A101 Kargo Takip

En ucuz fiyatlarla kaliteli gıda ve tüketim malzemeleri sunan A101, Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri. İş modelinin merkezine müşterilerinin tercihini koyan A101; gerekli denetim, kalite ve tedarik standartlarını geçen ürünleri tüketicilerle buluşturuyor. 14 yıllık tecrübesiyle müşterileri, tedarikçileri ve çalışanları başta olmak üzere tüm paydaşlarıyla ilişkilerini güven üzerine kuruyor. Marka, yenilikçi ve dinamik yapısıyla perakende sektörünün önde gelen isimlerinden olmayı başarıyor.

2022 sonu itibariyle 12.000’in üzerinde mağazaya sahip olan A101, Türkiye’nin 81 ilinde faaliyetlerini sürdürüyor. A101 Adana, Antalya, Konya, Ankara, İzmit, İzmir, Eskişehir ve Mersin gibi Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veriyor. Türkiye’nin en yaygın zinciri olan A101, 70.000’den fazla çalışana ve 600’ün üzerinde tedarikçiye sahip. Deloitte Perakende’nin Küresel Güçleri 2022 Raporu’na göre, dünyanın en hızlı büyüyen ilk 10 perakende şirketi arasında %100 yerli sermayeli Türk şirketi olarak 5. sırada yer almayı başardı. 

A101, geniş yelpazeli ürün kataloğuyla müşterilerine hizmet veriyor. A101’den alışveriş yapmak için en yakınınızdaki mağazaya gidebileceğiniz gibi online olarak da sipariş verebilirsiniz. Tek tıkla kolay alışveriş imkânı sunan A101 Kargo, seçtiğiniz ürünleri kapınıza kadar getiriyor. a101.com.tr üzerinden alışveriş yapmak istiyorsanız aklınıza bazı sorular takılmış olabilir. Kargo, sipariş, çalışma saatleri ve müşteri hizmetleri gibi birçok konuya bu yazımızda açıklık getirdik.

A101 Online Mağazadan Nasıl Sipariş Verilir?

A101 online mağazadan üye girişi yaparak ya da üye olmadan sipariş verebilirsiniz. Üye girişi yaparak sipariş vermek için eğer daha önce üye olmadıysanız ilk olarak sisteme kayıt olmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra hesabınızdaki adres ve ödeme bilgilerini doldurmalısınız. İstediğiniz ürünlerin hepsini sepetinize ekleyip sepeti onaylayarak ödeme adımına geçebilir ve siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Üye olmadan sipariş vermek için satın almak istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyin. Sepetinizi onayladıktan sonra “Üye Olmadan Devam Et” butonuna basın. Ardından mail adresinizi girin. Teslimat adresi ve kargo firması seçimlerini yapın. Son olarak ödeme yapacağınız kart bilgilerini girerek “Siparişi Tamamla” butonuna basın. Sipariş verdikten sonra takip işlemi için size verilen sipariş numarasını saklamayı unutmayın.

A101 Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

A101’in online satış sitesinden verdiğiniz siparişinizi iptal etmek için siparişinizin faturasının henüz basılmamış olması gerekir. Faturası basılmayan ürününüzü iade etmek için “Hesabım>Siparişlerim” sayfasına girin. İptal etmek istediğiniz siparişi seçip “Sipariş İptal/İade-Gönder” adımlarını izleyin. Bu adımlar sayesinde siparişinizi kolayca iptal edebilirsiniz. Siparişinizin durumu “Hazırlanıyor” olarak görünüyorsa bu, faturanızın basıldığı anlamına gelir. Bu tür durumlarda iptal işlemini gerçekleştiremezsiniz. İsterseniz kargo dağıtım esnasında siparişinizi teslim almayarak ürünleri iade edebilirsiniz.

A101 Kargo Takibi Nasıl Yapılır? Takip Numarası Nasıl Öğrenilir?

