ebebek Kargo Takip

Yeni baba olduğu dönemde Halil Erdoğmuş tarafından bebek bakımıyla ilgili bilgi edinme ihtiyacıyla kurulan ebebek.com, 2001 yılından beri hizmet vermeye devam ediyor. ebebek; bebek sahibi olmayı düşünen, bebek bekleyen ve bebeğini büyüten ailelere bilgi, hizmet ve dostluğu sunmak için yola çıktı. Sonrasında ise bebek bakımında ihtiyaç duyulan ürünlerin hızlı, pratik ve uygun koşullarda temin edilmesi için geliştirildi.

ebebek.com, bebek ürünlerinin alışverişi alanında Türkiye’nin ilk online mağazası olma özelliğini taşıyor. ebebek, internet sitesinden elde ettiği başarıyı sürdürerek dünyada az rastlanan “click to brick” iş modelini uygulayıp fiziki mağazacılığa geçiş yaptı.

Felsefesi “bebekoloji” yani bebeği anlama ve anlatabilme bilimi olan şirket, bebek ve ailelerin mutluluğu için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmeye gayret ediyor. Bu nedenle şirket, çalışanlarını satış danışmanı ya da müşteri temsilcisi olarak nitelendirmiyor. Onları, uzmanlıklarını ve ilgilerini paylaşan bebekologlar olarak görüyor. Siz de bu felsefeyle hizmet veren ebebek’ten alışveriş yapmak istiyor olabilirsiniz. Kargo, iade ve değişim, mağazalar veya müşteri hizmetleri gibi konularda merak edebileceğiniz tüm soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

ebebek Kargo Takibi Nasıl Yapılır? Kargo Takip Numarası Nerede Yazar?

ebebek online mağaza üzerinden alışveriş yaptıktan sonra siparişinizi nasıl takip edeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Siparişinizin durumunu “Siparişlerim” başlığı altında bulunan “Sipariş Detay” sayfasında görebilirsiniz. “Siparişiniz hazırlanıyor.” ifadesi, siparişinizin paketlenme aşamasında olduğu anlamına gelir. “Kargoya verildi.” ise siparişinizin firma tarafından kargoya teslim edildiğini ifade eder. ebebek kargo takip işlemi için ürününüz kargoya verildikten sonra cep telefonunuza gönderilen SMS’ten yararlanabilirsiniz. Bu konuda “ebebek kargo takip numarası nerede yazar?” sorusunu hemen yanıtlayalım. ebebek kargo takip numarası kargo firması tarafından cep telefonunuza gönderilen bilgi mesajında yazar. Bu numarayla ilgili kargo firmanın internet sitesinden “Gönderi Sorgulama” işlemini yapabilirsiniz. Kargo takip numarasını kaybettiyseniz ebebek Müşteri Hizmetleri’ni arayarak öğrenebilirsiniz.

E-bebek Kargo Seçenekleri ve Kargo Ücreti

ebebek, siparişlerin gönderimi için Standart Kargo seçeneğini kullanır. Farklı firmalar arasından ise istediğinizi tercih edemiyorsunuz. Kargo şirketi, sipariş aşamasında sistem tarafından belirleniyor. Kargo firmaları arasında MNG Kargo, PTT Kargo, Scotty Kargo, Kolay Gelsin, Sendeo, AGT Kargo ve Net Kargo bulunuyor.

Kargo ücreti ise toplam sepet tutarına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Toplam sepet tutarı belirli bir tutarın altındaysa sabit bir kargo bedeli alınır. Bu tutar ve üzeri alışverişler içinse kargo ücretsizdir.

E-bebek Siparişim Kaç Günde Teslim Edilir?

ebebek üzerinden alışveriş yaptıktan sonra kargonuzun kaç günde ulaşacağını merak ediyor olabilirsiniz. Siparişlerin teslim günü, şehirlere göre farklılık gösterir. Sipariş kargoya verildiği andan itibaren İstanbul içindeki siparişler ortalama 1 ila 3 iş günü arasında teslim edilir. Diğer bölgelerde ise teslimat 1 haftayı bulabilir.

