Kargoist Kargo Takip

Kargoist kargo takip uygulaması ile kargom nerede diye düşünmeye son!

Kargo Takip Numarası

Türkiye’nin önde gelen dağıtım hizmet sağlayıcılarından biri olan Kargoist, yolculuğuna “Bizle mümkün!” sloganıyla İstanbul’da başladı. Kargoist, müşteri beklentilerinin bile üzerinde olan hizmet anlayışıyla yoluna hız kesmeden devam ediyor. Şirket; araç, motor ve scooter aracılığıyla birçok hizmet sunuyor. Bunlar; Standart, Ertesi Gün, Randevulu, Aynı Gün ve Geri Dönüşümlü Teslimat’tan Kapıda Toplama hizmetine kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Tüm bunların yanı sıra Mağazadan Mağazaya Teslimat, Depolara Teslimat ve Depolardan Mağazalara Teslimat hizmetleri de müşterilerine büyük avantaj sağlıyor. Kargoist İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyükşehirler başta olmak üzere 28 il ve 152 ilçede hizmet veriyor. 2023 yıl sonuna kadar Türkiye’nin her şehrinde dağıtım yapmayı hedefliyor.

Kargoist, kargo taşımacılığında teknolojik imkânlardan faydalanıyor. Bununla birlikte disiplinli, özenli ve güler yüzlü hizmet anlayışıyla kargo taşımacılığına yeni bir boyut kazandırıyor. Geçmişten gelen tecrübeleri ve bugünün imkânlarını bir arada kullanan Kargoist, gelişmekte olan dünyanın ve şirketlerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Müşterilerinin gönderilerini zamanında ulaştırmayı hedefleyen şirket için müşteri memnuniyeti büyük önem taşır. Firmaların kurumsal kargo taşıyıcısı olarak hizmet veren Kargoist, kendi filolarının yanında diğer kargo şirketlerinin taşıyıcı filolarını da kullanır. Düzenli ve hızlı işleyiş sayesinde kargolarınız en kısa sürede size ulaştırılır. Kaliteyi uygun fiyat ile buluşturur.

Siz de Kargoist Kargo’dan hizmet almak istiyorsanız merak ettiğiniz bazı sorular olabilir. Kargo takibi, müşteri hizmetleri, çalışma saatleri ve teslimat süresi gibi aklınıza takılabilecek birçok soruyu cevapladık.

Kargoist Kargo Takibi Nasıl Yapılır? Kargo Takip Numarası Nasıl Öğrenilir?

“Kargoist kargo takip nasıl yapılır?” sorusu, en çok merak edilen soruların başında geliyor. Öncelikle siparişiniz kargoya verildikten sonra size bir bilgi mesajı gönderilir. Mesajda yazan Kargoist kargo takip numarası ile bu işlemi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kargoist kargo takip sorgulama işlemi için kargoist.com sayfasında bulunan “Gönderi Sorgulama” alanına bu numarayı yazmalısınız. Karşınıza açılan sayfa ile Kargoist kargo takip ve sipariş takibi yapabilirsiniz. Bu sayfada kargonuzun mevcut durumu hakkında tüm bilgiler bulunur. Kargoist gönderi takip için size verilen numarayı kaybetmiş ya da silmiş olabilirsiniz. Bu tür durumlarda Kargoist Müşteri Hizmetleri’ni arayarak kargo takip numaranızı kolayca öğrenebilirsiniz.

Kargo Hareketlerindeki Statüler Ne Anlama Gelir?