A101 online mağaza üzerinden sipariş verdikten sonra ürününüzün durumunu takip etmek isteyebilirsiniz. A101 sipariş takip için üye girişi yaptıktan sonra “Hesabım>Siparişlerim” sayfasına girin. Burada bilgi almak istediğiniz siparişin üzerine tıklayın. Aldığınız ürünlerin hazırlanma sürecinde olduğunu veya kargoya verildiğini buradan takip edebilirsiniz. “A101 kargo takibi nasıl yapılır?” sorusunu da hemen açığa kavuşturalım. Satın aldığınız ürün kargoya verildiğinde siparişinizin yanında “Kargo Takip” butonu çıkar. A101 online kargo takip için bu butona tıklayın. Tüm kargo bilgilerini ve aşamalarını bu yöntemle kolayca öğrenebilirsiniz. 

A101 kargo takip için başka bir yöntem daha bulunuyor. Siparişiniz kargo firmasına teslim edildikten sonra SMS ve e-posta yoluyla kargo takip bilgileriniz tarafınıza iletilir. Bilgilendirme mesajında A101 kargo takip numarası yer alır. Bu numarayla ilgili kargo firmasının sitesinden gönderi sorgulama yaparak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer bu numarayı kaybettiyseniz veya mesaj size ulaşmadıysa “Siparişlerim” sayfasından kargo takip numarasına kolayca ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda kargo takip numarasını öğrenmek için A101 Müşteri Hizmetleri’yle de iletişim kurabilirsiniz.

A101 Kargom Ne Zaman Elime Ulaşır? Kargo Teslimat Süresi Ne Kadar?

Online mağaza üzerinden aldığınız beyaz eşya ve mobilya ürünleri, 10 iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilir. Bu süre diğer ürün grupları için 3-4 iş günüdür. Siparişiniz kargo verildikten sonra “A101 kargom ne zaman elime ulaşır?” sorusunu merak ediyor olabilirsiniz. A101 kargo teslim süresi, gönderim yapan firmaya göre değişiklik gösterir. 

  • Aras Kargo, MNG Kargo, Birgünde Kargo, Sendeo Kargo, Hepsijet, Yurtiçi Kargo ve UPS Kargo ile teslimata çıkan siparişler 1-4 iş günü arasında;
  • PTT Kargo ile teslimata çıkanlar 1-5 iş günü arasında;
  • Horoz Lojistik ile teslimata çıkan kargolar ise ortalama 7 iş günü içerisinde tarafınıza teslim edilir.

Sipariş verdiğiniz beyaz eşya ve mobilya ürünlerinin ne zaman kargoya verileceğini öğrenmek için ürün sayfasında bulunan “Teslimat” sekmesini inceleyebilirsiniz.

Kargo Personeli Teslim Adresinde Beni Bulamazsa Ne Olur?

Kargonuz dağıtıma çıktığı zaman ilgili firma size bilgilendirici bir SMS gönderir. Siparişiniz teslim edilmek üzere adresinize geldiğinde evde olmazsanız izleyebileceğiniz bazı yollar bulunuyor. Öncelikle kargo yetkilisi sizi adresinizde bulamadığında kapınıza paketinizi şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır. Bu bilgilendirmeden sonra 3 gün içerisinde kargo şubesinden ürününüzü teslim almanız gerekir. Paketi şubeden almadığınız takdirde siparişiniz depoya iade edilir. Bu noktada Horoz Lojistik, Hepsijet, Birgünde Kargo ve Sendeo Kargo firmalarında şubeden teslim alma süresi olmadığını belirtelim. Detaylı bilgi almak için kargo firmalarını arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Farklı Siparişler Tek Kargo ile Gönderilir Mi?

Birden fazla sipariş verdiyseniz hepsinin tek bir kargo ile gönderilip gönderilmeyeceğini merak ediyor olabilirsiniz. Teslimat adresleri sipariş bazlı oluşturulur ve hazırlanan ürünler kargoya teslim edilir. Ayrıca ürünlerin tedarik edilme tarihleri ve teslimat firmaları değişiklik gösterebileceği için farklı siparişleriniz aynı anda tek paket ile gönderilmez.

