DHL Kargo Takip

1969 yılında lojistik sektörüne giriş yapan DHL, geniş ulaşım ağı ve kaliteli hizmet anlayışı sayesinde güvenilirliğini arttırmaya devam ediyor. 220’den fazla ülke ve bölgedeki 380 bini aşkın çalışanı ile hizmet veren şirket, dünyanın lider lojistik firması konumunda bulunuyor. Global alanda sunduğu çözümler ile her gün yeni pazarlara ulaşmayı ve büyümeyi hedefliyor.

Sektöre adımını ilk attığı günden bu yana her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan DHL, taşımacılık alanında uzman çalışanlarıyla tüm sorunları doğru şekilde çözümleyerek güvenli teslimat sürecini en hızlı şekilde gerçekleştiriyor. Global lojistik firması kara yolu taşımacılığının yanında deniz yolu, demir yolu ve hava yolunu da kullanıyor. Özellikle yurt dışı gönderimlerinde tercih edilen bu seçenekler, kargoların adrese ulaşma sürecini de kısaltıyor. Hava yolu ile 1-3 iş günü içerisinde hızlı gönderim avantajı sunan DHL Express, müşterilerin acil yurt dışı gönderimlerinde en çok tercih edilen seçenek oluyor. 

Dünyanın birçok yerine gönderim yapmanıza imkân tanıyan DHL aracılığı ile kargolarınızın güvenli ve hızlı şekilde yerine ulaştırılacağından emin olmak istiyorsanız aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermenize yardımcı olacak cevapları vermek için yanınızdayız. Müşterilerin en çok yanıt aradığı kargo sorgulama, adres değişikliği, iade, iletişim, ücret tarifeleri, kargo dağıtım saatleri gibi konular ile ilgili en net ve doğru açıklamalara yazımız sayesinde ulaşabilirsiniz. 

DHL Kargo Takibi Nasıl Yapılır? Kargo Takip Numarası Nasıl Öğrenilir?

Kargo gönderimi yaparken takip sürecini de kolay şekilde gerçekleştirebilmeniz için gerekli tüm iletişim bilgilerini doğru şekilde ilettiğinizden emin olmanız gerekiyor. Gönderinizi şubeye teslim ettikten sonra sizin için DHL kargo takip süreci başlıyor. Bu aşama ile ilgili olarak yapacağımız açıklamada “DHL kargo takip nasıl yapılır?” sorusunun cevabını alabilirsiniz.

Göndericisi olduğunuz paketi, firmanın size en yakın şubesine teslim ettikten sonra tarafınıza bir bilgilendirme mesajı geliyor. Bunun içerisinde DHL kargo takibi için ihtiyacınız olan tüm bilgiler yer alıyor. Firma tarafından işleme alınan paketiniz için belirlenen DHL kargo takip no, telefonunuza gönderildikten sonra gönderinizin yolculuğu başlamış oluyor. DHL gönderi takip süreci için buraya tıklayarak çıkan kutucuğa takip numaranızı yazdıktan sonra sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. DHL yurt dışı kargo takip sürecini merak edenler de takiplerini yine aynı şekilde yapabiliyorlar. 

Dünyanın neresine olursa olsun, gönderdiğiniz tüm paketleri adım adım takip edebilmek için DHL ürün takip aşamalarına hâkim olmanız gerekiyor. Telefonunuza mesaj ya da mail olarak iletilen DHL kargo takip numarası, paketiniz alıcının eline ulaşana kadar muhafaza etmeniz gereken en önemli bilgilerin başında geliyor.

Size ulaşan bilgilendirme yazısında takip numarasını bulamadığınız durumlarda firmanın web sitesindeki DHL kargo takip numarası örneği size yardımcı oluyor ve bu numaraların 10 haneden oluşması gerektiğini size açıklıyor. Eğer bu mesaj size ulaşmadıysa ya da mesajı kaybettiyseniz firma ile iletişime geçerek takip numaranızı öğrenebilirsiniz. 

DHL kargo takip numarası öğrenme aşamasında müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. İletişim alanında uzman çalışanların size kısa süre içerisinde iletecekleri numara ile DHL kargo takip sorgulama işleminizi hızlı şekilde yapabilir ve gönderinizin nerede olduğunu ya da hangi tarihte teslim edileceğini görebilirsiniz. 

Eğer gönderen değil de alıcı tarafsanız yine aynı adımları uygulayarak kargonuzu takip edebilirsiniz.

DHL Yurt Dışı Kargo Takibi Nasıl Yapılır? Kargo Yurt Dışına Kaç Günde Ulaşır?

Yurt dışına gönderim yapmak isteyenler, genellikle kalitesine güvendikleri için DHL ile çalışmayı tercih ediyorlar. Dünyanın pek çok farklı noktasında lojistik hizmeti sağlayan öncü firma DHL, yurt içi ve yurt dışı fark etmeksizin, tüm kargolarınızı en güvenli ve hızlı şekilde adrese ulaştırıyor.