Siparişinizi hafta içi saat 14.00’e kadar verdiğiniz durumda ürünleriniz aynı gün içinde kargo firmasına teslim edilir. Kampanya dönemlerinde ise bu süre +5 iş gününe kadar uzayabilir. 

Hafta sonu verdiğiniz siparişler, kargo firmaları kapalı olduğu için pazartesi günü kargoya teslim edilir. Depo çalışması, stok sayımı ve kampanya dönemlerindeki yoğunluktan dolayı bu dönemlerde siparişler kargoya daha geç verilebilir.

İstanbul içindeki sevkiyatlarda ise uzak bölge sınırlarında yer alan bazı ilçelere kargo ulaşımı haftanın belli günlerinde yapılır. Ağva, Durusu, Şile, Ömerli, Yeşil Vadi, Teke, Polonezköy ve Çatalca’nın bazı semtleri bu bölgeler arasındadır. Ayrıca İstanbul Adalar’a, Çanakkale Bozcaada ve Gökçeada’ya gönderim yapılmadığını da belirtelim.

E-bebek Siparişim Nasıl Teslim Edilir?

ebebek üzerinden satın aldığınız ürünler, belirttiğiniz teslim adresinde size veya ismini verdiğiniz kişiye teslim edilir. Bir siparişiniz size farklı paketler ve kargo firmalarıyla teslim edilebilir. Örneğin tek bir siparişinizi 2 veya üzeri paketler hâlinde MNG Kargo, PTT Kargo, Scotty Kargo, Kolay Gelsin, Sendeo, AGT Kargo veya Net Kargo ile gönderilebilir. Kargoya verilme işlemi, ürünün büyüklüğüne veya özelliğine bağlı olarak en hızlı paketlenen üründen başlanarak gerçekleştirilebilir. Siparişinizdeki paketlerin farklı kargolarla gönderilmesi durumu, hazırlanma sürecinde sistem tarafından otomatik olarak belirlenir.

Kargo Teslimatı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kargonuzu teslim alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, koli üzerinde hasar olup olmadığını kontrol etmek. Paketinizde hasar varsa teslim tutanağını doldurup paketi teslim almamalısınız. Paketinizde hasar yoksa paketi aldıktan sonra açıp kontrol etmelisiniz. Ürünlerinizde herhangi bir yanlışlık, hasar veya eksik varsa ebebek ile iletişime geçmelisiniz.

Eksik Ürün Var, Ne Yapmalıyım?

Öncelikle siparişiniz birden fazla kargo veya paket ile gönderilmiş olabilir. Bu yüzden ilk olarak “Sipariş takibi” sayfasından kargo takibi yapabilirsiniz. Siparişinizdeki bir ürün, başka bir koliye eklenmiş olabilir. Örneğin siparişinizde bulunan mama önlüğü, mama sandalyesin kolisinin içinde bulunabilir. Bu kontrolleri yaptıktan sonra eksik ürün varsa 24 saat içerisinde ebebek “Bize Ulaşın” sayfası üzerinden sipariş numaranızı ve durumu anlatan bir form göndermelisiniz. İsterseniz 09.00-20.00 saatleri arasında 0216 325 11 11 numaralı telefonla Bebeveyn Sadakat Merkezi yetkilisiyle iletişim kurabilirsiniz. Eksik gönderi bildirimi yaptığınızda hizmet anlayışı gereği tüm paketleme aşamalarının kamera kayıtları incelenir. Bebeveyn Sadakat Merkezi yetkilileri gerekli kontrolleri yaptıktan sonra en kısa sürede size yardımcı olur.

Yanlış Ürün Gönderildi, Ne Yapmalıyım?

Sipariş paketinizi açtığınızda yanlış ürünün gönderildiğini görmüş olabilirsiniz. Bu durumda yanlış gelen ürün barkoduyla değişim formunu doldurmalısınız. Form içindeki açıklama kısmında tüm detayları belirtmeniz gerekir. Ürün, ebebek’e ulaştıktan sonra değişim yapılarak adresinize doğru ürün gönderilir.

Ürün Hasarlı Geldi, Ne Yapmalıyım?

