Havaş Kargo Takip

Havaş, 1933 yılında ilk faaliyetlerine o dönemdeki adıyla Devlet Hava Yolları bünyesinde yer hizmetleri yaparak başladı. 1958’de sektördeki gelişmelerle Türkiye’deki diğer hava yolu şirketlerine de yer hizmetleri sundu. Havaş markası ise 1987 yılında yer hizmetlerini gerçekleştirmek için kuruldu. 1995’te özelleştirilen Havaş, 2012 yılında TAV Havalimanları Holding’in %100 iştiraki oldu. Sürekli kendini geliştirmeye devam eden şirket, 2015’te Riga merkezli yer hizmetleri şirketi NHS(North Hub Services) hisselerinin tamamını devraldı. Son olarak ise 2022 yılında Zagreb Havalimanı’nda faaliyet gösteren MZLZ Ground Handling Services şirketini satın aldı. 

Havaş Kargo, bazı temel prensipler ile müşterilerine hizmet veriyor. Bu prensipler:

 • Kararlı yapısı ile 7/24 çalışarak müşterilerine kaliteli hizmet sunmak,
 • Yenilikçi yapısı ile en uygun organizasyon ve operasyon seçeneklerini araştırıp bulmak,
 • Güvenilir imajıyla insan odaklı hizmet sunmak ve hem çalışanlarına hem müşterilerine değer vermektir.

Türkiye ve Letonya’da faaliyetlerini sürdüren Havaş, müşterilerine birçok hizmeti bir arada sunuyor. Yer Hizmetleri kapsamında tecrübeli, donanımlı personelleri ve çevre dostu, son teknoloji ekipmanlarıyla emniyetli ramp hizmetleri veriyor. Havaş Otobüs Hizmetleri ise Türkiye’nin birçok farklı noktasına otobüs hizmeti sağlıyor. Havaş; Mersin, Antalya, Ordu ve Adana gibi Türkiye’nin birçok farklı noktasında otobüs taşımacılığı yapıyor. Bu sayede uçak yolcularının şehir merkezine konforlu ve güvenilir bir şekilde seyahat etmesine yardım ediyor.

Son olarak Havaş, müşterilerine kargo ve posta hizmeti de sunuyor. Havaş Kargo, kendi ağı içerisinde yaklaşık 345 bin ton kargo hizmeti yürütüyor. Türkiye’nin üç büyük şehrinde ise antrepoları bulunuyor. Havaş; İstanbul, Ankara ve İzmir’deki toplam 9 bin 300 metrekarelik alandaki antrepolarıyla ithalat ve ihracat kargoların sevk ve idaresini üstleniyor. Şirket, yer hizmetleri alanında bilgi birikimi ve deneyimini lojistik faaliyetlerinde de kullanıyor. Bu kapsamda genel kargo, değerli kargo, tehlikeli madde içerikli ve soğutma gerektiren kargo hizmetlerini sunuyor. Havaş, şubelerinin yanı sıra internet sitesi ve mobil uygulama ile de hizmet veriyor. Mobil uygulamasını iPhone, iPad ve Android cihazlarınıza “Havaş Mobile” ismiyle indirebilirsiniz.

Havaş Kargo ve Posta Hizmetleri Kapsamında Hangi Hizmetler Bulunur?

Havaş, kargo ve posta hizmetleri birimlerinde deneyimli personelleri ile birçok hizmeti bir arada sunuyor. Bu hizmetler:

 • İhraç edilecek kargo ve posta evraklarının kabulü,
 • İhraç kargolarının ve postalarının fiziksel kontrolü ile yükleme öncesi hazırlık aşaması,
 • Uçağa yükleme aşamasında nezaret etme,
 • İhraç kargoların gümrük işlemlerinin tamamlanma süreci,
 • Gelen ithal kargoların ithalat ambarlarına, postaların ise PTT’ye teslim edilmesi,
 • Varsa ithal kargo ve posta aksaklıklarının tespit edilmesi ve gerekli işlemlerin yapılması,
 • İthal kargoların gümrük işlemlerinin tamamlanarak alıcıya teslim edilmek üzere hazır hâle getirilmesi,
 • Alıcılara bilgi verilmesi ve
 • Transfer kargo hizmetlerinin yapılması olarak sıralanabilir.

Havaş Kargo Takibi Nasıl Yapılır? Havaş Kargo Takip Numarası Nasıl Öğrenilir?