Yurt içinde olduğu gibi uluslararası gönderimlerde de kargonun takip edilebilmesi alıcı ve gönderici tarafından büyük önem arz ediyor. DHL yurt dışı kargo takip süreci de yine size iletilen takip numarası aracılığı ile yapılıyor. Firmanın web sitesindeki takip sekmesine takip numaranızı yazarak paketinizin o anda nerede olduğunu ve ne zaman teslim edileceğini öğrenebilirsiniz. 

Müşterilerin en çok sorduğu sorulardan biri de “DHL yurt dışı kargo kaç günde gider?” oluyor. Bu süreç paketin hangi ülkeden hangi ülkeye gönderildiğine göre değişiyor. Tahmini bir tarih almak istediğiniz zaman DHL’nin internet sitesi üzerinden online rezervasyon işlemlerini tamamlayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek de gönderim tarihleri ve süreçleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurt dışına hızlı gönderim yapmak istediğinizde DHL Express Kargo seçeneğinden de yararlanabilirsiniz. Uçakla yapılan bu gönderimler, 1-3 iş günü içerisinde dünyanın hemen her yerine teslim ediliyor. 

DHL Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlük İletişim Bilgileri Nedir?

Yılda 1,3 milyardan fazla paketi adresine güvenle ulaştıran, dünyanın lider lojistik şirketi DHL; müşterilerine iletişim konusunda da son derece hızlı ve aktif çözümler sunuyor. Gönderinizin anlık durumu, teslimat adresi değişikliği ve iade gibi birçok önemli konuda DHL Müşteri Hizmetleri size her zaman yardımcı oluyor.

Kargonuzla ilgili yaşadığınız her sorunu DHL Çağrı Merkezi aracılığıyla çözümleyebilirsiniz. DHL kargo takip için telefonla iletişim kurmak istediğinizde Bize Ulaşın kısmından görüşmek istediğiniz bölümün bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. DHL kargo iletişim sürecinde sizlere yardımcı olmak için çalışan iletişim uzmanlarından istediğiniz her türlü konuda yardım alabilirsiniz.

DHL Müşteri Hizmetleri telefon aracılığıyla verdiği hizmet çerçevesinde de her zaman en açık ve doğru bilgileri tarafınıza iletiyor. DHL telefon numarası 444 00 40’ı tuşlayarak çağrı merkezi ile hafta içi 09.00-16.00 saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz. Bu numaraya ulaşamadığınız ya da herhangi bir sorun yaşadığınız durumlarda genel müdürlük ile iletişime geçebilmek için 0 (212) 478 11 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Genel müdürlükteki Kurumsal Müşteri İlişkileri Birimi ile DHL iletişim numarası sayesinde hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında görüşebilirsiniz.

DHL Çalışma Saatleri ve Günleri Nedir? Dağıtım Saatleri Hangi Aralıkta?

DHL kargonun hangi günlerde ve saatlerde hizmet verdiği en çok merak edilen konuların başında geliyor. Bu konulara açıklık getirerek aklınızdaki soruları cevaplayalım. DHL çalışma günleri, hafta içi her gün ve hafta sonu cumartesidir. Bu günler dâhilinde belirlenen DHL çalışma saatleri hafta içi 09.00-18.00, cumartesi günü 09.00-12.00’dir. DHL kargo dağıtımı da yine yukarıda belirttiğimiz mesai saatleri aralığında gerçekleştirilir. Kargonuzla ilgili bilgi almak için yüz yüze görüşmek istediğinizde şubeleri bu saatlerde ziyaret edebilirsiniz. 

DHL Kurye Çağırma hizmetinden yararlanmak yerine gönderilerinizi şubelere kendiniz teslim etmek istediğinizde ziyaretlerinizi bu saat aralıklarında gerçekleştirmelisiniz. Ancak mesai saatleri ve günleri bazı zamanlarda değişiklik gösterebilir. Resmî tatillerin mesai günlerine denk gelmesi durumunda şubelerden hizmet alamazsınız. Bu sebeple şube ziyaretlerinizi planlarken bu durumları göz önüne almanız en doğrusu olur. 

DHL Hafta Sonu Çalışma Saatleri Nedir? Cumartesi ve Pazar Günleri Çalışıyor mu? 

“DHL cumartesi çalışıyor mu?” akılları kurcalayan ve en çok sorulan sorulardan biridir. Az önce de bahsettiğimiz gibi bu sorunun yanıtı “Evet.” Hafta sonu sadece cumartesileri, yarım gün çalışan DHL kargo şubeleri, pazar günleri ise tüm gün kapalı oluyor. 

Sonuç olarak hafta içi ve hafta sonu DHL çalışma günleri, pazartesi-cumartesi olarak belirleniyor. DHL dağıtım ve çalışma saatlerinin hafta içi 09.00-18.00, cumartesi 09.00-12.00 olduğunu da hatırlatalım. DHL şubeleri pazar günü çalışmadığı için dağıtım da yapmıyor. Yine de mesai saatleri dışında sorularınıza iletişim merkezi aracılığıyla yanıt alabileceğinizi belirtmemizde fayda var.