Gelen ürünün hasarlı olduğunu teslimat sırasında fark ettiyseniz paketi teslim almamalısınız. Teslimattan sonra fark ettiyseniz ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmelisiniz. Ürün hasarıyla ilgili detaylı kontroller için 0216 325 11 11 numarasından Bebeveyn Sadakat Merkezi yetkilisiyle görüşebilirsiniz. Eğer ürün değişimini isterseniz ilgili formu doldurup açıklama kısmında tüm detayları belirtmeniz yeterli.

E-bebek İade ve Değişim 

ebebek üzerinden aldığınız ürünleri farklı nedenlere bağlı olarak değiştirmek veya iade etmek istiyor olabilirsiniz. ebebek online satış sitesi aracılığıyla alınan ürünlerin iade süresi 14, mağazadan alınanlarda ise 7 gündür.

Değişim içinse mağaza ve internet alışverişi için süre aynıdır. Tekstil ve Güneş Yaz Ürünleri kategorisinden aldığınız ürünlerle bebek bezi ve mamaları 30 gün içinde değiştirebilirsiniz. Bunlar haricindeki diğer tüm ürünlerin değişim süresi ise 90 gündür.

Satın aldığınız ürünü iade etmek için süreniz dolduysa endişelenmenize gerek yok. Dilerseniz değişim süresi içinde ürünü istediğiniz zaman değiştirebilir ya da ürün bedeli kadar ebebek alışveriş çeki alabilirsiniz.

Değişim ve İade Nasıl Yapılır?

Değişim ve iade işlemini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. 

 • Değişim veya iadeyi kargo ile yapmak isterseniz gönderinizi kargoda zarar görmeyecek şekilde kutuya yerleştirin.
 • Ardından ebebek internet sitesi üzerinden iade formunu oluşturup İade Onay Kodu’nuzu alın.
 • En yakın MNG Kargo şubesine giderek bu kod ile paketinizi teslim edin. Ayrıca ürününüzü UPS Kargo ile karşı ödemeli de gönderebilirsiniz. UPS Kargo dışındaki firmalarla iadenizi karşı ödemeli olarak göndermek isterseniz kargo bedelini alışveriş sırasında sizin ödemeniz gerekir.
 • Ürün, ebebek deposuna ulaştıktan sonra hızlı bir şekilde kontrol edilir.
 • Ürününüzün iadeye uygun olup olmadığı konusunda ebebek tarafından bilgilendirilirsiniz.
 • İade işlemi olumlu sonuçlanırsa ücret 5 iş günü içinde hesabınıza yansır. 

İade İşlemini ebebek Mağazalarından Yapabilir Miyim?

İnternet mağazası üzerinden satın aldığınız ürünleri mağazadan iade edebilirsiniz. Ancak bu konuda bazı hususlar ortaya çıkıyor:

 • İnternetten yapılan alışverişlerin mağazadan iade edilmesi durumunda kredi kartına geri ödeme teknik olarak yapılamıyor. Bu durumda kabul ederseniz iade edilen ürün karşılığında 2 yıl kullanım süresi olan ebebek alışveriş çeki alabilirsiniz. Aynı zamanda ürünün değişimini de talep edebilirsiniz.
 • Mağazalarda faturasız değişim ve iade yapılmaz. Eğer ürünün faturası şirket üzerine kesilmişse ilgili kurumun iade faturası veya iade irsaliyesi göndermesi gerekir. Aksi hâlde faturası kurumlar adına düzenlenen ürünlerin iadesi gerçekleşmez.

İade Kapsamının Dışındaki Ürünler Nelerdir?

ebebek üzerinden alıp iade etmek istediğiniz tüm ürünlerin ayıbı yetkili birimler tarafından tespit edildiğinde iade edilebilir. Ancak şu durumlarda mazeretsiz iade yapılmıyor:

