız “Kuryenet şubeleri nerede?” veya “Kuryenet merkezi neresi?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Size en yakın Kuryenet şubesini internet üzerinden sorgulayabileceğiniz gibi müşteri hizmetleriyle hızlıca iletişime geçerek de öğrenebilirsiniz.

Toplu gönderilerinizi şubede yetkili personele teslim etmenizin ardından alıcı bilgilerini ve kimlik numaranızı yetkiliyle paylaşıp imzanızı attıktan sonra gönderi işlemini tamamlayabilirsiniz. Türkiye’nin her şehrinde kesintisiz ve hızlı hizmet sunan Kuryenet’le siz de kendi müşterilerinizin memnuniyetine katkıda bulunabilirsiniz. Bu noktada paylaştığınız kişisel verilerin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında özenle korunduğunu ve saklandığını da belirtmiş olalım.

Kuryenet Çalışma Saatleri ve Günleri Nedir? Kuryenet Dağıtım Saatleri Hangi Aralıkta?

Kuryenet ile müşterilerine kargo gönderen, kurumsal bir firmanın sahibiyseniz veya Kuryenet’in dağıtımını yapacağı bir kargo bekliyorsanız “Kuryenet çalışma saatleri ve dağıtım günleri nedir?” diye soruyor olabilirsiniz. Kuryenet şubeleri hafta içi her gün saat 09.00’dan 18.00’e kadar hizmet verir. “Kuryenet saat kaça kadar dağıtım yapıyor?” sorusunun cevabı da şubelerin çalışma saatleriyle aynı, yani 09.00 ile 18.00 arasında olacaktır.

Kuryenet’in hafta içi günlere denk gelen resmî tatillerde hizmet vermediğini de belirtmiş olalım. Eğer resmî tatil dönemlerinde kargonuzun ne zaman dağıtıma çıkacağından haberdar olmak istiyorsanız daha önce de bahsettiğimiz yöntemlerle anlık kargo takibi yapabilirsiniz.

Kuryenet ile Kargom Ne Zaman Gelir, Teslim Süresi Ne kadar?

Kuryenet’ten gönderi bekleyenlerin ve kurumsal kargo gönderimleri için Kuryenet ile çalışanların en sık sorduğu sorular arasında “Kuryenet kargo kaç günde gelir?” veya “Kuryenet ne zaman gelir?” de var. Eğer siz de bu soruların yanıtını arıyorsanız kısaca cevaplayalım.

Kuryenet kargo teslim süresi, kargonun gönderildiği ve teslim alınacağı şehirlerin konumlarına göre değişiklik gösterebilir. İl merkezinde yaşıyorsanız kargonuz 1-3 iş günü arasında size ulaştırılır. Köyde ikamet ediyorsanız gönderiniz 1-5 gün arasında adresinize teslim edilir. Özel anlaşmalı gönderilerde teslim süreleri anlaşma detayına göre belirlenir. Kargonuz; adresinizde bulunmuyorsanız adresiniz değiştiyse veya yetersizse, adınız soyadınız eksik ya da yanlışsa ve kimlik ibraz etmediyseniz size teslim edilemeyeceğinden göndericiye iade edilir.

Dilerseniz gönderinizin her hareketini daha önce de bahsettiğimiz şekilde izleyebilir, kargonuz dağıtıma çıktığında haberdar olabilirsiniz. Böylece kargonuzun adresinize teslim edileceği gün, mümkünse, adresinizde bulunabilirsiniz.

Kuryenet Hafta Sonu Çalışma Saatleri Nedir? Cumartesi ve Pazar Günleri Çalışıyor mu?