A101 Siparişimi Kargo Şubesinden Teslim Alabilir miyim?

A101 online mağaza üzerinden satın aldığınız kargoların teslimatı, sipariş sırasında oluşturulan adrese yapılır. Sipariş güvenliğini sağlamak için şubeden teslim alma seçeneği bulunmuyor. Bunu sadece bazı kargo firmalarında, görevli adresinize gelip sizi bulamadığında yapabilirsiniz. Siparişinizi kargo şubesinden teslim almak isterseniz ilgili firma ile iletişime geçebilirsiniz.

A101 Kargo Teslimatım Farklı Bir Adrese Yapılmış, Ne Yapmalıyım?

Oluşturduğunuz sipariş yanlış bir adrese teslim edilmişse öncelikle adres bilgilerinizi kontrol etmelisiniz. Kargonuzun bildirdiğiniz adresten farklı bir yere gittiğini teyit ettikten sonra A101 ile iletişime geçmelisiniz. Bunun için “Bize Ulaşın – Bize Sorun” alanında yer alan Çözüm Merkezi’ne bağlanarak ya da 0850 808 2101 numaralı A101 Çağrı Merkezi’ni arayarak sorununuzu bildirebilirsiniz.

A101 Siparişimin Teslim Edileceği Firmayı Değiştirebilir Miyim?

A101 online mağaza ile oluşturduğunuz siparişler, ürünlerin boyut ve ağırlıklarına göre farklı kargo firmalarıyla teslimata çıkarılır. Siparişinizi tamamlamadan önce ödeme sayfasından istediğiniz kargo firmasını seçebilirsiniz. Kargo firması tercih işlemi, şu an sadece Aras Kargo, Birgünde Kargo, MNG Kargo ve Yurtiçi Kargo ile sınırlıdır. Sipariş oluşturduktan sonra hiçbir şekilde kargo firması değişikliği yapamayacağınızı da belirtelim.

A101 Kargo Ürünleri Oturduğum Kata Teslim Eder mi?

Kargonuzun kata teslim edilmesi, sipariş verdiğiniz ürünlerin ağırlığına göre değişiklik gösterir. Siparişiniz 0-30 kg/desi arasında ve tek parça ise kata teslim edilir. Tek parça ağırlığı 31-100 kg arası, hacmi 31-300 desi veya en uzun kenarı 270 cm’ye kadar olan kargoların teslimatı ise bina kapısından yapılır.

A101 Kargo Teslimatı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

A101 kargo ile verdiğiniz siparişi teslim alırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. İlk olarak teslimat sırasında ürünlerinizin paketini veya ambalajını kontrol etmelisiniz. Bu aşamada herhangi bir sorun olduğunu tespit ederseniz ürünü teslim almadan iade sürecini başlatabilirsiniz.

Kurulum gerektirmeyen ürünler için siparişinizin dış ambalajında herhangi bir sorun yoksa teslimat tutanağını imzalayarak ürünü teslim alın. Kargo görevlisinin yanında ambalajı veya kutuyu açarak ürünü kontrol edin. Siparişte hasar, eksik veya deformasyon olması durumunda Kargo Hasar/Durum Tespit Tutanağı tutturmanız gerekir. 

Kurulum gerektiren ürünlerde ise dış ambalajında herhangi bir sorun yoksa ürünü teslim alın. Ardından kurulum için yetkili servisle irtibata geçin. Bu noktada ürünün mutlaka servis tarafından açılması ve kontrol edilmesi gerekir. Üründe herhangi bir hasar ya da arıza tespit edilirse servis raporu ile gerekli işlem başlatılır. Teslim esnasında siparişinizin dış ambalajında sorun varsa ürünü teslim almayabilir ya da Kargo Durum Tespit Tutanağı ile alabilirsiniz. Bu tür işlemlerin tamamlanması, müşterinin sorumluluğundadır.

