Borusan Kargo Takip

Asım Kocabıyık’ın 1958 yılında kurduğu Borusan Grup’un ardından, yine onursal ve kurucu başkan Kocabıyık tarafından, 1972’de Borusan Holding hayata geçirildi. 1973 yılında ise Borusan Lojistik, hizmet hayatına başladı. Borusan Lojistik bugün yaklaşık elli yıllık engin tecrübesiyle müşterilerine taşımacılık kapsamında birbirinden farklı, birçok hizmet seçeneği sunuyor. Hizmet kapsamında gümrükleme, depolama, yurt içi karayolu taşıma, özel dağıtım, proje ve ağır taşımacılığı, oto taşımacılığı, dağıtım araç stoklama, sevk öncesi araç kontrol (PDI), parsiyel taşımacılık gibi hizmetler yer alıyor. Yurt dışı taşımacılığında da öncü firmalar arasında yer alan Borusan Lojistik; uluslararası düzeyde chartering ve multimodal taşımacılığı, konteyner taşımacılığı, kara taşımacılığı, demir yolu taşımacılığı ve hava yolu taşımacılığı alanlarında operasyonlar gerçekleştiriyor. Geniş hizmet ağıyla hem yurt içinde hem yurt dışında taşımacılık denildiğinde akla gelen ilk firmalardan biri oluyor.

Tecrübesini en yeni teknolojilerle bir araya getirerek sunan Borusan Lojistik, Türkiye’nin ilk ve tek dijital lojistik platformu “Borusan Lojistik eTA” ile sektörde farkını ortaya koyarken müşterilerine de yenilikçi çözümler sunuyor. Bor Gümrük’le de iş birliği bulunan Borusan Lojistik, bu sayede gümrük işlemlerinde de müşterileri için fayda sağlayan bir yaklaşım benimsiyor. Borusan Eşittir Platformu’yla da cinsiyet eşitliğinin önündeki engelleri kaldırmayı hedefleyen firma, kaliteli hizmetlerinin yanı sıra toplumsal sorumluluk projeleriyle de ön plana çıkıyor.

Siz de kurumsal firmanızın dağıtım hizmetleri için Borusan Lojistik ile partner olmayı düşünüyor veya dağıtımı Borusan Lojistik tarafından yapılacak bir kargonun teslimatını bekliyorsanız kurum hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyor olabilirsiniz. Borusan Lojistik kargo takibinden müşteri hizmetleri iletişim bilgilerine, şubelerin lokasyonlarından çalışma gün ve saatlerine kadar Borusan ile ilgili aradığınız tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Borusan Lojistik Tarafından Sunulan Farklı Hizmet Modelleri Nelerdir?

Müşterilerinin ihtiyaçlarını ve memnuniyetini ön plana koyan Borusan Lojistik, her geçen gün farklı hizmet modelleriyle daha iyi hizmet alabilmeniz için çalışıyor. Yenilikçi çözümleriyle ve üstün çalışma anlayışıyla sektördeki birçok firmaya da öncülük ediyor. Siz de Borusan Lojistik’in hayata geçirdiği hizmet seçeneklerini merak ediyorsanız onlardan kısaca bahsedelim:

Bukoli Teslimat Noktası

Bukoli uygulaması, online alışveriş platformlarından alışveriş yapan müşterilerin hayatlarına pratiklik katmayı amaçlayan bir hizmet modelidir. Bukoli esnafı başvurusu onaylanan yerler, Bukoli noktaları olarak belirlenir. Özellikle uzun saatler çalışan ve evde kargosunu teslim alacak kimse bulunmayanlar için oldukça işlevsel olan Bukoli uygulamasında kargolar, alıcının kendisine en yakın olan Bukoli noktalarına bırakılır. Esnaflar paketleri alarak kendi satış yaptıkları dükkanlarına götürürler. Alışverişi yapan alıcı da kendisine verilen şifreyi esnafla paylaştıktan sonra paketini esnaftan teslim alır. 47 ilde 4800’den fazla bulunan Bukoli noktası, kargo iadeleri için de müşterilere oldukça kolaylık sağlar. Kargo şubesine gitmeden ve sıra beklemeden hızlı işlem yapabilmenin önünü açar. Ayrıca bu iş modeli esnaflara ek gelir oluştururken bilinirliklerini artırmalarına da fırsat tanır.

