Jetizz Kargo Takip

Kurulduğu günden bugüne güvenli ve kaliteli hizmet veren Aras Holding, kargoculuk sektörüne getirdiği yenilikçi hizmet anlayışıyla farklı projelere adım attı. 1993 yılında hizmete başlayan ve bir Aras Holding kuruluşu olan Aras Kurye, 2019 yılında Jetizz Hızlı Taşımacılık A.Ş. adını aldı. Jetizz Kargo, yeni nesil hızlı teslimat ağıyla müşterilerine kaliteli hizmet sunmak için çalışıyor.

Jetizz Kargo, Aras Holding’in ”Üreticiden Tüketiciye” yani B2C alanına yönelik olarak geliştirmiş olduğu bir sistem olarak karşınıza çıkıyor. “Jet hızında teslimat” prensibiyle hareket eden şirket, firmalar ve müşteriler arasında kargo iletişimini olumlu yönde artırmayı amaçlıyor. Bunu yapabilmenin ön koşulunu ise her alanda kullanılan gelişmiş teknolojiyi kargo işlemlerine entegre etmek olarak görür. Bu sebeple geliştirdiği projelerin altyapısını gelişmiş teknolojiler üzerine kurar. E-ticaret sitelerine yönelik hızlı hizmet sunan Jetizz Kargo, teknolojik altyapıyla desteklenen operasyonel hizmetleri karşılamayı amaçlıyor. Dünya çapındaki büyük firmaların kullandığı canlı kargo takip sistemini uygulayarak müşterilerinin iş yükünü azaltmayı hedefliyor. Çünkü e-ticaret sistemi içerisinde ürünün satıcıdan müşteriye iletilmesi konusu her iki taraf için de oldukça önemli. Satılan ürünün müşterilere güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırılması büyük bir sorumluluk gerektirir. Jetizz Kargo da sunduğu teknolojik alt yapısı ve hazır kargo taşıma fikirleriyle hem firmalar hem müşteriler için özel bir hizmeti hayata geçirir. 

Jetizz Kargo, e-ticaret siteleri için geliştirdiği iş çözümleri ve hizmet anlayışıyla sektördeki diğer firmalara da öncü olur. Jetizz Kargo’nun rakiplerinden farklı ise kargo işlemlerinde Aynı Gün Teslimat, Randevulu Teslimat, İade Toplama gibi pek çok hizmeti e-ticaret müşterilerine sunarak geniş bir yelpazede ürün teslim fikirleri ile çalışması.

Siz de e-ticaret gönderileriniz için Jetizz Kargo ile çalışmayı düşünüyor ya da firma aracılığıyla gönderilen kargolarınızı bekliyorsanız aklınızda birçok soru olabilir. Jetizz Kargo çalışma saatleri, kargo takip sistemi, sunduğu hizmetler, kargo teslim süreleri ve şubeleri gibi aklınıza takılan tüm soruların yanıtını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Jetizz Kargo’nun Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Jetizz Kargo’nun çalıştığı firmalara sağladığı avantajlara bakıldığında ilk olarak kurye ve kargoyu canlı takip edebilme özelliğinin ön plana çıktığı görülür. Firma, XML entegrasyonu sayesinde partnerlerine çok daha hızlı bir şekilde işlem yapabilme olanağı sunar. Aynı zamanda hazırladığı altyapıları ve otomasyon fikirleri sayesinde kullanıcıların iş yükünü en aza indirmeyi hedefler.

Jetizz Kargo ile çalışmanın vadettiği en önemli sebeplerden birisi de firmanın e-ticaret platformlarına sunduğu hesaplı ve avantajlı fiyat politikası. Verilen hizmete ve kargonun teslim edileceği mesafeye göre fiyatlar değişse de Jetizz Kargo, gelişmiş teknolojik altyapısını kullanarak insan gücüne sadece sahada ihtiyaç duyar. Bu durum da kargo maliyetlerini rakiplerine oranla oldukça uygun hâle getirir. Jetizz Kargo’nun bu hizmet anlayışı, partnerlerinin daha düşük kargo maliyeti ve daha yüksek kar marjı elde etmelerini sağlar.

Jetizz Kargo ile farklı seçeneklerde kargo gönderimi yapabilirsiniz. Alışveriş esnasında Jetizz Kargo ile çalışan firmaların sitelerinde aynı gün teslimat seçeneği bulunur. Bu seçeneği seçtiğinizde satın aldığınız ürünün gün içerisinde hızlı bir şekilde size ulaştırılması sağlanır. 

Bunun yanında Randevulu Teslimat seçeneği de sunulan hizmetlerden biridir. Gün içerisinde evde olmadığınız durumlarda veya birkaç gün sonra gideceğiniz adrese gün ve saat belirterek randevu oluşturabilir, bu sayede tam istediğiniz zamanda ürününüze ulaşma imkânına sahip olabilirsiniz. 