Kargo takip sayfasında birçok farklı statü karşınıza çıkar. Bunların anlamlarını öğrenerek kolay bir şekilde detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

  • Paket kabulü yapıldı: Bu statü, kargonuzun ilk aşamasında olduğunu gösterilir. Kargonuzun şube tarafından teslim alındığını ifade eder. Bu aşamadan sonra kargonuzun yolculuğu başlar.
  • Transfer aracına yüklendi: Bu aşamada kargonuz, dağıtım şubesine gitmek üzere araca yüklenir. Ardından yola çıkar.
  • Varış şubesi karşıladı: Kargonuz varış şubesine geldiğinde bu statüyle karşılaşırsınız.
  • Dağıtıma çıkarıldı: Varış şubesine gelen kargo, alıcısına teslim edilmek üzere dağıtıma çıkarılır. Görevli, kargonuzu size ulaştırmak üzere yola çıktığında ise bu statüyle karşılaşırsınız.
  • Haber formu bırakıldı: Kargo yetkilisi kargonuzu teslim etmek için adresinize gelir fakat sizi bulamazsa haber formu bırakır. Bu tür durumlarda statü olarak “Haber formu bırakıldı” aşamasını görürsünüz.
  • Tekrar dağıtım: Kargonuz bir kez size teslim edilmek üzere adresinize gelip sizi bulamadığında ikinci kez dağıtıma çıkar. Böyle bir durumda “Tekrar dağıtım” statüsüyle karşılaşırsınız.
  • Alıcıya teslim edildi: Kargonuz tarafınıza ulaştırıldığında son aşama olarak bu statü karşınıza çıkar. Kargo takip sayfasında bu statüyü görüyorsanız fakat kargonuz size ulaşmadıysa Kargoist Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek durumu belirtmelisiniz.
  • Mobil bölge dağıtım planında: Bazı kargoların teslim edileceği adresler, varış şubesine uzak olabilir. Bu tür kargolar yalnızca haftanın belli günlerinde dağıtıma çıkarılır. Sizin adresiniz de şubeye uzak bir yerde bulunuyorsa bu statüyle karşılaşabilirsiniz.
  • Teslim edilemedi: Kargonuz size teslim edilemediğinde bu statüyle karşılaşırsınız. Kargonun teslim edilemediği durumlarda kargo şubeye geri gelir ve yetkili tarafından sizinle iletişime geçilir.

Kargomu Kargoist Şubeden Teslim Alabilir miyim?

Kargoist Kargo, Adresten Teslim hizmetinin yanında Şubeden Teslim hizmeti de verir. Kısacası bu soru, “Evet.” olarak cevaplanabilir. Ancak bunun için bir noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Kargonuzu şubeden teslim almak istiyorsanız paketinizin dağıtıma çıkmaması için Kargoist Müşteri Hizmetleri’ni aramalısınız. Çağrı merkeziyle iletişime geçerek kargonuzu şubeden alacağınızı bildirirseniz kargonuz dağıtıma çıkmaz. Müşteri beklentilerine önem veren Kargoist’in önceliği, paketinizi kapınıza kadar getirmektir. İsterseniz bu tür durumlarda Randevulu Teslimat seçeneğiyle kargonuzun teslim edilmesini istediğiniz tarihi de seçebilirsiniz.

Teslim Almadığım Kargom Şubede Kaç Gün Bekler?

Kargoist kargonuz, şubeye ulaştığı ya da ertesi gün adresiniz teslim edilir. Herhangi bir nedenden dolayı kargonuzu teslim alamazsanız ilgili şube tarafından sizinle iletişime geçilir. Bu tür durumlarda kargonuz şubede bekletilir. Bekleme süresi gönderen firmaya göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel bekleme süresi 3 iş günüdür. Bu süre içerisinde size ulaşılamazsa kargonuzu satın aldığınız firma ile iletişime geçilip iade işlemi başlatılır.

Kargoist Kargomu İade Edebilir miyim?

Kargoist ile gelen kargonuzu iade etmek istiyorsanız izlemeniz gereken bazı adımlar bulunuyor. İade işlemi için öncelikle ürünü satın aldığınız firma ile iletişime geçip iade talebinizi iletmeniz gerekir. İade talebini firmaya ilettikten sonra anlaşmalı olunun firmalar tarafından Kargoist’e iade bilgisi gelir. Bu bilgi doğrultusunda Kargoist şubesi sizinle iletişime geçer. Bu aşamada hangi hizmeti almak istiyorsanız sizi arayan yetkiliyi bilgilendirebilirsiniz. Ardından iade etmek istediğiniz kargo, adresinizden alınır. Bir başka alternatif olarak kargonuzu iade etmek için şubeye de getirebilirsiniz. 