B-Yol

B-Yol, ürünlerini ihraç etmek isteyen girişimcilere en kolay ve hızlı bir şekilde hizmet etmeyi amaçlar. E-ticaret lojistiğine farklı bir yön veren B-Yol, girişimcilerin ihtiyacı olan bütün hizmetleri bir araya getirir. Ön depolamadan gümrüklemeye ve yurt dışında istenen noktaya kargolamaya kadar tüm hizmetler hızla gerçekleştirilir. Aynı zamanda B-Yol, müşterilerine ihracat kargosunun takibini yapabilme imkânı da tanır. Müşteri hizmetleri de girişimcilere her adımda destek sunar. 

Borusan Lojistik eTA

eTA Dijital Lojistik & Nakliye Platformu olan Borusan Lojistik eTA, yurt içinde tır veya kamyonlarla yükünü taşıtmak isteyen yük sahipleri ile bireysel kamyoncuları eşleştirir. 133 bin kamyoncu üyesiyle yük sahipleri, en iyi navlun fiyatıyla taşıma hizmetini 45 dakika içinde bulur. Tamamen teknolojiye entegre olan sistem, hem yük sahiplerine hem kamyonculara avantaj sağlar. 7/24 araç takibi ve müşteri hizmetleri desteğiyle de oluşabilecek sorunlar anında çözülür.

Milk Run Operasyonları

Üretici ve girişimcilerin her daim yanında yer alan Borusan Lojistik, yürüttüğü Milk Run operasyonlarıyla da farkını ortaya koyar. Müşterilerinin üretim takvimine göre ürünleri imalatçılardan üretim tesislerine taşır. Detaylı planlamasıyla çok noktadan toplama yapar ve kısa sürede malzeme akışını sağlar. Siz de Borusan Lojistik hizmetleriyle alakalı fiyat teklifi almak isterseniz “Teklif Al” butonuna tıklamalısınız. Açılan paneldeki gerekli bilgileri doldurduktan sonra kısa sürede istediğiniz hizmete ilişkin teklifinizi alabilirsiniz.

Daha birçok farklı hizmet modeli ve seçeneği arasından ihtiyacınıza en uygun olan hizmete karar vermek için Borusan Lojistik’in anasayfasını inceleyebilir veya Borusan Lojistik Müşteri Hizmetleri’yle iletişime geçebilirsiniz.

Borusan Lojistik Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Borusan Lojistik’in dağıtımını üstlendiği kargonuzun evinize teslimatını bekliyorsanız “Borusan Lojistik kargo takip nasıl yapılır?” diye merak ediyor olabilirsiniz. Borusan Lojistik sipariş takibi yapmak için ana sayfada yer alan online işlemler butonundan sipariş takibine tıklamalısınız. Açılan Borusan Lojistik Siparişim Nerede? sayfasında gönderi sorgulama türünü ve varış ilini seçerek sipariş numarasını girmelisiniz. Bütün bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra Borusan Lojistik kargo takip sorgulamasını sağlayabilir, kargonuzun adım adım tüm hareketlerini görebilirsiniz. Borusan Lojistik’in kurumsal bir müşterisiyseniz Kullanıcı Girişi sayfasından sisteme giriş yapabilir ve kurumsal kargolarınızı takip edebilirsiniz. Deniz yolu yük takibi yapmak istiyorsanız Yük Takip Sistemi sayfasındaki HBL no bölümünü doldurarak deniz yoluyla gönderimi sağlanan kargolarınızın durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnternet üzerinden Borusan Lojistik gönderi takibi yapmak istemezseniz Borusan Lojistik kargo takip telefon numarasını tuşlayarak müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. “Kargo takip numarası olmadan Borusan Lojistik kargo takip nasıl yapılır?” diye merak ediyorsanız kargo takip numarasını öğrenmek için yine müşteri hizmetlerinden destek alabilir veya satıcı firmaya ulaşarak satıcı firma sipariş numarasını öğrenebilirsiniz. Böylelikle gönderinizin durumu hakkında kargonuzun Borusan Lojistik tarafından kabul edildiği andan evinize teslim edileceği ana kadar hızlı bir şekilde detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Borusan Lojistik Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlük İletişim Bilgileri Nedir?