İstanbul Havalimanı, insan taşımanın yanında Türkiye’nin lojistik üssü olması açısında önemli bir yer hâline geldi. Böylece Jetizz Kargo, araç ve motorlu kuryeler dışında aynı gün teslimat mottosunu uçak ile taşımaya da uygulamaya başladı. Acil Uçak Kargo hizmeti bir an önce ulaşması gereken evrak, ilaç ve değerli eşya gibi gönderiler için kullanılır. Bunun için önce motorlu kuryeler adresinizden gönderinizi alır ve havaalanına götürür. Gönderi, varış iline ulaştığında yine motor kuryelerle adrese teslim edilir. Acil Uçak Kargo gönderimi, havalimanı bulunan tüm illere yapılabilir. Jetizz Acil Uçak Kargo hizmeti ile ilgili fiyat ve detaylı bilgi almak için çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Ertesi Gün Teslimat hizmeti, gönderinin aynı gün ulaşmasının istenmediği durumlarda kullanılır. Dedike hizmeti ise tüm Türkiye’de özel teslimat gerektiren gönderiler için tercih edilir. Bu hizmet için özel eğitimli kuryeler görevlendirilir ve ihtiyaca uygun araçlarla dağıtım yapılır.

Eğer gönderilerinizin sabah erken saatlerde alıcıya ulaşmasını istiyorsanız firmanın Jet Kargo hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmet ile gönderimi yapılan kargolar bir sonraki gün sabah en geç saat 10.00’da adrese teslim edilir. Bu hizmetten yararlanmak ve hizmetin hangi illeri kapsadığını öğrenmek için firmanın resmî web sitesinde yer alan formu doldurabilir ya da çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.

E-ticaret sitelerinde satış yapan kişilerin ve firmaların en çok sıkıntı yaşadıkları durum ise iade ürünleridir. Jetizz Kargo, geliştirdiği İade Toplama Sistemi ile bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlar ve firmalara büyük bir kolaylık sunar. İade edilecek ürünü müşterinin kapısından alarak hızlı bir şekilde firmaya ulaştırır. Böylece oluşabilecek maddi kayıpların en aza indirilmesine katkıda bulunur. İade sistemiyle alakalı olarak işlemin kısa sürede yapılması da önemlidir. Hızlı ve inovatif kargoculuk anlayışı ile kurulmuş olan Jetizz Kargo, iade toplama işlemini de aynı şekilde hızlı bir biçimde gerçekleştirir.

Jetizz Kargo farklı birçok çözüm fikirleriyle müşterilere hizmet etmeyi kendine amaç edinir. Sadece kargo için değil, İstanbul Havalimanı’nda unuttuğunuz veya uçakta kaybolan eşya ve bavullar için de Jetizz Kargo’yu tercih edebilirsiniz. Bunun için öncelikle Kayıp Eşya Bürosu’ndan alacağınız numara ile İstanbul Havalimanı’nda yer alan Jetiz Kargo’ya gitmelisiniz. Burada imzalayacağınız yetki belgesi sayesinde kayıp eşyanızı kapınızda teslim alabilirsiniz. 

Jetizz Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Bireysel gönderilerin yapılamadığı Jetizz Kargo e-ticaret sitelerine ve firmalara hizmet vermek için kurulan bir firmadır. Gönderinizi firmaya teslim ettiğinizde size bir takip numarası verilir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kargonuzun doğru yere teslim edilebilmesi için ürünü teslim alacak kişinin adres, telefon ve isim bilgilerini doğru bir şekilde verdiğinizden emin olmak. Kargonuz firma tarafından teslim alındıktan sonra Jetizz sipariş takip için cep telefonunuza kargo numarası gönderilir. Daha sonra dilerseniz bu Jetizz Kargo takip numarası ile kargonuzun hangi aşamada olduğunu görüntüleyebilirsiniz. Bunun için yukarıdaki forma numarayı yazarak sorgulama yapabilirsiniz. İsterseniz firmanın resmî internet sitesindeki “Gönderinizi Takip Edin” sayfasında yer alan ilgili forma da bu numarayı ve doğrulama kodunu yazarak Jetizz gönderi takip işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Jetizz kargo takibi için internet sitesi üzerinden işlem yapmak istemezseniz müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Jetizz Kargo iletişim numarasını arayarak Jetizz Kargo takip no ile gönderinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Gelişmiş teknolojik altyapısı sayesinde Jetizz Kargo takip sorgulama numarası ile kargonuzu canlı bir şekilde takip edebilir, kargonuzun hangi işlemlerden geçtiğini ve son durumunun ne olduğunu bu sorgulama ile öğrenebilirsiniz. Jetizz Kargo’nun iletişim numarasını arayarak sadece kargo takibi değil, ürün kargolamak ve çalışma sistemi hakkında bilgi almak gibi pek çok işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada Jetizz Kargo gönderilerini şubeye giderek teslim almanın mümkün olmadığını belirtelim. Eğer ürün gönderimi yapmak isterseniz firmayla iletişime geçmeniz gerekiyor. Kısa sürede adresinize gönderilen kuryeye ürünlerinizi teslim edebilirsiniz.

Jetizz Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlük İletişim Bilgileri Nedir?