Sipariş Verdiğim Ürün Yerine Farklı Ürün Geldi, Ne Yapmalıyım?

A101 siparişiniz paketleme ya da kargo gönderisi etiketleme esnasında yaşanan soruna bağlı olarak karıştırılmış olabilir. Bu tür durumlarda yanlış gelen ürün için, ürünle gönderilen iade formunu doldurmalısınız. Ardından “Hesabım>Siparişlerim” menüsüne girerek online iade talebinizi iletebilirsiniz. İade talebini oluşturduktan sonra size verilecek iade kodu ile kargo firmasından ücretsiz olarak gönderim yapabilirsiniz.

Satın Aldığım Ürün Bozuk/Arızalı Çıktı, Ne Yapmalıyım?

Verilen siparişlerin bozuk ya da arızalı çıkmasında izlenecek yollar, ürün gruplarına göre farklılık gösteriyor. Kurulumu servis tarafından yapılacak ürünler veya elektronik ürünler arızalı ise servis raporu gerekir. Bu ürün grupları için servis raporunuz varsa iade formunu doldurup ürünü ve raporu firmaya gönderebilirsiniz. 

Elektronik olmayan ürünleriniz arızalı veya bozuk çıktıysa siparişinizin teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ürünleri iade edebilirsiniz. 14 günlük cayma süresi dışında olan arızalı ürünlerin hepsi için servis raporunun olması gerekir.

A101 Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlük İletişim Bilgileri Nedir?

Müşteri memnuniyetine ve müşterilerle arasındaki ilişkilere önem veren A101, birçok farklı iletişim kanalına sahip. Sipariş, kargo, teslimat, iptal ve iade gibi birçok konu ile ilgili 0850 808 2101 numarasıyla A101 Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz. Diğer A101 iletişim kanalları için daha önce de belirttiğimiz “Bize Ulaşın” sayfasından Çözüm Merkezi’ne bağlanabilirsiniz ya da WhatsApp Destek ile bağlantı kurabilirsiniz. Tüm sorularınızın yanında istek, öneri ve şikâyetlerinizi de ister arayarak ister mesaj yazarak müşteri temsilcisine iletebilirsiniz.

A101 Genel Müdürlük ile iletişime geçmek isterseniz 0850 822 99 00 numarasını arayabilirsiniz Genel Müdürlük adresini merak ediyorsanız hemen paylaşalım: Burhaniye Mah. Nagehan Sok. No: 4B/1. Üsküdar, İstanbul.

A101 Çalışma Saatleri Hangi Aralıkta? Açılış ve Kapanış Saatleri Nedir?

A101 çalışma saatlerini merak ediyor olabilirsiniz. Bunun için “A101 kaçta açılıyor?” ve “A101 kaçta kapanıyor?” sorularını yanıtlayalım.

  • A101 mağazaları hafta içi ve hafta sonu 09.00-21.30 arasında hizmet veriyor. Bu saatler resmî tatil, dinî tatil, idari izin, mücbir sebep, yasal düzenleme ve mağazanın bulunduğu konuma göre değişiklik gösterebilir.
  • “A101 Kapıda” uygulamasından ve a101.com.tr’den ise haftanın 7 günü 24 saat boyunca sipariş verebilirsiniz.
  • A101 Çağrı Merkezi çalışma saatleri ise hafta içi ve hafta sonu 09.00-21.00 arasındadır. Tüm sorularınız için bu saatler arasında iletişime geçebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazesine sahip A101 hem fiziksel mağazalarıyla hem online alışveriş ile hizmet veriyor. Hızlı ve kolay alışveriş için a101.com.tr üzerinden tek tık ile sipariş verebilirsiniz. Satın aldığınız ürünler A101 kargo ile güvenle adresinize ulaştırılır. Siparişinizi teslim aldıktan sonra herhangi bir sorunuz olursa A101 Müşteri Hizmetleri’ni arayarak iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz dilek, öneri ve sorunlarınızı A101 ile paylaşarak firmanın gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.