Taşımacılık sektörünün lider firmaları arasında yer alan Borusan Lojistik, müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek ve müşteri memnuniyeti sağlamak için hızlı, kesintisiz ve çözüm odaklı bir iletişim tarzını benimsiyor. Buna bağlı olarak müşteri iletişimi sağlayabilmek için birçok farklı kanaldan yararlanıyor. İnternet alışverişi ve ev servis teslimatlarıyla alakalı bilgi almak, kargonuzun durumunu öğrenmek, iade işlemlerinizi gerçekleştirmek gibi talepleriniz için Borusan Lojistik Çağrı Merkezi’ne ait 0850 214 44 44 telefon numarasını arayabilirsiniz. 

eTA platformuyla alakalı soru ve problemleriniz için 0850 25 25 382 Borusan Lojistik telefon numarasıyla iletişime geçebilirsiniz. Borusan Lojistik Müşteri Hizmetleri’ne online şekilde ulaşmak için İletişim Formu doldurabilirsiniz. Form üzerinde yer alan isim, soy ismi, telefon numarası, sipariş bilgileri ve mesajınızı yazdıktan sonra dilerseniz mesaja konu olan belgeleriniz varsa onları da sisteme yükleyerek Borusan Lojistik’le iletişime geçebilirsiniz. Borusan Lojistik kargo iletişim için isterseniz size en yakın iletişim ofisini ziyaret edebilir ve her konuda yardım alabilirsiniz.

Borusan Lojistik Müşteri Hizmetleri, her müşterisinin gereksinimini karşılamaya ve taleplerini en iyi şekilde yerine getirmeye dair bir tutuma sahiptir ancak müşteri hizmetleri ile sorunlarınızın çözüme ulaşmadığını veya taleplerinizin yerine getirilemediğini düşünüyorsanız Borusan Lojistik iletişim için Borusan Lojistik Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Borusan Lojistik Genel Müdürlük ile iletişime geçmek için 0212 473 15 15 telefon numarasını arayarak talep, şikâyet, öneri veya teşekkürlerinizi müşteri temsilcilerine iletebilirsiniz. Bu arada Borusan Lojistik’in müşteri iletişim kanalları arasında WhatsApp numarası ile yazışma imkânının bulunmadığını da hatırlatmış olalım.

Eğer üniversite öğrencisiyseniz ve hazırladığınız bir projeyi Borusan Lojistik ile paylaşmak istiyorsanız bl_insankaynaklari@borusan.com adresi üzerinden projenizin detaylarını yetkililere iletebilirsiniz. Projeniz beğenildiği takdirde sizinle insan kaynakları tarafından iletişime geçilebilir.

Borusan Lojistik Şubelerini Nasıl Bulabilirim, Şubeleri Nerede?