İade Durumunda Görünen Kargom Tekrar Dağıtıma Çıkarılabilir mi?

İade sürecinde görünen kargonuzun iade işleminin iptal edilerek tekrar dağıtıma çıkmasını istiyor olabilirsiniz. Bunun için kargo iadesinin henüz satın alınan firma tarafından yapılmamış olması gerekir. Bu tür durumlarda şube veya müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek Randevulu Teslimat aracılığıyla paketinizin tekrar dağıtıma çıkarılmasını isteyebilirsiniz. Tekrar dağıtım süresi, birkaç iş günü sürebilir. Bu süreyi Kargoist gönderi takip kısmından detaylı olarak takip edebilirsiniz.

Kargoist Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlük İletişim Bilgileri Nedir?

Müşteri memnuniyetine oldukça önem veren Kargoist, her zaman müşterilerinin yanında oluyor. Herhangi bir sorunuz olduğunda Kargoist Müşteri Hizmetleri’ni arayarak bilgi alabilirsiniz. Kargoist telefon numarası 0850 477 34 74 ve WhatsApp hattı ise +90531 886 22 92. Müşteri hizmetlerini arayarak iletişime geçebileceğiniz gibi WhatsApp chat üzerinden de destek alabilirsiniz. Kargoist canlı takip veya herhangi öneri, şikâyet ve dileklerinizi iletmek için çağrı merkezini arayabilirsiniz. Kargoist iletişim için müşteri hizmetlerine hafta içi saat 09.00-18.00 arasında ulaşabilirsiniz. Hafta sonu ise sadece cumartesi günü 09.00-14.00 saatleri arasında hizmet verilir. 

Kargoist Genel Müdürlük ile iletişime geçmek isterseniz adres bilgisini de hemen paylaşalım: Deposite Ofis A1 Blok İkitelli OSB Mahallesi Atatürk Bulvarı No:117/7 Ofis: 411, 34186 Başakşehir/İstanbul. 

Kargoist Kargom Ne Zaman Gelir? Teslimat Süresi Ne Kadar? Kargom Kaç Günde Gelir?

Siparişiniz kargo verildikten sonra paketinizin ne zaman elinize ulaşacağını merak ediyor olabilirsiniz. “Kargoist kargo kaç günde gelir?” ve “Kargoist ne zaman gelir?” gibi sorular birçok kişi tarafından merak ediliyor. Kargoist teslimat süresini belirleyen bazı faktörler bulunur. Bunlar; kargonun gönderildiği yer, teslim edileceği yer, kargonun ağırlığı ve teslimat şekli olarak sıralanabilir. Bu faktörlere göre kargonuzun teslimat süresi değişiklik gösterir. Ancak genel olarak kargolar 0-600 km’ye kadar 1 günde, 600’den daha uzak mesafelerde ise 2 günde gelir. Kargonuz teslim edileceği şubeye ulaştıktan sonra ise dağıtıma çıktığı gün içerisinde elinize ulaşır. 

Kargoist Çalışma Saatleri ve Günleri Nelerdir?

Kargoist çalışma saatleri ve günleri de sıkça merak ediliyor. Şubeler hafta içi her gün 08.30-18.00 saatleri arasında hizmet verir. Kargoist mesai saatleri hafta sonunda ise değişiklik gösterir. Kargoist dağıtım günleri pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesidir. 
“Kargoist kaça kadar dağıtım yapıyor?” sorusunu da açığa hemen kavuşturalım. Kargoist dağıtım saatleri 08.00’de başlar. Akşam ise o günkü yoğunluğa bağlı olarak 21:00’e kadar devam edebilir. Gelin, “Kargoist hafta sonu çalışıyor mu?”, “Kargoist pazar günü çalışıyor mu?”, “Kargoist pazar günü dağıtım yapıyor mu?” ve “Kargoist cumartesi çalışıyor mu? gibi sorulara da cevap verelim.

Kargoist Hafta Sonu Çalışıyor mu? Hafta Sonu Çalışma Saatleri Nedir?