DHL Kargo Ücreti Ne Kadar? Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Göndereceğiniz kargoların fiyat tarifesi; paketin türü, ağırlığı ve gönderildiği yere göre değişir. DHL kargo ücretleri, bu hususların dışında, yurt içi ve yurt dışı için de farklı aralıklarda belirlenir. Kargolarınız için DHL’nin fiyat listesini merak ediyorsanız web sitesinde yer alan “Gönderi” bölümünden “Teklif alın” butonuna tıklayabilirsiniz. DHL kargo hesaplama işleminizi buradan açılacak sayfa üzerinden yapabilirsiniz. En doğru sonuca ulaşabilmek için sayfada yer alan çıkış ve giriş yeri ile gönderi ayrıntıları bilgilerini açık şekilde girmeniz gerekir. 

DHL gönderi ücreti hesaplama sayfasında yurt içi ve yurt dışı ücret tarifesini de görebilirsiniz. Yurt dışı gönderimlerinde de ücreti doğrudan etkileyen faktörler arasında paketin hacmi, ağırlığı ve gideceği ülke yer alır. Fiyat hesaplama işlemini firmanın web sitesi üzerinden yapmak istemiyorsanız DHL Müşteri Hizmetleri’ni arayarak da yardım alabilirsiniz. Size sunulan fiyat teklifini kabul ettikten sonra paketinizi kurye aracılığıyla ya da şubeye giderek teslim edebilirsiniz. 

DHL Ardiye Ücreti Ne Kadar? Ardiye Ücreti Nasıl Hesaplanır, Sorgulanır?

Yurt dışı gönderilerinizi hava yolu, deniz yolu, kara yolu ve demir yolu aracılığı ile hızlı ve güvenli şekilde ulaştırmak için büyük bir hassasiyetle çalışan DHL, bu süreçte izlenmesi gereken tüm yasal prosedürlere dikkat ediyor. Firma, gümrük kurallarına hâkim uzman ekibi sayesinde gümrüğe tabii olan paketlerinizin hızlı şekilde işleme alınmasını sağlıyor. Size bu konu hakkındaki bilgileri açık şekilde ileten DHL, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca belirlenen belgeler ile yasal şekilde çalışıyor.

Yurt dışı gönderimleri söz konusu olduğunda en çok merak edilen konulardan biri DHL ardiye hesaplama işlemi. Ödemeniz gereken ücreti hesaplayabilmek için firmanın https://gumruk.dhl.com.tr/ internet sitesi üzerinden “Bilgi & Hesaplama” sekmesine girip oradan da “Ardiye Hesaplama” bölümüne ulaşabilirsiniz. Elinizdeki bilgiler ile yapacağınız hesaplamaların yanında, gönderiniz olmadan tahmini ardiye hesaplaması da yapabilirsiniz. 

Hesaplama işleminin yanında sorgulama yapmanıza da imkân tanıyan DHL, yine web sitesindeki aynı sayfa üzerinden “İhracat Takip Ve Sorgulama sekmesini kullanımınıza sunuyor. DHL ardiye sorgulama ve ücret hesaplama işlemi için konşimento numarasının kesinlikle elinizde olması gerekiyor. Karşınıza açılan sayfaya bu numarayı girerek istediğiniz bilgilere hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

DHL Şubelerini Nasıl Bulabilirim? DHL Şubeleri Nerede?

Global lojistik şirketi DHL; Ankara, İzmir, İstanbul, Antalya, Eskişehir, Konya, Trabzon, Kayseri, Sakarya, Mersin, Bursa, Adana, Nevşehir, Kütahya ve Bilecik gibi Türkiye’nin birçok ilindeki şubeleri ve alanında uzman, donanımlı çalışanları ile hizmet veriyor. DHL şube sayısı her ilde farklılık gösteriyor. Şubelerinin büyük çoğunluğu İstanbul’da yer alan DHL, tüm bölgelerde aynı kalitede hizmet sunuyor. “DHL şubelerini nasıl bulabilirim?” diye merak ediyorsanız DHL’nin web sitesi üzerinden aramanızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Adresinize en yakın şubeyi bulduktan sonra paketinizi teslim etmek için şubeye gidebilir ya da kendi adresinize kurye çağırabilirsiniz. Evden teslim etmek istediğiniz gönderileriniz için belirlediğiniz gün ve saat aralığında kuryeyi çağırarak gönderim işleminizi pratik şekilde yapabilirsiniz. En yakın şubeyi bulmak ya da kurye çağırmak için DHL Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir ve iletişime geçeceğiniz kişinin yardımı ile sorularına cevaplar alabilirsiniz. Gerekli bilgileri edindikten sonra kargo gönderim işlemlerine başlayabilirsiniz.