Borusan Lojistik Kayseri, İstanbul, Adana, Balıkesir, Diyarbakır, Eskişehir, Malatya, Çanakkale, Kocaeli, Van, Manisa, Sivas, Yalova gibi Türkiye’nin 81 şehrinde 350 farklı araçtan oluşan geniş filosuyla günde 500 sefer yaparak yaklaşık 1500 eve dağıtım ve montaj hizmeti veriyor. Aynı zamanda yurt dışına da uzman kadrosuyla müşterilerine güvenilir, hızlı ve çok yönlü bir hizmet sağlıyor. Siz de bulunduğunuz lokasyona en yakın “Borusan Lojistik nerede?” diye merak ediyorsanız Borusan Lojistik İletişim Ofisleri sayfasından bulunduğunuz yere en yakın Borusan Lojistik şubelerini görebilirsiniz. İstediğiniz şubenin üzerine tıklayarak Borusan Lojistik adres ve telefon numaralarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Toplu yurt içi ve yurt dışı dağıtımlarınız için Borusan Lojistik’in depo veya liman adresleri hakkında bilgi sahibi olmak için müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bu noktada dağıtımınızın yapılacağı bölgeye ve istediğiniz hizmete göre Borusan Lojistik tarafından bilgilendirilirsiniz. Yalnız bu aşamada Borusan Lojistik’in kurumsal firmalarla iş yaptığını ve bireysel gönderilerin dağılımını üstlenmediğini de hatırlatmış olalım. 

Borusan Lojistik Çalışma Saatleri Nedir? Hafta Sonu Açık mı? Cumartesi ve Pazar Günleri Çalışıyor mu?

“Borusan lojistik çalışma saatleri nedir?” veya “Borusan Lojistik hafta sonu açık mı?” gibi sorular, Borusan hakkında en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Siz de bu soruları merak ediyorsanız hemen cevaplandıralım. Borusan Lojistik hafta içi her gün 08.30 ila 17.30 saatleri arasında hizmet veriyor ve dağıtımlarını gerçekleştiriyor. Hafta sonu ve resmî tatillerde ise çalışmıyor.

Borusan Lojistik’in dağıtımını üstlendiği kargolarınızın ne zaman dağıtıma çıkacağını merak ediyorsanız kargo takibi yapabilirsiniz. Böylelikle kargonuz dağıtıma çıkarıldığında haberdar olabilirsiniz. Eğer, evde bulunmadığınız için kargonuzun teslimatı sağlanamadıysa müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek farklı bir adrese teslimat talebinde bulunabilir veya dağıtım ekibinden ikinci bir randevu talep edebilirsiniz. Böylelikle mağdur olmadan kargonuza erişim sağlayabilirsiniz.

Borusan Lojistik Kargo Teslimat Süresi Nedir?

Borusan Lojistik’in dağıtımını yapacağı bir kargo bekliyor veya müşterilerinize gönderdiğiniz kargoların ne kadar sürede yerine ulaşacağını merak ediyorsanız “Borusan lojistik kaç günde gelir?” diye soruyor olabilirsiniz. Borusan Lojistik yurt içi ve yurt dışında birbirinden farklı birçok ürün dağıtımı gerçekleştirdiğinden dağıtım süresi; gönderi türü, gönderinin teslim edileceği lokasyon, gönderim yeri ve seçilen hizmete göre değişiklik gösterebilir. Ortalama bir teslim süresinden bahsetmemiz gerekirse iki iş günü içinde kargonuzun ulaştırılacağını söyleyebiliriz. Eğer kargonuzun hareketlerini merak ediyor ve ne zaman dağıtıma çıkacağını öğrenmek istiyorsanız daha önce bahsettiğimiz yöntemlerle kargo takibi yapabilir ya da müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal gönderilerinizin müşterilerinize en hızlı şekilde ulaşmasını istiyorsanız kolay ulaşılabilir, güvenilir ve teknolojiye entegre Borusan Lojistik’i rahatlıkla tercih edebilirsiniz. eTA platformuna üye olarak ister araç ister yük tedariğinde bulunabilirsiniz. İşinizi Borusan’ın geniş hizmet ağıyla çok daha ileriye taşıyabilirsiniz. Borusan Lojistik’i Facebook, Twitter, Instagram, YouTube ve LinkedIn hesapları üzerinden takip edebilir; firma ile ilgili en yeni gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. Dilerseniz sosyal medya üzerinden yorumlarda bulunarak veya DM üzerinden mesajınızı ileterek de Borusan Lojistik’in gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Borusan’ın bültenine isim ve e-mail adresinizle kaydolarak yenilikleri e-posta yoluyla da takip edebilirsiniz.