“Kargoist hafta sonu çalışıyor mu?” sorusu da sıkça merak ediliyor. Öncelikle “Kargoist cumartesi çalışıyor mu?” sorusunu yanıtlayalım Kargoist şubeleri cumartesi günleri 08.30-14.00 saatleri arasında çalışıyor. “Kargoist pazar günü çalışıyor mu?” sorusunun yanıtı ise “Hayır”. Kargoist şubeleri pazar günleri hizmet vermiyor. 

Diğer çok merak edilen soru ise “Kargoist pazar günü dağıtım yapıyor mu?” olarak karşımıza çıkıyor. Kargoist genel olarak pazar günleri dağıtım yapmasa da kampanya dönemlerinde bu durum değişiklik gösterebilir. Kargoist kampanya dönemlerinde pazar günleri dağıtım yapabiliyor. Ancak kargonuzun pazar günü dağıtıma çıkmasını istemiyorsanız bu durumu değiştirebilirsiniz. Bunun için Randevulu Teslimat ile kargonuzun dağıtıma çıkmasını istediğiniz günü seçebilirsiniz.

Randevulu Teslimat işlemi için birkaç adımı izlemeniz gerekir. Kargonuz dağıtıma çıktığında size SMS ile bir link gönderilir. Bu link aracılığıyla adres değişikliği, iade ve randevulu teslimat işlemlerini yapabilirsiniz. İstediğiniz dağıtım tarihi için linkte bulunan Randevulu Teslimat seçeneğini tıklamalısınız. Ardından kargonuzun dağıtıma çıkmasını istediğiniz tarihi seçmelisiniz. Kargonuz seçtiğiniz tarihte size teslim edilmek üzere dağıtıma çıkarılır. Kargonuz seçtiğiniz tarihte dağıtıma çıkarılmazsa mesai saatleri içerisinde Kargoist WhatsApp hattı veya Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Kargoist Şubeleri Nerede? En Yakın Şubeyi Nasıl Bulurum?

28 il ve 152 ilçede hizmet veren Kargoist şubelerine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kargoist; İzmir, Konya, Gaziantep, Malatya ve Manisa gibi pek çok farklı şehirde hizmet verir. Kargoist şubelerine giderek kargonuz hakkında detaylı bilgi alabilir ve kargo teslimi yapıp gönderinizi teslim alabilirsiniz. Bunun için Kargoist en yakın şubeyi merak ediyor olabilirsiniz. Size en yakın noktaya “Şubelerimiz” sayfası üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Burada kendi konumunuzu seçtikten sonra yakınınızda bulunan tüm şubeler karşınıza çıkar. İstediğiniz şubenin üzerinde tıkladıktan sonra adres ve telefon bilgilerini de öğrenebilirsiniz. Bu sayede giderek ya da telefon numarasını arayarak şubeyle iletişime geçebilirsiniz.

Şubeden Kargo Gönderimi Yapabilir miyim?

Kargoist şubeleri aracılığıyla kargo gönderimi yapmak istiyor olabilirsiniz. Bu aşamada “Kargoist şubeden kargo gönderimi yapılıyor mu?” sorusunu açığa kavuşturalım. Kargoist şubelerinden bireysel kargo gönderimi maalesef yapılamıyor. Kargoist sadece firmalardan kargoları alarak son tüketiciye ulaşmasını sağlayan e-ticaret kargo dağıtım hizmeti veriyor.

Kaliteli hizmet anlayışını benimseyen Kargoist, kargolarınızı en hızlı şekilde ulaştırıyor. Siz de hiçbir sorun yaşamadan kargo gönderimi yapmak istiyorsanız Kargoist Kargo hizmetinden faydalanabilirsiniz. Kargoist Müşteri Hizmetleri ve şubeleri tüm sorularınızı hızlı bir şekilde açığa kavuşturur. Dilerseniz detaylı bilgi almak için kargoist.com adresini de ziyaret edebilirsiniz. Dilek, öneri ve şikâyetlerinizi paylaşarak firmanın gelişimine destek olabilirsiniz. 

Kargo Takibi