Kargo taşımacılığına yüksek teknoloji ile yenilikçi çözümler getiren Jetizz Kargo, iletişim noktasında da kolay ulaşılabilir ve hızlı çözümler sunar. Kargolarınızın gönderim ve sipariş durumunu, adres değişiklik bilgilerini, gönderim yapabilmek için motorlu kurye çağrılma işlemlerini, uçaklı kargo gönderimi için teknik ve müşteri hizmetleri desteğini kolaylıkla alabilmek için Jetizz Kargo Müşteri Hizmetleri’ne başvurabilirsiniz. Bunun için Jetizz iletişim numaralarından 0850 215 33 34 ya da 0216 537 74 99’u arayarak çağrı merkezine ulaşabilir ve tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. 

Müşteri memnuniyetini her zaman en üstte tutmayı amaçlayan Jetizz Kargo, tüm taleplerinizi ve işlemlerinizi müşteri hizmetleri üzerinden yapmayı amaçlar. Fakat müşteri hizmetleriyle oluşabilecek herhangi bir sorunun çözümü için Jetizz Kargo Genel Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz. Eğer İstanbul, Beykoz’da yer alan genel müdürlük binasının tam adresini merak ediyorsanız hemen paylaşalım: Kavacık, Şht. Teğmen Ali Yılmaz Sk. Talia Plaza No:14 Kat:5-6 34805 Beykoz/İstanbul.

Jetizz Kargo Şubelerini Nasıl Bulurum?

Jetizz Kargo şubelerinin bulunduğu yerleri internet sitesinde ve internet aramalarında bulamıyor olabilirsiniz. Bunun sebebi, firmanın kişisel gönderimler yapmamasından kaynaklanır. Firmanın belli noktalarda bulunan şubeleri ise kargo teslimi için kullanılmaz. Bu nedenle Jetizz Kargo, geniş bir şube ağına sahip değil. Jetizz Kargo ile kargo gönderimi ve gönderi teslimi gibi tüm işlemlerinizi internet sitesi ve iletişim numaraları üzerinden yapabilirsiniz. Firma sahiplerine yenilikçi kargo fikirlerini aktarmak için farklı kanalları kullanan firmaya müşteri hizmetlerini arayarak ulaşabilirsiniz. 

Jetizz Çalışma Saatleri ve Günleri Nedir? Dağıtım ve Teslimat Saatleri Hangi Aralıkta?

“Jetizz Kargo hangi saatler ve günlerde açık?” sorusu, pek çok kullanıcı tarafından merak edilen konular arasında yer alır. Bununla birlikte “Şubeler kaça kadar dağıtım yapar?” ve “Jetizz Kargo saat kaça kadar dağıtım yapıyor?” gibi sorular da firma hakkında öğrenilmek istenen bilgiler arasındadır. Merak edilen bu soruları hemen cevaplayalım. Jetizz Kargo çalışma saatleri, genel müdürlük için hafta içi 08.00 ila 18.00 arası olarak belirlenmiştir. Hafta sonu pazar günü kapalı olan genel merkez, cumartesi günleri ise 09.00 ila 13.00 saatleri arasında hizmet verir. 

Jetizz teslimat saatleri ise değişiklik gösterir. Sabah 08.00’de hizmete başlayan firmadan daha önce belirttiğimiz gün ve saatlerde hizmet alabilirsiniz. Jetizz Kargo, anlaşmalı olduğu firmalardan saat 14.00’e kadar aldığı tüm siparişleri aynı gün içinde ulaştırmayı taahhüt eder. Aynı Gün Teslimat özellikleri mağaza depolarının bulunduğu tüm illerde geçerlidir. Ayrıca Jetizz Kargo’nun firmalarla yaptığı anlaşmaya bağlı olarak pazar günleri kargo gönderimi yapacağını belirtmesi hâlinde pazar günü de hizmet vermeye devam ettiğini belirtelim.

Jetizz Kargom Elime Ne Zaman Ulaşır? Kargom Ne Zaman Gelir?

Jetizz Kargo, kuruluş amacı olan hızlı gönderim mottosu sayesinde gönderilerinizi alıcıya hızlıca ulaştırır. Siz de sıklıkla sorulan “Jetizz Kargo ne zaman gelir?” sorusunun cevabını merak ediyor olabilirsiniz. Kargo teslim saatleri, firmanın sunduğu farklı hizmetlere göre değişiklik gösterir. Örneğin Aynı Gün Teslimat seçeneği ile kargonuzu teslim alabilmek için siparişi saat 16.00’ya kadar vermiş olmanız gerekir. Bu saate kadar yapılan siparişler o gün içerisinde 23.00’e kadar alıcıya ulaşır. Ancak Randevulu Gönderim gerçekleştiyse belirtilen saatte kargo yerine ulaştırılır.

Müşteri memnuniyetini önemseyen hizmet anlayışı, kalite ve hız odaklı teslimat politikasıyla sektörde bir ilke imza atan Jetizz Kargo gelişmiş altyapısıyla hizmet vermeye devam ediyor. Siz de dilek, öneri ve şikâyetlerinizi firmaya ileterek Jetizz Kargo’nun gelişimine destek olabilirsiniz.