 • Biberon, emzik, göğüs pedi, bebek bezi, göğüs pompası gibi ürünler.
 • Ambalajı açılan ya da hasar gören jelatin, blister ya da vakumlu ambalajlı ürünleri.
 • DVD, VCD, kitap, dergi gibi kopyalanabilir ürünler.
 • İç çamaşırları ve yıkanmış tekstil ürünleri.
 • Mama ve içecek gibi gıda ürünleri.
 • Koruyucu bandı olmayan hızlı tüketim ürünleri.
 • Teşhir ve fırsat köşesi reyonundaki indirimli olarak satılan ve kusuru önceden belirtilen ürünler.
 • Kullanılmış tüm ürünler. Bunlar, tekrar satılabilir olmadığı için iade ve değişim söz konusu olmuyor.
 • Ambalajı bozulmuş ürünler içinse iade edilmek istenen ürünün satın alındığındaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal ambalajında olması gerekir. Kutusu, ambalajı ve varsa aksesuarlarıyla eksiksiz ve hasarsız teslim edilmeyen ürünlerin iade veya değişimi yapılmaz.
 • İade edilen ürünün ambalajı kullanıcı tarafından hasar almışsa işlem sırasında %20 bedel kesintisi uygulanır. İade tutarı da buna göre eksik bedelle yapılır.

ebebek Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlük İletişim Bilgileri Nedir?

E-bebek, müşteri memnuniyetine oldukça önem veriyor. Sipariş, iade, değişim, ürün bilgisi, kampanya ve ödeme gibi birçok konuyla ilgili sorularınıza ebebek Müşteri Hizmetleri’nden yanıt bulabilirsiniz. Aynı zamanda tüm istek, dilek ve şikâyetlerinizi de rahatlıkla iletebilirsiniz. 0216 325 11 11 numaralı ebebek Çağrı Merkezi pazartesiden cumaya kadar 09.00-18.00 arasında hizmet veriyor. Müşteri hizmetleri e-mail adresi ise “bizeyazin@ebebek.com”.

Müşteri hizmetleri aracılığıyla sorunlarınıza yanıt bulamazsanız Genel Müdürlük’le iletişime geçebilirsiniz. Genel Müdürlük ebebek iletişim adresi; İçerenköy, Değirmen Yolu cd. No:37 D:6, 34752 Ataşehir/İstanbul. Ayrıca Genel Müdürlük telefon numarası olan 0216 325 75 75 aracılığıyla da iletişim kurabilirsiniz.

ebebek Mağazaları ve Şubeleri Nerede? ebebek Mağazalarını Nasıl Bulurum?

ebebek, online alışverişin yanı sıra mağazalarıyla da müşterilerine hizmet veriyor. ebebek, Türkiye’nin 61 farklı ilinde toplam 202 mağazaya sahip. ebebek İzmir, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Muğla gibi birçok şehirde bulunuyor. “ebebek mağazalarını nasıl bulurum?” sorusu kafanızı karıştırıyorsa hemen yanıtlayalım. ebebek internet sitesi üzerinden “ebebek Mağazaları” sayfasına girin. Ardından “Şehir aratabilirsiniz.” yazan forma bulunduğunuz şehri yazabilir ve oradaki tüm mağazaları görebilirsiniz. İsterseniz konumunuza izin vererek en yakın ebebek mağazasına da ulaşabilirsiniz. 

ebebek Çalışma Saatleri ve Günleri Nedir?

ebebek mağazalarından alışveriş yapmak istiyorsanız çalışma günlerini ve saatlerini merak ediyor olabilirsiniz. ebebek, hafta içi ve hafta sonu hizmet veriyor. ebebek çalışma saatleri ise mağaza konseptlerine göre değişiklik gösteriyor. AVM içinde bulunan mağazalar sabah 10.00’da açılıp akşam 22.00’de kapanıyor. Cadde mağazaları ise sabah 09.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Bebekoloji felsefini benimseyen ebebek hem online hem fiziksel mağazalarıyla müşterilerine hizmet veriyor. Bebekler için birçok farklı ürünün ve kategorinin bulunduğu ebebek üzerinden tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Gelişmiş hizmet anlayışına sahip şirket, müşterilerle arasındaki iletişime ve müşteri memnuniyetine de oldukça önem veriyor. Siz de tüm istek, öneri ve şikâyetlerinizi ileterek firmanın hizmet anlayışını iyileştirmesine destek olabilirsiniz.