Havaş Kargo hizmeti hakkında birçok bilgiyi merak ediyor olabilirsiniz. Bunların en başında “Havaş kargo takip işlemi nasıl yapılır?” sorusu geliyor. Havaş kargo sorgulama işlemini havas.net üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Havaş kargonuz hakkında detaylı bilgi almak için “Konşimento Sorgulama” sayfasına girmeniz gerekir. Bu sayfadaki “Konşimento No” alanını doldurduktan sonra “Arama” butonuna tıklayarak kargonuzla ilgili bilgilere erişebilirsiniz. Konşimento numarası, kargonun bulunduğu gönderiye ve belgeye verilen özel bir numaradır. Yani Havaş Konşimento Numarası bu aşamada kargo takip numarasıdır. Bu numaraya konşimento belgesinin sağ üst köşesinden ulaşabilirsiniz.

Havaş Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlüğü İletişim Bilgileri Nedir?

Havaş, antrepo hizmetlerinde son teknolojiye uygun elektronik sistemleriyle müşteri memnuniyeti odaklı bir yaklaşım benimsiyor. Havaş Kargo hakkındaki tüm sorularınız için Havaş Çağrı Merkezi ile iletişim geçebilirsiniz. Havaş Müşteri Hizmetleri 0850 222 04 87 numarasıyla hizmet veriyor. Bu numara üzerinden ayrıca sefer güzergâhları, kalkış noktaları, kalkış saatleri ve ulaşım ücretleri hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Havaş Çağrı Merkezi, tüm hizmetler kapsamındaki müşterileri sorularını yanıtlar. Müşteri temsilcisi herhangi bir problem yaşamanız durumunda en iyi desteği vererek sorununuzu çözer. Aynı zamanda istek, öneri ve şikâyetleriniz için de çağrı merkezi ile iletişim kurabilirsiniz. 

Havaş’ın diğer iletişim kanallarına ise “Müşteri Deneyimi” sekmesinden ulaşabilirsiniz. “Bize Yazın” kısmından Öneri, Şikâyet ve Teşekkür seçeneklerinden birini seçtikten sonra mesajınızı yazarak gönderebilirsiniz. Havaş Dijital Asistan Aerobot ise sorularınızı 7/24 yanıtlar. Havaş web sitesine girdikten sonra sağ alt köşedeki Dijital Asistan’a tıklayarak istediğiniz desteği alabilirsiniz.

Havaş hizmetleri hakkında genel müdürlük ile iletişime geçmek isterseniz adres bilgileri: Ayazağa, Cendere Cad. 1/A, 34408 Kâğıthane/İstanbul. Havaş Kargo Operasyon Merkezi’ne ise 0212 465 47 00/51720 numarasıyla ulaşabilirsiniz. Havaş Kargo iletişim adres bilgilerini de hemen paylaşalım: Yeniköy Mahallesi, Nuri Demirağ Cad. No:47 Arnavutköy/İstanbul. e-Posta ile iletişime kurmak için antrepoithalat@havas.net adresine yazabilirsiniz. 

Havaş Çalışma Saatleri ve Günleri Nedir?

Havaş çalışma saatleri ve günleri de en çok merak edilen sorular arasında bulunuyor. Havaş’ın çalışma saat ve günleri bulunduğu yere göre değişiklik gösteriyor. Şubelerin genel olarak pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri 08.00-20.00 arasında; pazar günleri ise 09.00-18.00 arasında hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Ziyaret etmek istediğiniz Havaş şubesinin çalışma saatleri ve günleri hakkında detaylı bilgi için Havaş Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz. Bu sayede şubenin çalışma detayları hakkındaki en kesin ve net bilgiyi alabilirsiniz.

Havaş Kargo Ücreti Ne Kadar? Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Havaş ile kargo göndermek istiyorsanız kargo ücretini merak ediyor olabilirsiniz. Havaş Kargo ücreti, ağırlık gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterir. Bu nedenle paketinize göre belirlenen kargo ücretini, kargonuzu göndermeden önce şubelerden öğrenebilirsiniz.

Müşteri memnuniyetine önem veren Havaş, birçok farklı hizmeti bir arada sunuyor. Bunlardan biri olan Havaş Kargo, deneyimli personel kadrosu ile güvenilir ve iyi hizmet vermek için çalışıyor. Siz de Kargo ve Posta Taşımacılık hizmeti için havas.net internet sitesini ve Havaş şubelerini ziyaret edebilirsiniz.