Özellikle hafta içi yoğun şekilde çalışan ve evde bulunamayan Kuryenet müşterilerinin en çok merak ettiği konular arasında “Kuryenet cumartesi çalışıyor mu?” veya “Kuryenet hafta sonu çalışıyor mu?” gibi sorular yer alıyor. Daha önce de bahsettiğimiz şekilde Kuryenet, hafta içi her gün hizmet veriyor ve hafta sonu çalışmıyor. Kuryenet dağıtım günleri de şubelerin çalışma günleri gibi yalnızca hafta içiyle sınırlı kalıyor. Kuryenet kargo görevlileri, hizmet verdikleri saat aralığında kargolarınızı en hızlı şekilde size ulaştırabilmek için büyük çaba sarf ediyor.

Hafta içi çalıştığınız için kargonuzu teslim alamadıysanız yeniden randevu oluşturmak veya adresinizi iş yeriniz olarak güncellemek için müşteri hizmetlerini arayabilir ve bu konuda destek alabilirsiniz. Kuryenet’in müşteri memnuniyetini ön plana koyan yapısıyla probleminizi hızla çözebilirsiniz. 

Kuryenet Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

Kargo taşımacılığında lider kurumlardan biri olan Kuryenet; müşteri memnuniyetini sağlamak için birçok farklı iletişim kanalıyla müşterilerinin sorun, talep veya şikâyetlerine dönüş sağlıyor. Uzman ekibiyle kargonuzun hareket durumunu öğrenmekten iade işlemlerine, adres değişikliğinden yaşadığınız herhangi bir sorunun çözümüne kadar her talebinizi en hızlı şekilde yerine getirmek için özveri ile çalışıyor.

Siz de yaşadığınız bir problemle veya kargonuzla alakalı Kuryenet Müşteri Hizmetleri’yle iletişime geçmek istiyorsanız 444 93 93 Kuryenet telefon numarasını, hafta içi her gün 09.00-18.00 saatleri arasında ve öğle tatili dışında, arayabilirsiniz. Kuryenet Müşteri Hizmetleri’ne bağlanmayı tercih etmiyor, bilgi edinmek veya taleplerinizi iletmek için yazışmayı tercih ediyorsanız Kuryenet’in WhatsApp kanalı aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz. Böylece Kuryenet’e internet bağlantınızın olduğu her an ve her yerde ulaşabilirsiniz. 

Kuryenet kargo takibi için iletişim kurarken mail atmayı tercih ediyorsanız info@kuryenet.com.tr adresine dilek, şikâyet, öneri ve teşekkürlerinizi bildirebilirsiniz. Dilerseniz Kuryenet şikâyet formunu doldurarak yaşadığınız problemler için destek talep edebilir, Kuryenet teşekkür formunu doldurarak aldığınız hizmetle alakalı geri bildirimde bulunabilirsiniz. Kuryenet öneri formuyla ise önerilerinizi resmî web sitesi üzerinden Kuryenet’e iletebilirsiniz. Hangi iletişim kanalını tercih ederseniz edin, hızlı bir şekilde dönüş alacağınızı bilmelisiniz.

Kuryenet müşterileri tarafından en sık araştırılan konulardan biri de Kuryenet Genel Müdürlük telefon numarası. Siz de Kuryenet merkeziyle iletişime geçmek istiyorsanız firmanın yalnızca çağrı merkezi numarası üzerinden gelen aramaları cevapladığını, genel merkezin telefon numarasının bulunmadığını belirtmiş olalım. Dolayısıyla tüm sorun ve talepleriniz için öncesinde bahsettiğimiz kanalları kullanabilirsiniz.

İsterseniz Kuryenet’in Facebook ve YouTube hesaplarını da takip edebilir, yorumlarınızı rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Üstelik sosyal medya hesaplarını takip ederek Kuryenet’e dair gelişme ve yeniliklerden anında haberdar olabilirsiniz.

Kurumsal gönderilerinizin dağıtımını sağlamak için kolay ulaşılabilir, geniş hizmet ağına sahip ve en son teknolojiye entegre bir kargo firmasıyla çalışmak istiyorsanız Kuryenet’i rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kuryenet’in başarılı lojistik sisteminin bir parçası olmak isterseniz Kuryenet acentesi olmak için başvuruda bulunarak yeni kariyerinize adım atabilirsiniz.